Huawei P10 lite s Androidem 8.0.0 Oreo | EMUI 8.0.0 (dojmy a zkušenosti)

upraveno 7. July v Huawei P10 lite
Právě v těchto dnech jsme začali uvolňovat operační systém Android 8.0.0 Oreo společně s uživatelským rozhraním EMUI 8.0.0 pro modely Huawei P9 lite 2017, Huawei P10 lite a Huawei Mate 10 lite. Čekání nebylo úplně krátké, jsem ale přesvědčen o kvalitách této aktualizace a věřím, že se vám nové prostředí bude líbit. Do tohoto tématu můžete psát veškeré své postřehy k této aktualizaci, oceníme samozřejmě pozitivní i méně nadšené komentáře. Hned na úvod prosím - o Androidu Oreo zde máme hned několik témat, do tohoto prosím přispívejte pouze pokud už jste aktualizaci obdrželi a chcete se podělit o své zkušenosti. Nemá přínos zde mít další téma, kde se budou objevovat otázky na dostupnost aktualizace. A protože už Android 8.0.0 Oreo s uživatelským rozhraním EMUI 8.0.0 používám velmi dlouhou dobu, dovolím si přidat vlastní zkušenost a seznam (podle mého) nejdůležitějších změn. Pokud to ale vidíte jinak, budu vděčný za každé doplnění...

- podpora funkce Obraz v Obraze (nejvíce ji využijete při navigaci s aplikací Google mapy)
- navigační tlačítko, se kterým můžete kompletně ovládat telefon (a vypnout klasická softwarová tlačítka)
- zkratky aplikací, které vám umožňují rychleji ovládat váš telefon (stačí déle podržet prst na vybraných ikonách)
- přeskupená nabídka nastavení, která je z mého pohledu přehlednější a lépe vypadá
- mnoho drobných vylepšení, třeba integrace LinkedIn do telefonního seznamu
- celkové zvýšení rychlosti celého telefonu, zaměření na optimalizaci systému

«13

Komentáře

• Zdravím Jozefe, prvně chci poděkovat nejen za tuhle sekci. Snad tady brzy bude dostatek poznatků. Jak už jsem psal jinde, tak nešlo si nevšimnout celkového zrychlení A8 oproti předchůdci. Taky jsem zmiňoval, že na A7 mi šlo při zamčené obrazovce stáhnout notifikačni lištu. Nyní nelze. Objeví se obrazovka pro zadání PIN. Jsem jediný, nebo to postřehl i někdo jiný?
    Poděkovat autorovi 0
  • Karelp10, mne také nelze od aktualizace stáhnout lišta notifikací na zamykací obrazovce, dříve to šlo
    Poděkovat autorovi 1
  • Jedině dobře, ještě aby se někdo cizí mohl hrabat v nastavení i při zamknutém mobilu :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Taktiez suhlasim z ohladom na bezpecnost dobry pocin.
    Poděkovat autorovi 0
  • lotr_Mates No je to kontraproduktivní. Zapnout vypnout data /wifi tak bylo snazší a hlavně rychlejší.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Karelp10 No právě, že to bylo jednoduché a snadné až moc na to, že měl být telefon zamknutý proti neoprávněnému zásahu zvenčí :wink:
    Poděkovat autorovi 1
  • Chlapy prominte,ze to tady pisu do toho vlakna ale vypada to,ze A8 dostalo asi cca 5 mozna 10 lidi v CR.Myslel jsem az to vypusti,bude tu vic postrehu,dojmu,reakci.Ale ono to s tou aktualizaci nebude tak zhave.To mi chcete rict,ze aktualizace je vypustena a pise tu jen jedni a ti sami lide?Zda se mi,ze to nejak opet vazne....A neberte to nejak zle ale ono to asi u nas ani nijak nejde.Ale,(a ted mi,prominte lehkou ironii)nestracejme nadeji vzyd A8 Dostaneme vsichni po vypusteni P9 zhruba do pul roku.A nezlobte se berte to v ramci diskuse.Hezky den vsem.A pro ty co reknou,ze to neni pravda tak se jen podivejte kdo tu pise a pocitejte.Kolik vas uz ma A8? Ja Rikam tak 5 lidi.Hezky vecer vsem
    Poděkovat autorovi 0
  • Josefe,nezlob se ale rad bych to nejak rozproudil,vzdyt tu nic neni.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já se nezlobím, ale minimálně toto téma mělo sloužit na postřehy a reálné zkušenosti s aktualizací. Ne pro nářky, že u mě ještě nic... Nebo jsem to v tom první komentáři napsal nejasně? Rozproudit diskuzi...
    Poděkovat autorovi 1
  • Ne vubec ne,ja si nanarikam,to vubec ne,rad si pockam.Ale nepochopil jsi co jsem myslel.Jen rikam,ze ty lidi asi tu spustenou aktualizaci nedostali.jinak by tady uz bylo spousta narku,pochval,nadseniNemyslis?Ja osobne nenarikam,jsem spokojen s tim co mam.Foun mi jede skvele.Ale chtel jsem rozproudit diskusi ale zatim asi neni proc,chapes?To neni ve zlem.Vzdyt je to tam psano dojmy,zkusenosti...A ja reagoval na dojem.Takze se omlouvam.Nevedel jsem ze se nemuzu vyslovit.Takze se omlouvam.
    Poděkovat autorovi 0
  • cituji - do tohoto prosím přispívejte pouze pokud už jste aktualizaci obdrželi a chcete se podělit o své zkušenosti

