Základní nastavení klávesnice v telefonu (vibrace,předpovídání textu aj.)

pb900  
upraveno 30. August v Huawei P smart
Dobrý den, mám telefon Huawei P Smart pouze chvíli a rád bych poprosil o pomoc s nastavením.

1. Jak a kde vypnout vibrace při stisku kláves a psaní.
2. Jak si dám např. prohlížeč tak nad klávesnici je taková šedá lišta, která napovídá ruzné texty, jak ji vypnu ?
3. Lze odstranit z klávesnici - mezerníku text SfitKey ?

4. Ještě taková doplňková otázka - má Huawei nějaký vlastní internetový prohlížeč, nebo je nutné používat Chrome ?

Děkuji
«1

Komentáře

• upraveno 30. August
    Zdravím.
    add 1) Nastavení / Psaní / Zvuk a vibrace - odškrtnout Použít výchozí vibrace systému Android
    add 2) Myslím, že není možné
    add 3) Lze pouze vybráním jiného motivu klávesnice (ale ne všechny mají text odstraněný)
    add 4) Nemá

Snad pomohlo :wink:
    Poděkovat autorovi 1
  • pb900  
    upraveno 30. August
    Díky, ty vibrace kláves jsem vypnul.

Řeším ještě jak vypnout tu lištu, jestli to vůbec půjde.
    Poděkovat autorovi 0
  • Díky, ty vibrace kláves jsem vypnul.

Řeším ještě jak vypnout tu lištu, jestli to vůbec půjde.
    Poděkovat autorovi 0
  • pb900  
    upraveno 30. August
    tuto lištu

image
    IMG_20180830_123408.jpg
    1080 x 2160 - 209K
    Poděkovat autorovi 0
  • pb900  
    upraveno 30. August
    A ještě by mě zajímalo jak odstranit složku Google, nebo ji alespoň skrýt.
    Omlouvám se za ten SPAM ale jaksi tady nejsou mazat příspěvky a pokud by to mohl nějaký admin sjednotit budu rád.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ještě taková drobnost, lze nastavit popisky ikon v dolním panelu ? Jak jsou kontakty, prohlížeč apod ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Popisky jsou popsány, pokud používám funkci ovládání Plovoucím tlačítkem (nevím zda na tomto modelu jde).
    Ohledně složky Google si nejsem jistý, co myslíš...
    Poděkovat autorovi 1
  • Ty popisky se mi podařilo zapnout přes - Navigační panel.

K té složce Google, je to složka a v ní jsou Google aplikace, bohužel nejdou odstranit, u Samsungu mi to nějak šlo ale už nevím jak.
    Poděkovat autorovi 0
  • To je asi pravda, že jich většina nepůjde odstranit. Používáš variantu Šuplík, nebo všechny ikony na ploše?
    Poděkovat autorovi 1
  • Variantu - Všechny ikony na ploše používám.

Jinak je možné místo těch notifikačních teček např. u hovoru,sms, emailu nastavit čísla ?

Já šel do nastavení - oznámení a tam jsem to z ikon přepnul na čísla ale nic viditelně se nestalo.

Ono ty notifikační tečky, to je snadno přehlednutelné.
    Poděkovat autorovi 0
  • To ne, čísla místo ikon jsou změna pouze v notifikační liště.
    Ty musíš: dvěma prsty k sobě na obrazovce / Nastavení / Ikony aplikací s odznaky / Režim zobrazení puntíků - nepřečtená zpráva.

K odstranění složky moc nepovím. Používám pouze šuplík a tam to neřeším. Zkusit, jestli nejdou aplikace alespoň skrýt.
    Poděkovat autorovi 2
  • pb900  
    upraveno 30. August
    Jo díky, to je to co jsem chtěl ! :+1:

Jinak, přepnul jsem si taky na ten šuplík, je to lepší.
    Poděkovat autorovi 0
  • Z toho předpovídaného textu šílím, fakt to nejde nějak vypnout ? Nebo ty malé čísílka nad písmenama třeba + / - apod.

Měl jsem u Samsungu právě jinou klávesnici ne tu Sfift a měl jsem to krásně čisté a přehledné.

Potřebuji vypnout z celého telefonu i te klávesnice to předpovídání textu, tu celou lištu.

Dále ještě řeším, když mám nasteven ten šuplík, je možné ty aplikace tam přehazovat ? Nebo to je prostě jen podle abecedy.

Lze nějaké aplikace třeba skrýt z toho seznamu ?

Dík
    Poděkovat autorovi 0
  • Šuplík: pouze podle abecedy, přesouvat nebo skrývat nejdou.

Klávesnice: nejsem si jistý, co přesně myslíš. Jestli zobrazení alternativních znaků po podržení klávesy, tak to taky nejde. Případně si lze udělat v nastavení Swift vlastní motiv, a tam nedávat právě ty symboly alternativních znaků.
    Pokud klávesnice Swift nevyhovuje, zkus najít a stáhnou nějakou klávesnici pro Samsung, případně vhodnou alternativu ze store. Někde je tady diskuze i klávesnicích a pár lidí doporučuje klávesnici od Xperií (Sony).
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak jsem hledal, a našel jsem že ten Prediction bar u SwiftKey klávesnice asi prozatím vypnout nejde, což je podle mě chyba. Je to dost otravná věc.

Tady je oficiální vyjádření.

Can I turn the prediction bar off with SwiftKey Keyboard for Android?

Currently we do not offer the option to turn off the prediction bar.
    Predictions are an integral part of the SwiftKey experience and contribute to creating an effortless typing experience on your mobile devices.

https://support.swiftkey.com/hc/en-us/articles/201647952-Can-I-turn-the-prediction-bar-off-with-SwiftKey-Keyboard-for-Android-
    Poděkovat autorovi 1
  • Myslel jsem si, bohužel...
    Poděkovat autorovi 0
  • pb900  
    upraveno 1. September
    Jinak komu nevyhovuje ta Swiftkey klávesnice, tak si může stáhnout od Google klávesnici Gboard.
    Ta je skvělá, přehledná.

Navíc u této klávesnici je spousty nastavení a lze tam vypnout tu lištu s opravou slov a předvídáním textu.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin&hl=cs
    Poděkovat autorovi 0
  • Ještě zpět ke klávesnici Swiftkey. Je možné u ní vypnout ty symboly ?
    Myslím symboly, které jsou u znaků na klávesnici vedle a s d f g h ... atd (čárky, háčky aj)
    Když si dám nastavení Swiftkey a dám nový motiv, lze to tam vypnout ale chce to po mě přidat nějaký obrázek, nevím proč, asi to má být nějaké pozadí nebo co.

Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • Hoď tam nějaký např. černý pozadí a hotovo. Jinak se toho nezbavíš :wink:
    A nevím, zda to nějaký jiný motiv bude mít vypnuté...
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.