Čtečka otisku prstů aj.

Marek_BMarek_B  
upraveno 12. July 2018 v Huawei P20 Pro
Ahoj,
cca před 14 dny jsem přešel z výborného telefonu Huawei P9 Plus na P20 Pro. Desítkovou řadu jsem vynechal, neoslovila.

S telefonem jsem nadmíru spokojený až na pár drobností. Oproti P9 Plus mi vadí několik věcí.

Otázka zní, je to běžné, nebo mám nedejbože výrobní zmetek :-)

1. Čtečka otisku prstů velmi nepřesná. Už několikrát jsem předělával otisky prstů a to s velkou opatrností. Už jen při samotné kalibraci mě zarazila nepřesnost - tolik pokusů. U P9 Plus byla čtečka blesková, bezchybná a vůbec jsem jí neřešil.

2. Zvuk u pořízeného videozáznamu z hlasitého prostředí (koncert apod.) je příšerný, vlastně skoro nepoužitelný. Zvuk tzv. houpe zásahem kompresoru. Opět u P9 Plus mnohem lepší. Na novém FW 131 ještě nezkoušeno.
«1

Komentáře

• upraveno 12. July 2018
    Zvuk nemůžu posuzovat, videa netocim.
    Každopádně se čtečkou souhlasím. Čtečky u P20 i
    P20 PRO se v kvalitě nedaji srovnat ani s jedním z Huawei telefonu co jsem mel...a že mi jich pár rukama už prošlo :smile:
    Ne vážně, kvalitou snímání je opravdu horší než u starších modelů.
    Je mi jasný, že to tu někdo bude vyvracet, ale mluvím teď sám za sebe a z vlastní zkušenosti. Opravdu i stará P9 snímala lépe a to nemluvím třeba o MATE 10 PRO, kde to byla zcela jiná liga.
    Nevím, zda je to tím, že je to prostě úzká nudle, nebo něčím jiným. Ale třeba P10, která měla také čtečku v předu byla na tom také lépe.

Raději používám odemykání obličejem, které mi funguje velmi dobře a to i v noci.
    Poděkovat autorovi 1
  • lublub  
    upraveno 12. July 2018
    čtečka naprosto bezchybná, bleskurychlá, a stoprocentní úspěšnost! a to u všech čtyřech zaznamenaných prstů..
    Poděkovat autorovi 3
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 16. July 2018
    @misanekx Ano, jsou to drobnosti, které mě neodrazují od spokojenosti s přístrojem. Používám hlavně odemykání obličejem, ovšem i otisk se mnohokrát denně hodí, např. telefon položený na stole, v držáku v autě apod.
    Včera, nebo předevčírem, se mi nabídla instalace FW 131 a mám pocit, jakoby od aktualizace čtečka četla lépe. Samozřejmě ale s novým naskenováním otisků. Musím ale ještě vyzkoušet delším používáním.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. July 2018
    Mně na P20 Pro funguje otisk prstu také rychle a spolehlivě. O čtečce obličeje to ale říci nemohu. Za úplné tmy neodemkne a ve slunečních brýlích také ne. Musím je vždy sundat. Ale asi záleží na velikosti brýlí. Mám trochu větší a na menších jsem nezkoušel.
    Poděkovat autorovi 0
  • Musím je vždy sundat a říct "To jsem já, Leclerck!" :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. July 2018
    Tak já čtečku otisků porovnával hlavně s MATE 10 PRO, kde je to opravdu lepší. Hlavně teď mám třeba na prste otist tak trochu poskrabany od práce a MATE toto bral na rozdíl od P20 PRO zcela v pohodě. To stejné mokrý prst.
    MATE dokonce vzal otisk přes silikonovou rukavici (je ultra tenká) P20 PRO a ani P20 si v tomto prostě neskrtnou. Asi slabý ultrazvuk :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 13. July 2018
    já porovnávám s Huawi P10 a s Huawei Mediapad M3.. naprosto stejně spolehlivé a bleskurychlé.. to čtečka obličeje mě po ránu někdy nepozná.. ani se ji nedivím :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 16. July 2018
    @misanekx Přesně, to samé u P9 Plus. Mokré prsty, po práci poničené prsty apod. nedělaly problém. Jak jsem psal, čtečku jsem vůbec neřešil.
    U P20 Pro jen drobný škrábanec, nebo např. odlouplá kůže a čtečka si neví rady.
    Možná tím, že primární zabezpečení je čtečka obličeje, použili nějakou lowend čtečku otisků, což by tedy u momentálně vlajkové lodi bylo podlé ;-)