nejde o nevyslovení, jde o pořádek, o vypuštění Orea je tady hned několik diskuzí a nemá valný význam tomu věnovat další, proto toto téma vzniklo. Nic více za tím není...
    Poděkovat autorovi 0
  • zicous  
    upraveno 10. July
    Josefe sam jsi teto sekci dal nazev.... Dojmy,zkusenosti.,.atd...nebo neumim cist?Vzdyt to lidi jeste nedostali.Tak jak muzou reagovat?Neber to negativne ale uznej,ze ty ...zkusenosti,dojmy...tady jaksi nejsou z duvodu ze proste A8 jeste neni jak to tvrdite.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aha promin.Uz to nebudu delat.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, mě přišla aktualizace dnes ráno. :) Volný prodej, žádná betaverze.
    Přiznám se, byl jsem natěšenej jak malé děcko na Vánoce, ale z mého hlediska to zas taková hitparáda není.
    Asi nejlepší novinka pro mě je volání přes wifi. Zdá se, že se to přepíná když je slabý signál, i když mám nastaveno preferovat mobilní síť a narozdíl od aplikace od vodafonu to pořád neotravuje že aplikace má nějaký problém. Bohužel jsem ještě neměl příležitost to řádně otestovat.
    Nejsem ale fanouškem nového rozvržení v nastavení, většina položek se schovala pod obecnější kategorii, ale funkčnosti nebo rychlosti přístupu to nepřidává.
    Taky se mi moc nelíbí nová navigační tečka. Obdobná funkce, která nahrazovala lištu s tlačítky byla už v A7 a pořád mi vadí stejná věc... zavazí uprostřed displeje. Asi je to o zvyku a někomu se to bude líbit.
    Další věc, jak bylo uvedeno ve videu, tak jsou rychlé nabídky při dlouhém podržení ikonky. Vzhledem k tomu, že to skoro žádná aplikace neumí, tak to prozatím nemá praktické využití. Pravděpodobně se to časem změní, ale momentálně nevidím výhody ani u aplikací, které to umí. Možná kdyby šlo nastavit vlastní zkratky, bylo by to lepší.
    Zatím funguji den, kromě grafiky jsem žádné velké změny v běžném používání nezaznamenal a ani žádné problémy, takže spokojenost.

Poděkovat autorovi 0
  • zicous napsal(a):

Aha promin.Uz to nebudu delat.

Tak zkusím ještě jednou tu větu - do tohoto prosím přispívejte pouze pokud už jste aktualizaci obdrželi a chcete se podělit o své zkušenosti

Je to napsáno nesrozumitelně? Vždyť jsou tady další dvě témata, kde se o dostupnosti aktualizace diskutuje (a protože tam byli zkušenosti utopené, vytvořilo se nové právě na tyto zkušenosti). To není nic negativního vůči tobě ani komukoliv dalšímu, ale pokud nechápeš té větě v prvním příspěvku, pak už skutečně nevím jak jinak to napsat...

Poděkovat autorovi 1
  • Jozef_HuaFan Proč mi prosím špatně funguje vestavěná aplikace počasí? Jde o to, že i přes nastavení aby se počasí aktualizovalo. Tak se tak neděje. A na chytrém krytu mi celý den svítilo polojasno a 12 stupňů
    Poděkovat autorovi 1
  • V telefonu co mám doma u sebe je ještě betaverze, s tímto tedy neporadím.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ani na betaverzi to nejde
    Poděkovat autorovi 0
  • Jedine pomůže nahradit vestavěnou aplikaci jinou aplikaci pro počasí, já např. používám YoWindow
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.