Výběr správné powerbanky aneb co je důležité pro vás?

V dnešní době na trhu najdete stovky různých powerbank. Máme zde výrobky malé, velké, hezké, škaredé, odolné nebo velmi stylové. Sám jich mám doma několik a protože jsem v posledních týdnech hodně cestoval, powerbanku mám neustále u sebe. Co je pro vás nejdůležitější při jejím výběru? Zajímá vás pouze kapacita nebo sledujete také další parametry?

Osobně jsem v minulosti vystřídal několik výrobků a tak nyní mohu napsat, co je důležité pro mě. Rozhodně si potrpím na kvalitní konstrukci, při cestování se tak o powerbanku nemusím bát. Důležitá je pro mě kapacita a tady moje nároky postupně rostou. V době kdy mívají telefony baterie kolem 4000 mAh (a potřebujete nabít svůj přístroj a také telefon manželky) preferuji kapacitu alespoň 10 000 mAh. V neposlední řadě je pro mě důležitá rychlost nabíjení a to je hlavní důvod, proč jsem nakonec zůstal u originální powerbanky Huawei, která splňuje všechny tři požadavky. Současně je ale pravda, že mám také velmi kompaktní powerbanku Fixed s výrazně nižší kapacitou, která se ale pyšní minimálními rozměry a hmotností. Třeba při cyklovýletu je jako rezervní zdroj energie k nezaplacení. Osobně tedy nakonec používám dvě různépowerbanky, mezi kterými vybírám podle aktuální situace. Jak jste na tom vy?

image
DSC_5410.JPG
900 x 598 - 286K

Komentáře

• Mám dvě PB, jedna je jen jako nouzová s nějakými 8 000 mAh a primární mám Xiaomi 16000 mAh. Dva porty USB, jeden 1A a druhý by měl dávat kolem 2A.

Dle mě mají PB od Xiaomi nejlepší poměr cena/výkon, použité komponenty vs účinnost.
    Poděkovat autorovi 0
  • Powerbanku Fixed Zen 8000 jsem mel a po 20 mesicich uspesne vyreklamoval - nafouknuty akumulator. Ted mam k P20 powerbanku AP09S, uz kvuli Superchatge nabijeni powerbanky i Supercharge nabijeni telefonu z PB. Sehnal jsem v CZC za 900,- Takze cena super
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. September
    Mám powerbanky Huawei AP007 13000 mAh a AP08Q 10000 mAh(ta je rychlodobíjecí), obě jsou super, AP007 je ale dost těžká, AP08Q je tenčí a daleko lehčí a má rychlodobíjení, asi nejlepší powerbanka co jsem kdy zatím měl :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • kde si jí sehnal ? (AP08Q)
    Poděkovat autorovi 0
  • Hm všude píši, že prodej skončil tak mám asi smůlu. Jinak powerbanku mám již od značky belkin jenže je velká těžká a neumí rychlé nabíjení
    Poděkovat autorovi 0
  • Rychlý nabíjení je sice cool, ale daleko více tato technologie ničí baterie a degraduje jejich kapacitu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já mám už tak 4 roky 10000mah xiaomi. Měl jsem ji tehdy v akci za 400, takže nebylo co řešit a od té doby jsem s ní maximálně spokojený. Kdyby odešla, ani nebudu hledat, půjdu pro xiaomi zase. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • peripsen napsal(a):

kde si jí sehnal ? (AP08Q)

Tenkráte dárek k Mate 10 Pro :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Take se pridam :smile: telefon i tablet mam s takovou kapacitou baterie, ze jsem powerbanku uz par mesicu nepouzila :smile: obcas maximalne trosku doplnim v aute telefon, ale to jen kdyz pracovne jezdim... Nekde mam Fixed malickou powerbanku, ale tu jsem pouzila snad jednou. A pak mam druhou, kterou jsem vybirala hlavne kvuli designu, mam ji 2-3 roky, ma 10 000 mAh, 2x USB, ale o rychlonabijeni si mohu nechat zdat :smile: kupovala jsem ji, kdyz byla ve sleve asi za 500,- a jeste jedna drobnost, jak rikam, par mesicu jsem ji nepouzila (mozna uz pul roku) a kdyz jsem ji ted vytahla, abych ji vyfotila, kapacita stale plna :smile: image
    IMG_20180929_164530.jpg
    3760 x 2819 - 3M
    Poděkovat autorovi 0
  • Rychlonabíjení je super, pokud je přístup k síti jen na krátkou dobu. Ale jinak to opravdu drtí články. Taky bývá rozdíl ve vydrži při rychlonabíjení a nabíjení třeba 1A :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Hurec  
    upraveno 27. November
    Naka kvalitni a dobra powerbanka co podporuje u huawei nova 3 rychle nabijeni? Ve vlaku , hodit do batohu nachvilu atd... Se rychle nabijeni hodi. Diky
    Co ma presne huawei za protokol rychleho nabijeni.
    Poděkovat autorovi 0
  • Huawei AP09S. Umi Supercharge od P20, Mate 20... a quickcharge od P20 lite, Nova 3... Na nabiti samotne powerbanky je USB-C konektor a nabiji se pres qiuick i supercharge. Takze poslouzi jako originalni nabijecka.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.