Pomalé načítání fotoaparátu

Zdravím,
po čase používání telefonu mi začal velice pomalu nabíhat fotoaparát. Po kliknutí na ikonku fotoaparátu jsem mohl tak cca za 30 sekund fotit. Zamknuto v paměti mám, optimalizace baterie vypnuto. Když foťák jednou po takovém martyriu pustím, tak pak už naběhne hned. Pokud ho ale pustím za hodinku, tak to zase načítá pomalu. Zkoušel jsem různé harakiri: ukládám do interní paměti, zkoušel jsem i bez GPS označení. Telefon byl na reklamaci pro celkovou pomalost, byla vyměněna celá základovka, po výměně to dělá i tak stále. Trvá než se načte samotná aplikace fotoaparátu. Nemáte s tím někdo zkušenost? Řeší to pár lidí z celého světa na netu, ale nikdo s ničím kloudným nepřišel. Napadlo mě ještě, že může být problém s indexací již hotových fotek, tak jsem jich pár GB umazal, chvíli to bylo lepší, ale zase je to špatný - cca 15s k fotce. Ale celkově je to na prd, má to prostě fungovat pořádně. Kdybyste někdo měl nějaký tip, tak dejte vědět, díky. Jinak mi mobil celkem sedí, ale tohle je otrava. O momentkách si mohu nechat zdát. Vita

Komentáře

• @Foorty ahoj, nejsem si jista, jestli je to to same, ale myslim, ze mi to delal P 20 lite... Kdyz jsem pustila fotak, tak jsem cekala nekolik vterin (cca 10-20) nez se dole objevil nahled jiz vyfocenych fotek... Neresila jsem to, kvuli cemu to bylo, ale napadlo me, jestli to nemuze byt tim, ze ze stareho telefonu jsem vytahla pametovku a narvala ji do noveho a funguj... Jestli mas pametovku, zkusila bych z ni zalohovat data a formatovat. Jestli si spravne vzpominam, tak i kdyz jsem otevrela galerii, cekala jsem stejne dlouho, proto jsem si to spojovala s pametovkou.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já měla novou kartu a ze začátku to běželo ok. Zkusil jsem kartu projet na win kontrolou, tam vše ok. Umazal jsem další část fotek z karty a dostal jsem se nějakých 5-8 s k fotce, tak to budu muset vydržet..
    Poděkovat autorovi 0
  • Kazdopadne je to divny chovani... Tak jeste zkusit promazat mezipamet nebo podobne ficury, ale jestli je to na reklamaci, to nevim, tam to daji do tovarka a mozna bude zase nejakou dobu ok...
    Poděkovat autorovi 0
  • vovivovi  
    upraveno 19. October
    Ta karta byla naformátovaná přímo ve Windows (tím myslím třeba v Průzkumníku přes pravé myšítko)? Windows někdy nedokážou kartu naformátovat zcela korektně a pak si s ní zařízení nemusí 100% rozumět - lepší je použít utilitu SD Formatter, kterou doporučuje asociace pro SD karty. Fotky si zazálohuj a kartu naformátuj.
    Aktuální verze 5 (pro Mac i Win) se dá stáhnout zde:
    https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/

Taky by stálo za pokus vyzkoušet nějakou jinou kartu (třeba půjčenou) - může to být i typ, který zrovna není úplně ideální do tohohle telefonu (z foťáků vím o případech, kdy karty některého výrobce mají problémy ve foťácích určité značky).

