Výběr správné powerbanky aneb co je důležité pro vás?

V dnešní době na trhu najdete stovky různých powerbank. Máme zde výrobky malé, velké, hezké, škaredé, odolné nebo velmi stylové. Sám jich mám doma několik a protože jsem v posledních týdnech hodně cestoval, powerbanku mám neustále u sebe. Co je pro vás nejdůležitější při jejím výběru? Zajímá vás pouze kapacita nebo sledujete také další parametry?

Osobně jsem v minulosti vystřídal několik výrobků a tak nyní mohu napsat, co je důležité pro mě. Rozhodně si potrpím na kvalitní konstrukci, při cestování se tak o powerbanku nemusím bát. Důležitá je pro mě kapacita a tady moje nároky postupně rostou. V době kdy mívají telefony baterie kolem 4000 mAh (a potřebujete nabít svůj přístroj a také telefon manželky) preferuji kapacitu alespoň 10 000 mAh. V neposlední řadě je pro mě důležitá rychlost nabíjení a to je hlavní důvod, proč jsem nakonec zůstal u originální powerbanky Huawei, která splňuje všechny tři požadavky. Současně je ale pravda, že mám také velmi kompaktní powerbanku Fixed s výrazně nižší kapacitou, která se ale pyšní minimálními rozměry a hmotností. Třeba při cyklovýletu je jako rezervní zdroj energie k nezaplacení. Osobně tedy nakonec používám dvě různépowerbanky, mezi kterými vybírám podle aktuální situace. Jak jste na tom vy?
image
DSC_5410.JPG
900 x 598 - 286K

Komentáře

• Mám dvě PB, jedna je jen jako nouzová s nějakými 8 000 mAh a primární mám Xiaomi 16000 mAh. Dva porty USB, jeden 1A a druhý by měl dávat kolem 2A.

Dle mě mají PB od Xiaomi nejlepší poměr cena/výkon, použité komponenty vs účinnost.
    Poděkovat autorovi 0
  • Powerbanku Fixed Zen 8000 jsem mel a po 20 mesicich uspesne vyreklamoval - nafouknuty akumulator. Ted mam k P20 powerbanku AP09S, uz kvuli Superchatge nabijeni powerbanky i Supercharge nabijeni telefonu z PB. Sehnal jsem v CZC za 900,- Takze cena super
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. September 2018
    Mám powerbanky Huawei AP007 13000 mAh a AP08Q 10000 mAh(ta je rychlodobíjecí), obě jsou super, AP007 je ale dost těžká, AP08Q je tenčí a daleko lehčí a má rychlodobíjení, asi nejlepší powerbanka co jsem kdy zatím měl :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • kde si jí sehnal ? (AP08Q)
    Poděkovat autorovi 0
  • Hm všude píši, že prodej skončil tak mám asi smůlu. Jinak powerbanku mám již od značky belkin jenže je velká těžká a neumí rychlé nabíjení
    Poděkovat autorovi 0
  • Rychlý nabíjení je sice cool, ale daleko více tato technologie ničí baterie a degraduje jejich kapacitu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já mám už tak 4 roky 10000mah xiaomi. Měl jsem ji tehdy v akci za 400, takže nebylo co řešit a od té doby jsem s ní maximálně spokojený. Kdyby odešla, ani nebudu hledat, půjdu pro xiaomi zase. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • peripsen napsal(a):

kde si jí sehnal ? (AP08Q)

Tenkráte dárek k Mate 10 Pro :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Take se pridam :smile: telefon i tablet mam s takovou kapacitou baterie, ze jsem powerbanku uz par mesicu nepouzila :smile: obcas maximalne trosku doplnim v aute telefon, ale to jen kdyz pracovne jezdim... Nekde mam Fixed malickou powerbanku, ale tu jsem pouzila snad jednou. A pak mam druhou, kterou jsem vybirala hlavne kvuli designu, mam ji 2-3 roky, ma 10 000 mAh, 2x USB, ale o rychlonabijeni si mohu nechat zdat :smile: kupovala jsem ji, kdyz byla ve sleve asi za 500,- a jeste jedna drobnost, jak rikam, par mesicu jsem ji nepouzila (mozna uz pul roku) a kdyz jsem ji ted vytahla, abych ji vyfotila, kapacita stale plna :smile: image
    IMG_20180929_164530.jpg
    3760 x 2819 - 3M
    Poděkovat autorovi 0
  • Rychlonabíjení je super, pokud je přístup k síti jen na krátkou dobu. Ale jinak to opravdu drtí články. Taky bývá rozdíl ve vydrži při rychlonabíjení a nabíjení třeba 1A :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Hurec  
    upraveno 27. November 2018
    Naka kvalitni a dobra powerbanka co podporuje u huawei nova 3 rychle nabijeni? Ve vlaku , hodit do batohu nachvilu atd... Se rychle nabijeni hodi. Diky
    Co ma presne huawei za protokol rychleho nabijeni.
    Poděkovat autorovi 0
  • Huawei AP09S. Umi Supercharge od P20, Mate 20... a quickcharge od P20 lite, Nova 3... Na nabiti samotne powerbanky je USB-C konektor a nabiji se pres qiuick i supercharge. Takze poslouzi jako originalni nabijecka.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nakonec jsem koupil lamax za 599. A rychle nabijeni funguje :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokiaľ nepotrebujem extra rýchle nabíjanie, je jedno akú powerbanku kúpim? Či to nebude mať negatívny vplyv na baterku. Mám p20 pro. Pozerám nejaké 20000, Xiaomi alebo Adata mi vyhadzuje heureka. Originál Huawei sa už ťažko zháňa. Alebo viete nejakú odporučiť? Cenovo do tých 30€?
    Poděkovat autorovi 0
  • Já krom originální Huawei používal vžy Fixed a nikdy jsem nebyl nespokojen, pevná konstrukce a solidní kapacita.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.