Přechod od Samsungu k P20 Pro

Zdravím všechny, pořídil jsem P20 Pro a mám pár postřehů z přechodu ze Samsungu S7 Edge, na co si je potřeba dát pozor.

Migrace pomocí Phone Clone
- neumí přenést Poznámky
- neumí přenést fotografie u některých kontaktů
- neumí přenést odkazy na ploše (např. uložená místa z Google Maps)

Rychlost přenosu USB
- nikdo v recenzích nezmiňuje rychlost přenosu souborů přes kabel
Z S7E jsem 50GB dat (mp3) přenesl cca za půl hodiny do PC.
Z PC do P20 Pro trvalo nahrání těchto 50GB cca 3 hodiny - má tedy pomalý řadič USB/úložiště ?

Zvuk
- U P20 Pro nelze nastavit basy ani výšky, zřejmě nemá DSP. Na S7E byla možnost tohoto nastavení a také zapnutí HQ sound a dalších možností DSP.
- hlasitost oznámení nelze nastavit zvlášť od hlasitosti vyzvánění, je to společné
- u budíku lze nastavit hlasitost jinde v menu pouze společnou pro všechny budíky
- S7E má u každého budíku možnost zvolit jeho hlasitost. Dále můžete nastavit zvlášť jinou hlasitost pro zvonění, pro oznámení a pro systémové zvuky. Tak to bylo, pokud se pamatuji, i ve stařičkém HTC, který jsem měl ještě před IPhonem 5S.
- U P20 Pro všechna upozornění mají pouze jeden zvuk. Na S7E i Applu jsem měl SMS/mail/kalendář/WhatsUp/Viber/WeChat atd. zvuky odlišené, tady jsem nepřišel na to, jak je odlišit – budu moc rád, když mi někdo poradí.
- hlasitost reproduktoru u Waze hlášení je velmi nízká – už se tomu zatím bez výsledku věnuje jiné vlákno.

Klávesnice
P20 Pro má SwiftKey, který nabídne při přidržení písmene jako první grafický symbol, který je umístěný na obrázku klávesy nad písmenem, pak musíte přejet prstem na stranu a teprve vybrat písmeno s interpunkcí. Protože SwiftKey má na klávesách oba znaky, je klávesnice také hůře čitelná (zejména grafické znaky) a hůř se na ní píše (můj dojem).
U Samsungu jsou grafické symboly umístěné přes shift na samostatné klávesnici.
Po přidržení klávesy písmene nabídne rovnou písmeno s čárkou nebo háčkem, což šetří čas při psaní s interpunkcí.
Jde to u SwiftKey nastavit podobně ?

AlwaysOn dislpay
Tato možnost by měla primárně sloužit k tomu, že nemusíte tak často zapínat displej a tím šetříte baterii.
- P20 Pro zobrazuje pouze čas, datum a stav baterie
- S7E umí zobrazit čb ikony pro většinu aplikací, že došlo k nějakému oznámení, P20 nenapíše vůbec nic.
- S7E při přehrávání mp3 umí na AlawysOn zobrazit název skladby a interpreta,
při poklepání na název přidá i ovládací prvek pro posun dopředu/dozadu/zastavení/spuštění
- Samsung navíc nabízí možnost změnit barvu AlwaysOn displeje.
Tady mi u P20 Pro přijde hodně velký "Room for Improvement".

Foťák
P20 Pro má lepší fotoaparát než S7E, to by také primárně důvod, proč jsem jej koupil a příspěvků k tomuto tématu je už dost.
Zmíním tedy jen omezení:
- P20 Pro neumí klasický formát zrcadlovek 3:2 ani prezentační 16:9, pouze 4:3 a 18:9
- 18:9 má stejný úhel záběru, jako 4:3, jde pouze o ořez. Televize ani notebooky se 18:9 asi hned tak vyrábět nezačnou, proč tedy zvolili tento formát, je mi záhadou. Formát 4:3 byl zřejmě zvolen kvůli iPhone, připadá mi, že se jde tak trochu zpět k prvním kompaktům a televizím CRT s lampovou obrazovkou, které měly také poměr stran 4:3.

Display
- P20 Pro má HD+ rozlišeni, S7E má jemnější QHD rozlišení, obojí OLED, obojí velmi kvalitní
- Pokud z telefonu neděláte 3D brýle, tak tento rozdíl relativně není tak důležitý
- Díkz většímu displeji a mému způsobu používání je zde P20 Pro lepší

To je tedy pár mých postřehů a dotazů, máte jiný názor ?

