Jak udělat nejlepší #fotodosouteze - soutěž ukončena

145791043

Komentáře

• pak nechápu proč tu pan Černý hodnotil fotografii jasně otagovanou a v popisu oznacenou jako porizenou bezzrcadlovkou fujifilm.
    Poděkovat autorovi 0
  • tak on nehodnotil technickou kvalitu, ale záběr co je na fotografii. A upozorněním konkrétně na ten odlesk mohl napomoct nám, až budeme držet na Huawei mašinky a komponovat :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Ano, je to tak, sem tam nám sem přispěje také nějaký fotograf s tipem, inspirovat se můžeme nejenom u fotek, co jsou pořízeny telefony :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • vormen napsal(a):

no tak to je paráda

To jsi nečekal, že? :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • @Tommy_CZ popravdě nečekal, doufal jsem, že to bude jen pro mobily, ale nečekal jsem, že jen pro naši značku
    Poděkovat autorovi 0
  • tak já počítal, že to budenjen pro fotky z huawei telefonů. Preci jenom je to soutěž firmy Huawei a bylo by blbý kdyby to vyhrála fotka třeba z telefonu Samsung.
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak už sme to viacerí písali niekedy na začiatku, že dúfame, že to pôjde iba z telefónov a iba Huawei. Inak som ani ja osobne nevidel dôvod, keby sa mohli zapojiť zrkadlá alebo iné telefóny, prečo by to robil Huawei a propagoval by stránky Huafan.cz. Takto to pekne dáva zmysel a logiku :)
    Lenže teraz sa tu z kolegov a kamarátov "stanú nepriatelia" (myslené ako žart) ;)

Teraz už len počkať na nejaké oficiálne pravidlá. Zatiaľ vieme, že sa môžu zapojiť len fotografie z telefónov Huawei, ale či sa každý môže zapojiť iba jednou, alebo jednou do každej kategórie, alebo koľkými fotografiami chce, tak na to si ešte musíme počkať :)
    Poděkovat autorovi 1
  • @Ciza137 fotografie sa budú vkladať na Instagram pod "hastagom" #fotodosouteze ;)
    Poděkovat autorovi 0
  • Vlastním Huawei P20.
    Poděkovat autorovi 0
  • Skvélá fotka, nádherná atmosvéra, barvy a moment.. to se mi opravdu líbí.

https://instagram.com/p/Bkxv9omA52m/

Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 12. July 2018
    Můj hlavní tip pro práci s fotkami z telefonu je jednoznačný.

- telefon (pokud to umožňuje) nastavím do režimu focení RAWu a fotografii pak v externí aplikaci (já používám lightroom i v tel.) upravím. Třeba tato fotka vznikla během našeho focení ve Španělsku a je právě na Huawei P20Pro upravená z RAWu. Získáte tím mnohem menší ztrátu kvality, než když vyfotíte do JPG a ještě potom upravujete.

Důležité je samozřejmě fotku dobře vyfotit. Pomoct si přirozeným světlem tak, aby uprava nemusela být moc násilná.

image
    IMG_20180704_204000.jpg
    1535 x 2048 - 486K
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak pokud to bude i přes RAW a dodatečné úpravy, kterým kulový rozumím, tak sem nahranej :cry:
    Poděkovat autorovi 0
  • Dávám sem pouze tip a obcas okomentuji nejakou fotografii. Vybiram si takove fotografie, ktere maji slusny zaklad, ale myslim si ze by mohli za urcite situace vypadat lepe. Nesleduji cim byly vytvoreny. Zalezi co vidim. Rozhodne nevybiram fotky, ktere by mely vyhrat.. od toho tu jsou jiní. Takže díky všem za to, že to chápou. Věřím, že se tu do diskuze zapoji vice fotografu, kteří mají co říct. Huawei bere diskuzi jako konstruktivní pokec nad fotkama a ne jako honení si ega :) a tak k tomu i já přistupuji. Díky
    Poděkovat autorovi 1
  • Nevim jak se to zobrazí přes mobil ale snad bude něco vidět. Nefotim moc jen dodam.
    IMG_20180711_194820.jpg
    2976 x 2719 - 2M
    IMG_20180710_122742.jpg
    2976 x 3968 - 3M
    Poděkovat autorovi 0
  • Vždy to o tom přeci není.. proč tu soutěžíme? Protože nás baví focení a chceme se zdokonalovat.. tak bez výmluv a vydejte se za fotkou! Ona sama nepřijde..

Já osobně jsem se zúčastnil již několika soutěží a vždy mě to baví i když se třeba neumístím.. baví mě to, protože mě to donutí zvednout zadek a něco vymyslet.. někam jet, vstát na východ slunce a podobně. Tak to nevzdávejte před bojem!
    lotr_Mates napsal(a):

Tak pokud to bude i přes RAW a dodatečné úpravy, kterým kulový rozumím, tak sem nahranej :cry:

Poděkovat autorovi 1
  • @Blackartcz Jelikož se mi ta fotka ze Španělska líbila tak ji teda zvetsim. :smiley:

image
    Poděkovat autorovi 0
  • @misanekx libila se Ti jen fotka nebo i devcata? :joy:
    @Blackartcz diky za obetavost a pomoc :smile: nemam zadnou soc sit, takze mohu dat max sem, ale jestli se tam pak bude soutezit, tak na to kaslu a jinak jak rikas, vidina souteze me vytahla ven do prirody...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. July 2018
    Děvčata jsou radost pohledět! :smile: Fotku posoudím později... :smiley: Přijde mi vlevo nahoře trochu mnoho oblohy bez kresby, ale celkem úspěšně to zachraňuje obličej dívky hledící do fotoaparátu, protože na sebe stahuje pozornost.
    Poděkovat autorovi 0
  • Super.. dekuju oběma. Ani nevím, proč se fotka nahrála a zůstala malá :)

Lidi foti proto, ze je to bavi.. tak jen tak dal..! DIKY!
    JanazArku napsal(a):

@misanekx libila se Ti jen fotka nebo i devcata? :joy:
    @Blackartcz diky za obetavost a pomoc :smile: nemam zadnou soc sit, takze mohu dat max sem, ale jestli se tam pak bude soutezit, tak na to kaslu a jinak jak rikas, vidina souteze me vytahla ven do prirody...

Poděkovat autorovi 0
  • Šak taky na co stahovat kalhoty, když je Brod ještě daleko, že?

@Blackartcz Každopádně díky za rady a náměty, budeme se snažit vymáčknout ze sebe to nejlepší :wink:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.