Poděkovat autorovi 0
  • Hm tak to pomohlo jen na chvilku, už jsem zase cca na 8 s. Takže je problém asi jinde.. Zkusil jsem napřed jen naformátovat tu původní, pár hodin ok, ale pak zase to samé, koupil jsem novou kartu jiného výrobce a zase to stejné.
    Poděkovat autorovi 0
  • A zkusmo se vykaslat na pametovku a vyzkouset, jestli to bude delat stejne i pri pouzivani pouze vnitrni pameti telefonu?
    Poděkovat autorovi 0
  • Stejná písnička, po restartu 1 den ok, ale pak, i když mám apku ve vyjimce baterie a zamknutou v paměti, tak ji načítá znovu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ještě jsem si teď všiml jedné věci, že app fotoaparát nemám v baterie - spuštění, takže vlastně nemůžu dát, aby byl spuštěn stále na pozadí. Máte ho tam?
    Poděkovat autorovi 0
  • To je fakt, tam není. Dá se najít jen v aplikacích, ale odtamtud je nastavení pro baterii taky nepřístupné.
    Mně osobně startuje foťák bleskově, rozhodně pod jednu vteřinu.
    Poděkovat autorovi 0
  • To je fakt divny... Kdyz jeste nekdo jiny tady neco nevymysli, tak pak jedine servis :/ a videla bych to nejlepe na osobni navstevu v Qadriu v Praze, tedy pokud to nemas nejak hodne z nohy... Treba ale jeste nejaky sikula tady neco vymysli :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • A dělá to i při spuštění ze zamčeného telefonu? V nastaveních foťáku se dá nastavit (úplně dole), aby při dvojím stisku tlačítka hlasitosti otevřel foťák, případně rovnou pořídil fotku. Tohle u mého Psmarta funguje ještě rychleji, než klasické spuštění přes ikonu, a ta fotka se pořídí fakt rychle (na poměry telefonu, aby zas někdo nekafral, že zrcadlovka je rychlejší - to samozřejmě je).
    Poděkovat autorovi 0
  • No jako je to rychlejší, 2,4 s, ale v podstatě nevím co fotím a nemůžu zaostřit. Našel jsem oficiální řešení problému od Jauvej, sice k jiné aplikaci, zamknout si app do paměti v seznamu spuštěných app a dát vyčistit paměť košem a pak to najede, ale taky je to směšné řešení. Zda se že je to tedy tím, že to opravdu tu app sám systém ukončuje, ač mu říkám že nemá. A je divné, že to dělá jen mně a pár lidem na netu.. Ale už jsem si zvykl, že mám na telefony pech.
    Poděkovat autorovi 0
  • Právě jsem to tu chtěl napsat s tím uzamčením v mezipaměti. Dělám to tak na P9 lite, taky se načítá dlouho se dvěmi záseky. Vypozoroval jsem že to dělá, když načítá náhled poslední fotky v galerii. P Smart máme v práci jako universální telefon, ale nejsou tam fotky. To zamčení by mělo pomoct. Je fajn před tím vyčistit mezipaměť aplikace fotoaparátu
    Poděkovat autorovi 0
  • No mně to nepřijde jako dobré řešení, to abych to dělal co chvíli preventivně, bo nevím, kdy budu potřebovat rychlou fotku a navíc si tím zruším otevřené aplikace, do kterých jsem se mohl rychle vrátit a načítají se znovu. Spíš bych ocenil, aby když si to v paměti zamknu, aby se mi do toho ten emui nemontoval.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zkus otevirat fotak primo ze shortcutu , stahni si zde

https://mega.nz/#!08USna5b!nNPUx26ZaBp3fqlvO76sscpzl4RXnpwX31H1kzHG4jg

a dej si odkaz na plochu. Treba 3D Panorama na nekterych EMUI jde spustit pouze pres shortcut.
    Je to jen spekulace, ale nic za to nedas...
    Poděkovat autorovi 0
  • Tu aplikaci jsem nějak nepobral :-) a zajímavá situace, už i po vyprázdnění paměti a spuštění fotoaparátu jsem opět na 8s do momentky
    Poděkovat autorovi 1
  • Foorty napsal(a):

Tu aplikaci jsem nějak nepobral :-) a zajímavá situace, už i po vyprázdnění paměti a spuštění fotoaparátu jsem opět na 8s do momentky

Servis ROM instalovat nechces, jednoduchou aplikaci jsi "nejak nepobral", chces vubec dat ten telefon do poradku? Nebo se o to alespon pokusit?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale to víš že chci, ale na přeinstal rom potřebuji čas a ten budu mít až příští týden, už mám staženo, nechával jsem to ale taky poslední možnost, jelikož jsem tel letos nastavoval už 2x. Shortcut jsem nepobral, protože i když dám create tak se nic nestane a když dám try tak to najede stejně bídně, každopádně díky za tipy.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak ten shortcut me trochu zklamal :neutral: .
    Jeste bych zkusil v nastavenich vypnout u vsech aplikaci Vykresleni pres dalsi aplikace, krome fotaku samozrejme. Ac je to k nevire, nektere aplikace 'vykreslovanim' treba znemoznuji pripojeni k HiSuite (chybova hlaska pozadavku povoleni). Ber to jako vystrel do tmy :wink: .
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.