EMUI 8.2.0 v modelu Huawei Nova 3 přináší novou možnost ovládání vašeho přístroje

V minulosti jsme ovládali mobilní telefony prakticky pouze pomocí softwarových tlačítek ve spodní části displeje, uživatelské rozhraní EMUI 8.0.0 ale přineslo navigační tlačítko, pomocí kterého můžete svůj telefon ovládat rychle a pohodlně. Toto tlačítko můžete umístit kamkoliv na displeji, současné také můžete vypnout klasická softwarová tlačítka (a tedy mít k dispozici kompletní plochu displeje). Uživatelské rozhraní EMUI 8.2.0 v modelu Huawei Nova 3 ale přináší ještě jednu variantu ovládání, která vlastně kombinuje oba výše zmíněné způsoby. Klasická softwarová tlačítka jsou nahrazena jediným tlačítkem ve spodní části displeje, které funguje stejně jako navigační tlačítko. Kliknutím se tedy vracíte o jeden krok zpět, delším podržením se dostanete přímo na domovskou obrazovku, přejetím pak zobrazíte spuštěné aplikace. Funguje to v podstatě stejně jako čtečka otisků prstů u modelů Huawei P20 nebo Huawei P20 Pro, model Huawei Nova 3 ale má čtečku na zádech, proto je zde toto řešení. A mně osobně vyhovuje. Jak jste na tom vy, jaké variantě jste nakonec dali přednost?

image
image
Screenshot_20180901-095133.jpg
540 x 1170 - 84K
Screenshot_20180901-095105.jpg
540 x 1170 - 383K
Štítky:
«134

Komentáře

• Díky za informaci! Ještě jsem to nezkoušel, ale jsem na to zvědavý. Dám pak vědět!
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 1. September 2018
    Tak přepnuto. Je podobně pohodlné, jako plovoucí navigační tlačítko, ale tím, že je to na jednom pevném místě, je to pro mne osobně mnohem příjemnější a jistější. Zkusím ho tak chvíli nechat a uvidíme, jak se s tím sžiju. Ale čekám, že tam možná už i zůstane.
    Poděkovat autorovi 0
  • Navigaci jedním tlačítkem jsem si okamžitě oblíbil a už si to nechám. Je to jednodušší a lepší. :-D
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja uz mam xy roku trojtlacitka softwarove a ja to fakt nedal. No zvyknl je zelezna kosile. :-) ktomu oproti te carce je o prd prdu vetsi.
    Poděkovat autorovi 1
  • Síce ešte Novu 3 nemám, ale pravdepodobne ostanem pri plávajúcom tlačidle, to, že si ho dam, kde chcem a mam cely displej na zobrazenie, je pre mňa najlepšie riešenie
    Poděkovat autorovi 0
  • Concionator napsal(a):

Tak přepnuto. Je podobně pohodlné, jako plovoucí navigační tlačítko, ale tím, že je to na jednom pevném místě, je to pro mne osobně mnohem příjemnější a jistější. Zkusím ho tak chvíli nechat a uvidíme, jak se s tím sžiju. Ale čekám, že tam možná už i zůstane.

Možná kdyby se plovoucí tlačítko dalo zafixovat na jednom místě, tak bych to bral. Takto také jedu s jediným tlačítkem ve spodní části obrazovky.
    Poděkovat autorovi 2
  • Ano nemám novu mám mate, ale tohle vypadá, že huawei vyslyšel můj požadavek na plovoucí tlačítko, které se nebude dát přesunout tohle vypadá perfektně a jen co to přijde do matu okamžitě to zapnu.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 1. September 2018
    Dnes jsem nastavil na Nove 3 a hned jsem si zvykl a velmi se mi to libi, je to super, hnedky jsem nastavil i u P20 Pro, jen u Mate 10 Pro mi to zatim nejde, vyzkousel jsem i v praci na vystavene Nove 3 a i zakaznikum se libi, super vychytavka :smiley: a ted jsem si to nastavil i u M5 :smiley:
    Poděkovat autorovi 2
  • Používám to od vybalení novy 3 a naprosto v pohodě.super ficura
    Poděkovat autorovi 0
  • Já jsem s nadšením zkusil a se stejným nadšením jsem se vrátil zpět ke klasice :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky mam to jedno tlacitko na honoru play a jakmile si na to zvyknete neni cesty zpet :)
    Poděkovat autorovi 1
  • Já vyzkoušel všechny možnosti a zůstal jsem u navigace jedním tlačítkem a spokojenost.
    Poděkovat autorovi 1
  • Mimo téma jak se ti do m5 podařilo nastavit tmavé prostředí? Nikde jsem to nenašel
    Poděkovat autorovi 0
  • peripsen napsal(a):

Mimo téma jak se ti do m5 podařilo nastavit tmavé prostředí? Nikde jsem to nenašel

Tento motiv je pouzit :wink: image
    Screenshot_20180901-230700.jpg
    1600 x 2560 - 631K
    Poděkovat autorovi 0
  • Téma pročištěno, prosím ještě jednou pro pořádek

- tlačítko funguje podobně jako čtečka u telefonů nebo tabletů, které ji mají pod displejem (jako původně zmíněný M5, který ale tuto funkci jinak nemá)
    - bavíme se o modelu Nova 3, telefonu se čtečkou na zádech, myslete prosím na to a nepřeklápějte sem jiné přístroje (jak to dopadá jsme nyní viděli)
    Poděkovat autorovi 4
  • @Jozef_HuaFan diky za promazani a omlouvam se :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem se již stal také hrdým majitelem Nova 3 a funkce jednoho tlačítka mě mile překvapila. Z Mate 10lite jsem si ale zvykl na plovoucí a osobně mi vyhovuje při používání jednou rukou, kdy nemusím palec lámat dolů. Ale elegantní, nenápadný proužek přijde pochuti hodně uživatelům věřím. Manželka mi jej závidí, ale úspěšně se na P20lite učí s plovoucím...
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem tomu dal znova šanci a zapnul ten navigační proužek. Budu to zkoušet delší dobu. A jako není to úplně marný. :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • To chce zvyk :-) Já jak jsem v nastavení uviděl navigační proužek, hned jsem ho zapnul. Jsem zvyklý z P10 na ovládání čtečkou a tohle je hodně podobné.
    Poděkovat autorovi 0
  • Za mě jednoznačně vede jedno tlačítko. U P10 kde byla čtečka otisků použitá stejným způsobem jsem si na to velice rychle zvykl a u Novy3 jsem velice rád, že si toto můžu taky tak nastavit. Je to pro mě ideální způsob ovládání telefonu.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.