«1

Komentáře

• Ja prechazel z SGS 4 na P9 lite a ted na P20... Takze pro me to byl krok kupredu. Nicmene chapu tve nazory a jedine co mi chybi, bylo naplanovane odeslani SMS. Ty zvuky na SMS je bohuzel vlastnost aplikace Zpravy od Google. Obavam se, ze to brzy ceka i Samsung...
    Poděkovat autorovi 0
  • @MRSM Díky za obsáhlé srovnání, snad tu hned zítra někdo nezaloží další téma, nezačne se ptát na na rozdíly těchto dvou telefonu a objeví nejdříve tvé srovnání :smiley:
    S7 Edge byl dobrý stroj, jediné co u něho lze vzít proti P20 PRO jako zápor je citlivost na signál jako u všech dalších Samsungu.
    Poděkovat autorovi 0
  • A keď mám na kúpu ponúknuté Huawei P20 Pro a Samsung Galaxy S9+ 64GB Dual SIM v rovnakej cene, tak ktorý by ste zobrali?
    Poděkovat autorovi 0
  • @aramej těžké rozhodnutí, ale já bych dal opět přednost P20 Pro, u mě hlavně kvůli foťáku, výdrž na baterii, skvělé čtečce otisku prstů nebo počkej na Mate 20 Pro, to bude bombice :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Taktiež by som už teraz počkal na Mate 20 Pro. Ale čo som videl cenovky, tak to má byť 999€, čo je už až príliš...
    Poděkovat autorovi 0
  • Za mňa 20 pro. Foťák, baterka odladený soft...... U Teba môžu byť iné preferencie preto nechávam Tvoj výber na Teba :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Novej žebříček DX za rok 2018 před uvěřejněním
    screenshot.2-3.jpg
    655 x 800 - 206K
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. October
    @cvaldik Trochu to zvětším ať můžeme porovnat DXOMARK vs reálné zkušenosti :smiley:

image
    Poděkovat autorovi 0
  • No jsem na Mate 20 pro fakt nateseny :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Hmmm honor v20 bude tez zajimavy kousek
    Poděkovat autorovi 0
  • Že nevěříte té vysněné tabulce DXO Mark
    Poděkovat autorovi 0
  • @tomasz70 Já teda rozhodně ne, přece jen mi pár kousků rukama prošlo a nadále budu tvrdit, že jeden co je dle DXO téměř na špici nemá na ten co je dle nich až kdo ví kde. A na nový Pixel 3 nemá ani náhodou žádný z nich. :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jde o to ze Huwei patri na spici spolu s dalsimi telefony a dlouhodobe se tam drzi a pravem :smile: , drive to tak nebylo...
    Poděkovat autorovi 0
  • Uvidíme jak na foťáku zapracuji u Mate 20. Pokud nebude ale opravdu znatelný posun ale jen poladeni P20pro tak nemá cenu měnit jen kvůli procesoru atd. Software úpravu pak dostane pochopitelně i P20pro jelikož pokud nebude přepracován foťák bude vycházet právě z tohoto Hardware. Si myslím že za tak krátkou dobu zázrak nevymysleli.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zostava fotoaparátov sa má zmeniť. Čo som čítal, tak sa má vynechať monochromatický snímač. Vraj...
    Poděkovat autorovi 0
  • A četl jsem o širokoúhlém a 5xzoom v základu. Uvidíme jak výsledky. Ten širokoúhlý jsme měli na G6 a byl přítelkyni asi nejvíc užívaný. Jeb6v horším světle nebyl dobře zaostření. Jinak ta široká scéna super. Krajinky, párty v malých prostorech ideál. Všichni se vlezli. Uvidíme jak se popasuje Huawei v tomto. Určitě užitečná blbinka.
    Poděkovat autorovi 0
  • Cippicz  
    upraveno 14. October
    No už se těším na reálné testy.. Po přechodu z lumua 950 jsem spokojený s tímto, vše jede jako fik. Pokud bude ještě lepší tak klobouk dolů. Když ještě leica poladi software tak bychom mohli mít ještě lepší fotky o kousek.. Uvidíme brzo.
    Poděkovat autorovi 0
  • Cippicz : tak isto som používal (nechal som si ju ako rezervný fon a aj ako spomienku na Windows :wink:) lumia 950 a fotky šli z neho luxusné aj keď systém dosť slabučko. Samozrejme som porovnával fotečky a P20 pro je podstatne lepší čo je jasný dôkaz toho že je P20 pro v dnešnej dobe na vrchole fotomobilov keďže lumia 950 bola u mňa jednotka zo všetkých vlajkáčov čo som doteraz používal. Keď Huawei ešte poladí soft tak paráda. Jediný mínus oproti 950 je video a kontrétne plynulosť zoomu kde Huawei ešte pokryvkáva.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mně se třeba u l950 líbilo, že šlo fotit jak raw tak jpeg najednou, také že fotila při HDR 3 fotky a pak šlo upravovat "množství" HDR. To mi zde trochu chybí
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.