Pomalé načítání fotoaparátu

Zdravím,
po čase používání telefonu mi začal velice pomalu nabíhat fotoaparát. Po kliknutí na ikonku fotoaparátu jsem mohl tak cca za 30 sekund fotit. Zamknuto v paměti mám, optimalizace baterie vypnuto. Když foťák jednou po takovém martyriu pustím, tak pak už naběhne hned. Pokud ho ale pustím za hodinku, tak to zase načítá pomalu. Zkoušel jsem různé harakiri: ukládám do interní paměti, zkoušel jsem i bez GPS označení. Telefon byl na reklamaci pro celkovou pomalost, byla vyměněna celá základovka, po výměně to dělá i tak stále. Trvá než se načte samotná aplikace fotoaparátu. Nemáte s tím někdo zkušenost? Řeší to pár lidí z celého světa na netu, ale nikdo s ničím kloudným nepřišel. Napadlo mě ještě, že může být problém s indexací již hotových fotek, tak jsem jich pár GB umazal, chvíli to bylo lepší, ale zase je to špatný - cca 15s k fotce. Ale celkově je to na prd, má to prostě fungovat pořádně. Kdybyste někdo měl nějaký tip, tak dejte vědět, díky. Jinak mi mobil celkem sedí, ale tohle je otrava. O momentkách si mohu nechat zdát. Vita

Komentáře

• @Foorty ahoj, nejsem si jista, jestli je to to same, ale myslim, ze mi to delal P 20 lite... Kdyz jsem pustila fotak, tak jsem cekala nekolik vterin (cca 10-20) nez se dole objevil nahled jiz vyfocenych fotek... Neresila jsem to, kvuli cemu to bylo, ale napadlo me, jestli to nemuze byt tim, ze ze stareho telefonu jsem vytahla pametovku a narvala ji do noveho a funguj... Jestli mas pametovku, zkusila bych z ni zalohovat data a formatovat. Jestli si spravne vzpominam, tak i kdyz jsem otevrela galerii, cekala jsem stejne dlouho, proto jsem si to spojovala s pametovkou.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já měla novou kartu a ze začátku to běželo ok. Zkusil jsem kartu projet na win kontrolou, tam vše ok. Umazal jsem další část fotek z karty a dostal jsem se nějakých 5-8 s k fotce, tak to budu muset vydržet..
    Poděkovat autorovi 0
  • Kazdopadne je to divny chovani... Tak jeste zkusit promazat mezipamet nebo podobne ficury, ale jestli je to na reklamaci, to nevim, tam to daji do tovarka a mozna bude zase nejakou dobu ok...
    Poděkovat autorovi 0
  • vovivovi  
    upraveno 19. October
    Ta karta byla naformátovaná přímo ve Windows (tím myslím třeba v Průzkumníku přes pravé myšítko)? Windows někdy nedokážou kartu naformátovat zcela korektně a pak si s ní zařízení nemusí 100% rozumět - lepší je použít utilitu SD Formatter, kterou doporučuje asociace pro SD karty. Fotky si zazálohuj a kartu naformátuj.
    Aktuální verze 5 (pro Mac i Win) se dá stáhnout zde:
    https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/

Taky by stálo za pokus vyzkoušet nějakou jinou kartu (třeba půjčenou) - může to být i typ, který zrovna není úplně ideální do tohohle telefonu (z foťáků vím o případech, kdy karty některého výrobce mají problémy ve foťácích určité značky).

Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.