Proč potřebuji svůj Google účet po obnovení továrních dat?

Google chrání váš telefon proti neoprávněnému použití. Jak to v praxi vypadá?

Už v Android 5.1 Lollipop zavedla společnost Google novou bezpečnostní funkci, která znemožňuje používání mobilního telefonu neoprávněným uživatelem, typicky při jeho ztrátě nebo krádeži. Pokud máte váš telefon zamknutý heslem nebo otiskem prstu (což doporučujeme), je zajištěno bezpečí vašich dat a máte jistotu, že nikdo kromě vás nebude schopen přístroj odemknout a používat. Pokud by váš telefon bez zadání hesla byl vymazán a znovu spuštěn, během prvotního nastavení je třeba do telefonu zadat údaje ke Google účtu, ke kterému byl telefon přihlášen před vymazáním. Tím je zajištěno, že telefon používá skutečně oprávněný majitel. Protože se v dnešní době jedná o velmi často diskutované téma, přikládáme odpovědi na vaše nejčastější otázky.

1. Proč je nutné při odblokování připojit telefon k WiFi síti? Aby bylo možné váš Google účet ověřit, je třeba připojení k internetu, pokud tedy ve svém telefonu nemáte SIM kartu s datovým tarifem (případně provádíte prvotní nastavení přístroje úplně bez karty SIM), bude vyžadováno připojení k WiFi síti.


2. Nepamatuji si heslo ke svému účtu Google, jak jej zjistím? Pokud jste svůj Google účet nějakou dobu nepoužívali a nepamatujete si heslo, můžete si jej obnovit pomocí tohoto odkazu. Nezapomínejte ale, že takto změněné heslo můžete použít nejdříve po 72 hodinách od provedení změny.3. Nejsem si jistý, že bych měl Google účet (s koncovkou @gmail.com), můžu mít jinou adresu? Ano, jako Google účet (respektive účet pro Obchod Play, ve kterém se stahují hry a aplikace) můžete použít prakticky jakoukoliv emailovou adresu (v našich končinách například od seznam.cz).

image


4. Prodávám svůj současný telefon, jak zajistit, aby nový majitel nemusel do telefonu zadávat můj Google účet? Je potřeba provést obnovení továrních data přímo v nabídce nastavení telefonu. Pokud byste provedli tento úkon jiným způsobem, pak by nový majitel bez údajů k vašemu Google účtu nebyl schopen telefon spustit a používat. Nezapomeňte provést zálohu vašeho telefonu, jakmile jednou provedete smazání, nebude možné vaše data obnovit. Pokud tedy chcete obnovit data ve vašem přístroji, postupujte následovně.a) spusťte vyhledávání ve vašem telefonu (můžete prstem táhnout směrem dolů na domovské obrazovce případně použít vyhledávací pole v horní částky nabídky nastavení) a začněte psát slovo obnovení

b) jakmile bude v nabídce dostupná volba Obnovení továrních dat, tak ji vyberte

c) potvrďte kompletní vymazání telefonu včetně interního úložiště a přidružených účtů

imageimage

5. Mohu do telefonu přidat jiný Google účet? Poté co se úspěšně přihlásíte s původním Google účtem a odemknete telefon se vás přístroj zeptá, jestli do telefonu chcete přidat původní Google účet nebo chcete použít nový, možné to tedy je. Během používání vašeho telefonu pak v Nastavení účtů můžete kdykoliv stávající Google účet odstranit a nahradit jej jiným.

obrázek FRP_26. Je možné tuto ochranu vypnout? Jedinou možností je odstranění Google účtu z vašeho telefonu, následně vám ale nebudou fungovat provázané Google aplikace, jako například Obchod Play (nebudete tedy možné stahovat nové hry a aplikace, ani aktualizovat stávající programy ve vašem telefonu). Stejně tak přijdete o data, která máte na účtu uložena (mohou to být například kontakty), proto odstranění Google účtu rozhodně nedoporučujeme.7. Proč podobná funkce vůbec existuje, není to zbytečná komplikace? Jedná se o funkci která chrání váš mobilní telefon před neoprávněným používáním pokud byl ztracen nebo například odcizen. V obou případech se zvyšuje šance, že se se svým mobilním telefonem opět shledáte, jelikož telefon bez zadání vašeho Google účtu nebude možné používat.Pokud vám žádná z výše uvedených rad nepomohla projít prvotním nastavením u vašeho přístroje a nadále jej nemůžete používat, bude potřeba navštívit autorizovaný servis Huawei. Ten bude v tomto případě vyžadovat doklad, že skutečně jste majitelem daného mobilního telefonu a poté provede jeho odemknutí. Tento úkon je zpoplatněn.
FRP_2.jpg
432 x 912 - 38K
FRP_5.jpg
432 x 912 - 103K
FRP_4.jpg
540 x 1140 - 134K
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.