Např. mě velmi zarazila hláška při prvním puštění telefonu a najetím na volbu otisku prstů v nastavení, kdy v popup okně psali, že otisk prstu není bezpečný atd. (Už si nepamatuji). Nicméně toto napsat po několikaleté kampani napříč celým spektrem výrobců o nepřekonatelné bezpečnosti otisku prstů, mi přišlo poněkud dost podivné.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak mám naprosto odlišnou zkušenost. Vlastnil jsem Honor 8 PRO a musím říct, že právě čtečka otisků se mi zdá na P20 PRO mnohem více spolehlivá a prakticky 100%. Rychlost je bombastická.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ja teda taky musim pochvalit ctecku u P20 Pro, podle me zatim nejlepsi co jsem mel :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • Tiež nemám žiadny problém.
    Poděkovat autorovi 0
  • Podle mě je to kus od kusu. Měl jsem jako jeden z prvních P10 plus a čtečka tragédie, přestože ji všichni chválili. Pak přišla reklamace kvůli jiné věci, Huawei vyměnil celý telefon a čtečka nesrovnatelně lepší jak u toho prvního. U P20 pro s ní též problém nemám. Odemykání obličejem též v pohodě. I po ránu :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Napíšu to jinak, abych lépe vysvětlil co jsem u čtečky P20 PRO a P20 vytýkal já osobně.

Stačí aby byl prst mokrý, případně s poškozenou kůži a čtečka si oproti starším modelům (například MATE 10 PRO) neškrtne.

@Vudce1978 Ty máš doma oba ty telefony tak dej prst pod vodu a pak na čtečky a uvidíme, který telefon tě vyhodnotí dřív a líp jako majitele :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Pripajam sa s opacnou skusenostou.. Predchadzajuci mobil - P9Plus nahradil P20Pro a sudim, ze 20-tka je daleko lepsie na tom, aspon co sa citania odtlackou týka.. Na P9plus stacil vlhky, spoteny palec(ukazovak) a uz sa nechytala vobec., musel som odomykat PINom. P20Pro sa s tym nemaze, odomknutie je otazka zlomku sekundy, vlhky, mokry.. Nehra rolu..
    Poděkovat autorovi 0
  • misanekx napsal(a):

Napíšu to jinak, abych lépe vysvětlil co jsem u čtečky P20 PRO a P20 vytýkal já osobně.

Stačí aby byl prst mokrý, případně s poškozenou kůži a čtečka si oproti starším modelům (například MATE 10 PRO) neškrtne.

@Vudce1978 Ty máš doma oba ty telefony tak dej prst pod vodu a pak na čtečky a uvidíme, který telefon tě vyhodnotí dřív a líp jako majitele :smiley:

Až dorazím domu tak vyzkouším, to mě nanapadlo to sakra zkusit :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • @misanekx tak vyzkoušeno, namočil jsem prstíky a máš pravdu že se Mate 10 Pro chytá lépe než P20 Pro :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • @Vudce1978 Děkuju za potvrzení. Je super, že máš doma stále oba stroje a můžeš porovnat :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 16. July 2018
    @lecoo No tak vidíš, já mám zkušenosti u stejných dvou typů a naprosto obráceně. Zajímavé...

To by pak částečně vysvětlovalo to, co píše @xBenny ...

Po pár dnech testování s novým fw 131 ale musím potvrdit, že čtečka chodí mnohem lépe, než s předchozím fw.
    Né dokonale, ale lépe ...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja se cteckou nemam sebemensi problem, mokre, suche ani mastne prsty nevadi.
    Poděkovat autorovi 0
  • Večer přidám poznatky jak je na tom s FW B131, jestli je opravdu lepší než na B128. Jdu stáhnout full balík at se pěkně přepíše celý systém.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.