Cena/výkon

Jak název napovídá, tak mám pocit že za 8,990Kč v českých velkoobchodech tento telefon nenabízí moc.
Kirin 659, který sotva zvládá spustit nejnovější hry (ani Modern Combat 5 z roku 2014 nejede plynule na ničem jiném, než na nejnižších detailech), 3000mah baterie, která vydrží jeden den, nespolehlivé rozostření pozadí, natáčení videa max 1080p30fps, docela velká brada na to že tam nemuseli dávat logo Huawei a o kousek zvýšit poměr displeje/tělu.
Tento telefon má víc společného s Honorem 9 Lite víc než se sérií P20. Vypadá to jako kdyby šla většina peněz do designu.
Stačilo by, aby do něho dali Kirin 960 a podtaktovali ho, kdyby kamera podporovala alespoň 720p60fps, kdyby baterie neumírala na konci dne po průměrné zátěži, cokoliv.
Opravdu bych ocenil, kdyby vývojáři v následujících aktualizacích přidali něco, co by opodstatnilo cenu telefonu. Nečekám že updaty z něj udělají vlajkovou loď, ale očekávám že alespoň bude podávat adekvátní výsledky.
Kdybych nedostal telefon díky nabídce od O2 za 5 tisíc korun, tak bych byl zklamaný.
Doufám že se tu najde někdo, kdo sdílí stejné pocity, avšak zajímají mě všechny názory jak členů fóra, tak i adminů/testerů.

Komentáře

• Souhlasím s tím, že v současné době za aktuální cenu to není zrovna koupě z rozumu. Určitě je to parádní telefon, ale cena by měla být cca 7tis. Mně přijde, že vsechny telefony s Kirinem 6xx mají dost práce s telefonem a bohužel se to projevuje negativně při používání telefonu, i nižší snapdragony se chovají podstatě líp. Snad to vyřeší nová řada procesorů.
    Poděkovat autorovi 0
  • Musím říct, že si teď asi docela drbu hlavu, že tento mobil mám. Holt jsem se asi unáhlil. Sice je zánovní za 7400,- ale i tak. Teď ji prostě musím používat. Vrátit nejde. Nedá se svítit. Ale zase tak špatný snad nebude. Jen se tak tiše ujišťuji.
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky se musím zapojit. Podle mého ne na vše vždy odpoví technické specifikace a ne vždy je vše jen o poměru cena versus výkon. Pokud bych se bavil jen o něm, tak by se nové telefony skoro neprodávaly, protože třeba rok stará vlajková loď často bude mít lepší tento poměr (tím, že za ten rok její cena klesla). Ale v okolí mám hned několik lidí s P20 lite a jsou s ním spokojeni. Ale ano, také já se těším na nový Kirin, současná generace funguje dobře a je spolehlivá, ale přišel čas to posunout opět dál.
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdo prostě vybírá rozumem, sáhne jinam. Na druhou stranu P20lite je designově parádní, velká RAMka, foťák jsem osobně nezkoušel, ale co jsem tady viděl, tak překvapil velice. Velikost úložiště taky fajn. Hlavně Huawei má opravdu nejlepší čtečku otisků napříč všemi značkami, je to sice detail, ale když pak vyzkoušíte telefony jiného výrobce, rychle to zjistíte. Takže mě odrazuje opravdu jen ten procesor řady 6. Jo, technika je to ověřená a spolehlivá, stejně jako technika např. u Dacie, tzn. že úkol sice splní, ale o komfortu nebo o radosti z užívání nemůže být řeč. Velice pravděpodobně se tohle změní s příchodem nové generace kirinů pro střední třídu.
    Poděkovat autorovi 1
  • Myslím, že momentálně by ideální cenovka byla 6990 Kč. Ale já jsem spokojen a tragédie to u mě s výkonem tedy rozhodně není.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 9. August
    Já kupoval nový za 7499kc, devět bych za něj nedal. A musím říct že jsem spokojen. Velká úhlopříčka v malém těle. Předtím jsem měl huawei G8 5,5palce a když to porovnám, tak nechápu jak jsem mohl dřív tak obrovský telefon nosit. Co se týče výkonu, tak pro mě plně dostačující. Na hry mám doma Playstation, takže na telefonu jen občas něco malého.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ty, @vormen sice to neni primo k tematu, ale mela jsem nove Sandero 2011 a ted mam 2 roky Oktavku II 2005 a do dnes jsem si nezvykla na sedacky, po kazde trosku delsi ceste me boli zada, to jsem v Sanderu nezazila, tam byly sedacky super :smile: no jooo, motorove je Oktavka jinde a zpatky bych ji nevymenila, ale komfort v ni teda necitim :tongue:

