Huawei P10 dlouhodobé zkušenosti

V dnešní době na našem fóru nejvíce diskutujeme o modelech Huawei Mate 10 Pro a Huawei P20 Pro, před několika dny jsem ale opět začal více používat Huawei P10 a uvědomil jsem si, jak moc mám tento telefon rád. Více než rok po oficiálním představení má telefon stále co nabídnout, navíc proti současným přístrojům vyniká rozměry a velikostí displeje, který může být u novějších modelů pro mnoho lidí zbytečně veliký. Protože jsem s modelem Huawei P10 strávil spoustu času, přidávám své dlouhodobé zkušenosti a postřehy z jeho používání. Budu rád, když je doplníte o vlastní dojmy, každopádně Huawei P10 zůstává velmi zajímavým mobilním telefonem a uvítal bych přístroj podobného ražení.

A abych tedy mluvil konkrétně... Konstrukce Huawei P10 je prostě skvělá, kompletně kovové provedení je fajn. Telefon je kompaktní, příjemně se drží, vejde se do každé kapsy. Displej má větší rámečky (minimálně proti současným telefonům), na stranu druhou se s ním ale pracuje skutečně pohodlně, snadno jej můžete ovládat jednou rukou. Přitom se na něj všechno důležité vejde. Také procesor stále nabízí spoustu výkonu, ačkoliv už v našem portfoliu není tím nejvýkonnějším. Kirin 960 je pořád moderní procesor, v kombinaci s použitou baterií nabízí Huawei P10 skvělou výdrž. Ta se podle mého navíc zlepšila s příchodem Androidu 8.0.0 Oreo a uživatelského rozhraní EMUI 8.0.0. Telefon tato aktualizace posunula výrazně kupředu, od té doby navíc telefon dostává pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace. Fotoaparát pořizuje pěkné fotografie, za dobrých světelných podmínek jsou snímky výborné. Pro jejich uložení nabízí P10 dostatek prostoru, proti novinkám nechybí slot na paměťové karty (nebo například sluchátkový konektor).

Za sebe musím říci, že Huawei P10 se mi nadále hodně líbí. Dlouhodobě preferuji telefony s větším displejem, v současnosti už bych tedy tento telefon pravděpodobně nebyl schopen dlouhodobě používat jako primární. Pokud ale naopak toužíte po telefonu s menším displejem (a přitom skvělou nabídkou funkcí), P10 se vám bude líbit. Věřím, že se v našem portfoliu brzy objeví telefon, který nabídne skvělé funkce a přitom menší displej, do té doby ale bude tento přístroj nadále velmi oblíbený. Jaké jsou vaše dlouhodobé zkušenosti s modelem Huawei P10? Co se vám na něm líbí nejvíce a co bychom naopak měli příště udělat lépe?

image
DSC_4806.JPG
900 x 598 - 306K
Štítky:
«134

Komentáře

• Tenhle telefon se moc líbí i mně, ale pořád mi není jasné, jestli teda má nebo nemá oleofobní vrstvu. Nemám rád telefony co prostě nekloužou a patlají se, což možná P10 právě je.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já bych řekl že má spíše průměrnou výdrž, nikolv skvělou :)
    Poděkovat autorovi 0
  • P10 jsem měl přes rok a opravdu skvělěj telefon, první Huawei, kterej mě tzv. dostal, že jsem odešel od Samsungu a zůstal věrný Huawei :smiley: , stále se ještě doprodává a kdo si ho koupí, tak rozhodně neprohloupí :smiley:
    PLUSY:
    Kompaktní, krásnej telefon
    vynikající fotoaparát s OIS, manuální nastavování, ČB fotky, makro režim
    bleskurychlá čtečka otisků prstů a po aktualizaci i obličeje
    perfektní výkon v době zahájení prodeje a i dnes pohoda
    nemá vystouplé čočky fotoaparátu
    kovová záda(nejsou skleněná, která jsou náchylná na rozbití)
    slot na SD kartu a 3,5mm jack

