Huawei P20 s oficiální betaverzí Androidu 9.0 Pie (dojmy/názory)

upraveno 1. December v Huawei P20
Společnost Google před několika dny oficiálně světu představila nový operační systém Android 9.0 Pie a my právě v těchto dnech uvolňujeme pro naše fanoušky oficiální betaverzi určenou pro modely Huawei P20 & Huawei P20 Pro & Huawei Mate 10 Pro. V těchto dnech jsme začali aktualizaci rozesílat a pokud už dorazila také do vašeho mobilního telefonu, pak v tomto tématu můžete sdílet své dojmy a zkušenosti. Prosím zaměřme toto téma skutečně na reálné dojmy a zkušenosti, pokud tedy Android 9.0 Pie ve svém telefonu nemáte (případně nemáte dotaz na lidi, kteří už jej nainstalovali) a řešíte například termín finální aktualizace na Android 9.0 Pie, využijte k tomu ostatní diskuze (například původní a nyní přejmenovanou off topic diskuzi). Cílem je mít tuto diskuzi skutečně přehlednou a plnou reálných postřehů.

Moje dojmy po několika dnech testování - systém je rychlý a spolehlivý. Zatím jsem nezaznamenal žádný restart ani pád některé z aplikací. Změn není mnoho, Android 9.0 Pie je spíše evolucí, kde se Google zaměřil na celkovou optimalizaci systému. Těšit se můžete na několik vylepšených systémových aplikací, například Kontakty, Kalendář nebo Soubory. Změnou prošla také nabídka nastavení, která získala nový vzhled a bylo upraveno rozmístění některých funkcí.

image
image
image
image
image
image
Štítky:
«13456713

Komentáře

• Jak je to s ovládáním pomocí gest? Převzal Huawei řešení Google, nebo bude mít vlastní způsob?
    Poděkovat autorovi 0
  • Vkládám sem :smile: Tak mám Pie, zatím všechno bez problémů, Bluetooth v pohodě, aplikace třetích stran zatím všechny jedou, včetně widgetů, GPS OK, trochu změny v designu menu, lišty po stažení atd, ale všechno jede, jak má. Foťák vyzkouším zítra, ale zatím na pár fotek se jeví taky v pohodě..
    Mimochodem, nekdo na P20 pro řešil satelity na GPS, chytám venku všechny, včetně Galileo, Japonce atd..
    Telefon je svižný, neseka se(to bych ani nečekal).
    Designový změny příjemný (zavírání aplikací hromadně - trochu jinak)
    Jen teda volná RAM je v průměru do 1 GB, což mi přijde trochu málo. V Oreu bylo kolem 2 GB
    Poděkovat autorovi 3
  • Volná RAM je RAM co se nepoužívá = nic si za to člověk nekoupí. Důležité je chování telefonu v okamžiku kdy RAM potřebuje :smile: Díky za obsáhlé hodnocení.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mihinek  
    upraveno 20. September
    @Jozef_HuaFan
    Jasný, jen konstatuji, že na Oreu bylo cca 2 Gb volných, pokud jede, je to jedno:-)
    A ještě jeden pozitivní detail, na Oreu se mi tak jakoby klepala nebo třepotala ikona VoLte při odemčení obrazovky, tady je v klidu:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Teď jsem si všiml jedny věci u nastavování hlasitosti. Lišta posuvníku se ukazuje svisle vpravo, design jiný, ale to je fuk. Problém mám v tom, že primárně se mi nabízí nastavení hlasitosti médií a ne vyzvánění. Pokud mám připojeno Bluetooth, tak je primární Bluetooth, plus pustím video nebo hraju hru, tak logicky média, ale pokud nedělám nic, co by je spouštění, tak by primárně měl jít nastavit hlasitost vyzvánění, řekl bych. Tady je jen dotykem možnost úplně ztlumit nebo vibrace, ale zvýšení nebo snížení nejde, musim přes tu soft lištu vlézt až do nastavení zvuku a tam si opět dotykem nastavit vlastní a tím pádem do dalšího nastavování fixní hlasitost.. Dost otravný. Potřebuji ztlumit mobil několikrát denně na jednání atd..
    Poděkovat autorovi 0
  • Jo na to si ztěžují i lidi u Pročka... Taky mi to vyhovuje tak jak to bylo na A8. Nevím ale, jeslti je to "chyba" A9 nebo nadstavby
    Poděkovat autorovi 0
  • Proč tam mám stále "váš požadavek na zapojení se do projektu byl odeslán a čeká na schválení" ? Už bych se taky rád pustil do testování :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tiez som cakal asi 3 dni, ale dnes mi to bolo schvalene. Dalsia vec je ze update stale ziaden neponuka :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ta hlasitost je takto dána i v čistém androidu. Takže je to vlastnost A9. Prostě boční tlačítka regulují hlasitost médií a pro rychlé volby zvonění, vibrací, nebo ticha je nahore ikonka. Případně dole ozubené kolečko, které skočí do nastavení zvuku
    Poděkovat autorovi 0
  • @misanekx
    ..no tak to je celkem na dvě věci..hlasitost vyzvánění je potřeba , řekl bych, regulovat daleko častěji, než medií..To trochu nedomysleli..třeba se najde časem nějaká app, která to bude umět tlačítkům vnutit.. to je snad jediná věc, kterou má dobře vyřešenou Apple nebo třeba One plus, na boku to tlačítko, resp.hejbátko, kterým se zvuk vyzvánění vypne hned..
    Poděkovat autorovi 0
  • @Mihinek Ano, to fyzické tlačítko je super. Tady je trochu nahrazeno tou ikonou ve vrchní části při stisku bočních tlačítek.
    Pokud by to nebylo takto i v čistém androidu tak bych to bral taky za chybu, ale tady to jasně stanovil Google jako "novou" funkci
    Poděkovat autorovi 0
  • Ještě jedna mě věc mě teď štve a to je neustálý vibrovani mobilu, jako by přišlo nějaké oznámení, ale nic tam není. Je to několikrát za hodinu, treba 20x..přitom oznámení mám kompletně vypnuté..
    Poděkovat autorovi 0
  • Mihinek napsal(a):

Teď jsem si všiml jedny věci u nastavování hlasitosti. Lišta posuvníku se ukazuje svisle vpravo, design jiný, ale to je fuk. Problém mám v tom, že primárně se mi nabízí nastavení hlasitosti médií a ne vyzvánění. Pokud mám připojeno Bluetooth, tak je primární Bluetooth, plus pustím video nebo hraju hru, tak logicky média, ale pokud nedělám nic, co by je spouštění, tak by primárně měl jít nastavit hlasitost vyzvánění, řekl bych. Tady je jen dotykem možnost úplně ztlumit nebo vibrace, ale zvýšení nebo snížení nejde, musim přes tu soft lištu vlézt až do nastavení zvuku a tam si opět dotykem nastavit vlastní a tím pádem do dalšího nastavování fixní hlasitost.. Dost otravný. Potřebuji ztlumit mobil několikrát denně na jednání atd..

Mně osobně to takto naopak vyhovuje, hlasitost médií měním častěji, vyzvánění si jen přepínám zapnuto vypnuto, na hlasitost nesahám. Takže doufám že to není chyba ale vlastnost.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj vsichni, beta aplikace hlasi, ze jsem zapojen a co dal? :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Já už čekám tak 3 dny :)
    Poděkovat autorovi 0
  • A já pořád čekám v projektu pro p20pro :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jiříku dáme si na dálku panáka jestli nám to odklepnou pro p20...;-D
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.