MediaPad M5 8.4 kompatibilita SD karet?

Ahojte, mám v tabletu kartu micro SDXC Samsung 128GB Pro+ formátovanou jako exFAT (opravdu si nevzpomenu, jestli byla naformátovaná v PC, předchozím zařízení nebo v tabletu). Když na ni nahraju soubory (typicky filmy) v PC, je to OK, ale když je nahraju v tabletu přes síť, jsou skoro vždy poškozené. Video se zasekne, a když vytáhnu kartu a dám v PC porovnat soubory, jsou úplně rozdílné. Vždy začátek je stejný a po chvíli se to liší.
Karta se zdá být v pořádku, takže mě napadá jen nekompatibilita s tabletem, nemáte s tím někdo zkušenosti? Na netu jsem nedoázal najít seznam podporovaných karet :( Případně nějaká k doporučení, která funguje spolehlivě? 128-256GB (opět se mně nedaří najít, jestli tablet podporuje i 256GB).
Soubory nahrávám třemi různými způsoby (FTP v Total Commanderu, Wifi Explorer z PC, Kodi plugin) takže chybu konkrétní aplikace bych asi vyloučil.
Díky za tipy

Komentáře

• Seznam kompatibilních karet je nereálný jelikož karet budou stovky a navíc záleží také na použití, předpokládám že při jiných úkonech karta normálně funguje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tablet podporuje karty s kapacitou až 256 GB, navíc u karet od Samsungu bych se nekompatibility nebál.

Spíš se podívej kdy se takto děje a kdy dochází k těmto chybám. Na vině může být zařízení a jeho agresivní správa napájení. tj. že se zařízení uvede do režimu spánku a přenos dat prostě odstřihne. Soubor se pak chová jako stáhnutý, ale půlka chybí. Už jsem se s tím taky setkal.
    Poděkovat autorovi 0
  • Cleric napsal(a):

Tablet podporuje karty s kapacitou až 256 GB, navíc u karet od Samsungu bych se nekompatibility nebál.

Spíš se podívej kdy se takto děje a kdy dochází k těmto chybám. Na vině může být zařízení a jeho agresivní správa napájení. tj. že se zařízení uvede do režimu spánku a přenos dat prostě odstřihne. Soubor se pak chová jako stáhnutý, ale půlka chybí. Už jsem se s tím taky setkal.

To ne, Wifi explorer drží zařízení vzhůru a navíc dost soubor jsem stahoval na pozadí zatímco jsem se díval na jiný film.

@Jozef_HuaFan : jasně, že ne všechny, ale někteří výrobci uvádí aspoň pár karet, které mají otestované. Je to dvojsečná zbraň, protože když koupím jinou, v servisu pak mohou říct, že není mezi kompatibilními.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak zajímavost: přišel nějaký update a zároveň jsem tam narval 512 GB kartu co jsem dostal k Note9 a funguje to dobře. Buď byla vadná ta 128GB nebo to opravili, v každém případě teď bez problémů.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.