MÍNUSY:
    mohla být lepší světelnost objektivu
    Poděkovat autorovi 5
  • Také jsem měl P10 dost dlouho. Je to super telefon, jediné co by mohl mít pro mě lepší je vydrž na baterii... Plynulost super, foťák taky, čtečka paráda, tělo hliník obrovské plus... A ještě bych vyzvedl výborný příjem signálu. Minus prostě baterie.... Ale. Jinak stále super přístroj
    Poděkovat autorovi 1
  • Za sebe napíšu, že P10 byl první telefon od Huawei, který mě opravdu dostal.
    Úžasný design, úžasné fotky, luxusní příjem signálu (díky čtyřem anténám) a i výdrž baterie za mě OK.
    Asi marně se snažím vymyslet nějaké negativum na tento model.

Hlavně by opravdu Huawei mohl při pohledu na P10 zapremyslet a udělat opět nějaký takto super kompaktní telefon.
    Protože osadit dnešní TOP komponenty do těla P10 by byl myslím mega prodejní trhák.
    Poděkovat autorovi 9
  • To by se mi líbilo také :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Skoda jen, ze nepodporuje MHL, nebo se pletu ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý deň. Ja len tak mimo temy. Nedá mi nespomenúť pristroj, ktorý možno udal v Huawei trend zaoblených telefonov, Honor Magic. Krásny prístroj a svojho času pred asi dva a pol rokom ukážka pekného designu a spracovania. Škoda, že sa u nás nepredaval.iba možno v ázijskej časti. Ďakujem.
    Poděkovat autorovi 0
  • No a hlavne jediny model, ktorý podporuje MirrorLink. Zatiaľ to nedokážu ani nástupcovia P10 preto som stále pri P10.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám doma p10 necelý rok a jsem naprosto spokojen jak kvalitou zpracování, tak rychlosti, výdrž baterie by mohla být občas lepší ale den vydrží vždy. Každopádně jste psali v textu že máte aktualizováno na emui 8.0.0. Jak je možné že mám furt verzi 5.1 a android 7.0? Žádnou aktualizaci nenabízí. Díky za info.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. August
    Jacob1995 telefon mužeš aktualizovat přes firmware finder
    Poděkovat autorovi 0
  • Asi reklama na Huawei P10. :D S telefonem jsem moc spokojen. :)
    DSC_0810.JPG
    1000 x 1500 - 1M
    Poděkovat autorovi 3
  • Ultimátní mobil spokojen fotky a všechno výkon
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, taky přidám troškou zkušeností do mlýnka.
    Huawei mám už překvapivě přes rok, konkrétně tento model a musím říct, že jsem celkem vzato spokojená. Priorita pro mě byla, je a vždy bude fotoaparát a výkon. P10 má slušné fotografie, obzvlášť když si s tím prohrajete a fotíte do rawu. Pak nastává okamžik kdy ocením výkon, protože upravuji rawy v náročném programu. Do toho pustím další dvě tři aplikace a potřebuji aby telefon běžel jako hodinky.
    Telefon je krásný designově, trošku klouže z ruky. P10 mě občas i vypekla v podobě reklamací a vlastně mám pořád problém s displejem, ale jinak si na ni nemohu stěžovat.

Přidám nějaké fotografie na ukázku. Focené do rawu a vyvolané v Adobe Photoshop Lightroom CC
    Poděkovat autorovi 0
  • image

Foceno do rawu. Upraveno v Adobe Photoshop Lightroom CC
    LRM_EXPORT_20180722_202547.jpg
    3746 x 2805 - 7M
    Poděkovat autorovi 2
  • image

Syn při západu slunce.
    LRM_EXPORT_20180809_222054.jpg
    3601 x 2697 - 5M
    Poděkovat autorovi 1
  • S telefonem jsem velmi spokojen. :) Má super foťák :) vzhled a hlavně úplně ideální rozměry. :)
    Poděkovat autorovi 0
  • @tuning-230 když jsem měl P10, tak mi velikost také vyhovovala, ale jak jsem "čuchnul" k velkým telefonům(Mate 10 Pro, P20 Pro), tak už chci jen velké a větší a největší :smiley: , ale na P10 fakt vzpomínám, jakej to byl skvělej telefon, který mě přesvědčil, že Huawei rozhodně ano :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.