NFC

Zdravim,
má někdo zkušenosti ze zprovozněním NFC? V nastavení telefonu ho mám povolený, zkoušel sem už 3 různé apky, karty jak platební, tak přístupové i přístupové čipy ale stále se mi nedaří nahrát do telefonu jakoukoliv kartu.

Komentáře

 • Čauves, já mám propojeno s platební kartou airbank přes jejich apku a vše funguje bez problémů..
  Poděkovat autorovi 0
 • Nevím, jak přístupové karty a podobné. Telefon buď funguje jako čtečka NFC (tj přečte kartu) a pracuje s ní jako s databází. Používají některé ostrahy objektů, nebo údržby, jako doklad o navštívení místa (tzv chip point). Případně se dá s aplikací a NFC nálepkami měnit "profil" telefonu - Já měl jednu doma a druhou v práci, načtením se mi doma vypl zvuk i vibrace a v práci se aktivovaly vibrace a dal zvuk naplno.
  Nebo se z telefonu může stát vysílač, ale na to potřebuješ apku vydavatele karty, tj Mbank má svojí apku kde si zaktivuješ bezkontaktní platby. Podobně to má i Sodexo na jejich stravenky (Sodexo mobilní platba)...
  Kartu jen tak nezkopíruješ do telefonu.
  Poděkovat autorovi 1
 • Ahoj buhužel jsem dnes zistil že NFC u P20 lite nefunguje ! nenačte žadné karty ani "čip" :(
  už někdo tohle vyřešíl ? nebo aspon najkou radu ?
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 1. February
  Zatím si na tohle nikdo nestěžoval a mně to také pracuje v pořádku. Vzpomínám si ale ještě z používání mobilů s Windows Phone/Mobile, že je několik typů formátování. Je možné, že se něco podobného stalo ve tvém případě. A ještě technická: NFC pracuje jen, když je A zapnuté NFC a současně za B rozsvícený a odemknutý displej.
  Poděkovat autorovi 0
 • to je mi jasné :) ale prostě NFC i když je ON vubec nic nenačte !
  Poděkovat autorovi 0
 • Na p20 lite jsem bez problémů platil přes air bank, takže NFC funguje. Ale když jsem u přítelkyně nastavoval ČSOB, nestačil jsem se divit, jak může mít velká banka tak špatnou aplikaci, že je u ní NFC v podstatě nepoužitelné.
  Poděkovat autorovi 0
 • copper  
  upraveno 5. February
  asi si mně blbě pochopil fw 159 a NFC vubec nic nenčte :( ani karty ani čip :( tak nevím reklamce ? nebo jak dowgrade ? (nebo ja se to sprosté slovo piše)

  edit :
  mně by zajímalo kde P20 lite má antenu na NFC ?

  doufám že se sem mužou davat videa ?

  edit 2 nikdo nic ? :(

  tak si odpovím sam ! antena na NFC je někde u přední kamery ! a něvím jestli mám vadný kus mobilu , nebo má NFC u P20 lite takhle fungovat mi NFC sníma max na 1mm od telefonu ! což je podle mně špatně ! navíc je strašně pomalé dlouho trvá než načte kartu
  někdo komu to funguje stejně ?
  Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.