A dobre, ted i k telefonu, at tu uplne nespamuju :smiley: mela jsem ho na testovani a prvni dojmy super, ale asi po 2 mesicich jsem zacala pocitovat, ze by mohl byt sviznejsi (urcite jsem to tu uz nekde i psala) proti staremu P8 to byl lenoch... Je pravda, ze jsem se k P8 uz nevratila jen diky display, ten ma P20 Lite skvely a uz jsem nechtela obrovsky telefon s malym displayem :smile: mela jsem problem s pametovkou, ale to mohlo byt tim, ze jsem ji nezkusila zformatovat. Jo a ctecka otisku taky super, sice jsem ji jinde nezkusila, ale verim tomu, ze je bezkonkurencni :smile: fotak urcite neni spatny, ale kdyz je horsi svetlo, tak nic moc. A je pravda, ze plnou cenu bych za nej taky asi nedala... Ale jsem moc rada, ze jsem mela sanci testovat a zase zkusit trochu vic neco noveho :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • john230john230  
    upraveno 10. August
    Teď si lidé třeba koupí radši Honor Play který je za podobné peníze a má kirin 970,což je zatím vlajkový chipset společnosti.
    Poděkovat autorovi 0
  • No a mě tedy nezbývá, než si na něj zvyknout. Lépe řečeno, zžít se se všemi jeho chybami.
    Poděkovat autorovi 0
  • john230 napsal(a):

Teď si lidé třeba koupí radši Honor Play který je za podobné peníze a má kirin 970,což je zatím vlajkový chipset společnosti.

Honor Play vypadá skvěle a překvapilo mě že za tu cenu má kirin 970, výkon má skvělej :smiley: , kde se podle mě ušetřilo je asi foťák....
    Poděkovat autorovi 0
  • john230john230  
    upraveno 10. August
    To určitě,ale je to od Honuru (Huawei) zajímavý počin dát do tel vlajkový chipset.kirin 710 se pak bude hodit do tel nižšší střední třídy ve vyšší bude 970 a na budoucí vlajkovky vyjde nepředstaveny 980. Huawei jede dobrý bomby,takhle zláká hodně zákazníků od Samsungu.
    Poděkovat autorovi 0
  • @john230 a Honor Play je hlavne moc hezkej telefon, ve fialove barve se bude damam libit :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky jsem chtěla pořídit huawei P20, Lite na Vánoce momentálně mám huawei p smart a brala bych něco většího.
    Ten výřez se mi právě líbí a viděla jsem za podobnou cenu honor play i vzhledově.
    Takže počkám na vánoční akci pokud cena vůbec půjde dolů.
    Od bráchy jsem dostala radu kupuj telefon v Lednu největší slevy :D že koupil p9 Lite o 2500 levněji takže myslíte že honor play je. Lepší koupě než P20,!Lite?
    Poděkovat autorovi 0
  • @Dennda007 Honor Play je výkonostně kvůli Kirinu 970 lepší volba, nevím jak je na tom Honor Play ve fotkách, to ukáže čas.... P20 Lite fotí na svoji kategorii výborně
    Poděkovat autorovi 0
  • No já nějak hry atd nehrají... Měla. Jsem 2 roky huawei g8 a byla jsem spokojená teď mám měsíc p smart a taky.
    Jen bych brala klidně větší :)
    Uvidíme jake budou ceny na Vánoce
    Poděkovat autorovi 0
  • vormen  
    upraveno 16. August
    P20lite cena 8990 a Honor Play 8490. Skoro bych řekl, že u P20lite se připlácí akorát za menší rozměry :smile: Dražší telefon s Kirinem 659 a levnější s 970 to je přece postavený na hlavu. Dřív ty modely a ceny měly logiku, ale pokud nedojde podle mě k úpravě ceny u P20lite, tak nechápu nic.
    P20lite se mi moc líbí a v době uvedení na trh jsem si telefon chtěl koupit, protože mě nadchl, ale doba jde stále vpřed a je potřeba reagovat. A přiznejme si, že tenhle model už má svoji největší slávu za sebou a za stávajících podmínek jej do užšího výběru vybere podstatně méně zájemců než v době uvedení do prodeje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Souhlasím tu se všemi. Jako mě osobně to tolik netrápí, protože jak jsem řekl, měl jsem ho levně a také ho používám převážně na sociální sítě, focení a sledování videí, což zvládá na výbornou. Video a hraní her jsem spíš jen testoval, než používal. Ale zase je mi pak líto těch, kteří dali na internetové recenze kde z něj dělají nejlepší telefon ve střední třídě a pak zjistili, že si s ním moc nezahrají a nenatočí žádná kvalitní videa. Momentálně si myslím, že Nova 3i měl být P20 Lite, ve všech ohledech lepší a přitom za stejnou cenu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Podle mého by cena měla být o 1500 minimálně níž než je
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.