Huawei Mate 20 Pro aneb 5 důvodů proč jej budete milovat

upraveno 19. December 2018 v Huawei Mate 20 Pro
Máme za sebou oficiální představení modelu Huawei Mate 20 Pro a pro mě osobně končí velmi dlouhé čekání na tento úžasný mobilní telefon. Konečně o něm mohu psát, konečně se s vámi mohu podělit o své pocity a zkušenosti s tímto přístrojem. Huawei Mate 20 Pro patří k nejvybavenějším telefonům na současném trhu a vypíchnout několik nejzajímavějších funkcí není vůbec jednoduché. Rád bych sem tedy vás tedy seznámil s pěti důvody, pro které mám tento telefon skutečně velmi rád (původně jsem jich chtěl vypsat dvacet s odkazem na název tohoto skvělého přístroje, tak dlouhý seznam by ale pravděpodobně nikdo nečetl, proto se třeba nedostalo na displej, který je skvělý). Pokud přidáte v podobném duchu vlastní seznam funkcí a inovací, které vás zaujaly nejvíce, budeme samozřejmě jedině rádi.

1. Kirin 980 aneb jeden z nejvýkonnějších a nejmodernějších procesorů současnosti. V této oblasti jsme dosáhli skutečně značného pokroku a během několika málo let jsme se dostali z nuly až na naprostý vrchol. Už několik let mám ve svém telefonu procesor Kirin, úplně poprvé jsem používal Huawei Mate S (který z mého pohledu patří k nejkrásnějším telefonům vůbec) a mám tedy možnost porovnávat jednotlivé generace procesoru Kirin. Výkon nám nechybí už dlouho, s novou generací se ale posouváme ještě dále a zapracovali jsme také v oblastech, kde jsme dosud přece jenom nenabízeli maximum možného. Kirin 980 tak nabídne výrazně výkonnější grafiku, nechybí Bluetooth 5.0. Huawei Mate 20 Pro s tímto procesorem, který je vyroben pomocí 7 nm technologie, funguje fantasticky.

image
image

2. Design, protože nikdy jsem nebyl úplně fanouškem uspořádání fotoaparátu na zadní straně telefonů, při kterém se čočky nachází v některém z rohů. Už v případě modelu Huawei Mate 20 lite je podle mého toto mnohem lepší, Huawei Mate 20 Pro to pak dotáhl do konce. Design rozhodně silnou zbraní tohoto přístroje a ačkoliv někdo může říci že toto už není klasický Mate (v tomto bude svým způsobem mít pravdu), díváme se na jeden z nejhezčích telefonů na trhu. K maximální spokojenosti už mi chybí jen odstranění předního fotoaparátu (a tedy výřezu v displeji), chápu ale že to je krok, kterým by si výrobce moc zákazníků nezískal. Přece jenom pořizování selfie je velmi aktuální a žádané, navíc nesmíme zapomenout ani na možnost odemykat telefon pomocí obličeje, což jsem u dosavadního modelu Huawei P20 Pro používal doslova každý den.

image
image

3. Výdrž na jedno nabití, v tomto směru telefony Huawei řady Mate vždy patřily k nejlepším telefonům na trhu a třeba Mate 10 Pro je v tomto směru nadále přeborníkem (a podle mého výdrží překonává také Huawei P20 Pro, který jsem používal poté). Naše nejnovější vlajková loď si v tomto směru bere z předchozích modelů to nejlepší a ačkoliv na hodnocení výdrže je ještě brzy (telefon mám k dispozici teprve krátkou dobu), Huawei Mate 20 Pro má veškeré předpoklady, aby v tomto směru exceloval. Pořádná kapacita baterie (4200 mAh) v kombinaci s moderním procesorem a operačním systémem Android 9.0 Pie, to jsou skutečně solidní předpoklady. Huawei Mate 20 Pro navíc podporuje také bezdrátové nabíjení a ačkoliv nepatřím k fanouškům této technologie, tak jí šanci dám. Čeká mě ale ještě pořízení nějaké stylové bezdrátové nabíječky.

4. Čtečka otisků prstů integrovaná v displeji posouvá zabezpečení vašeho telefonu na novou úroveň. Není potřeba čtečku hledat (ať už pod displejem nebo na zádech), stačí položit prst na displej a velmi rychle dojde k odemknutí vašeho telefonu a ten můžete okamžitě začít používat. Na stranu druhou je ale třeba říci, že výborně funguje také odemykání pomocí obličeje. Huawei Mate 20 Pro nabízí velmi pokročilou technologii odemykání pomocí obličeje, která je rychlá a současně také velmi bezpečná. Sám jsem v minulosti nebyl fanouškem tohoto řešení, u modelu Huawei P20 Pro ale už mnoho měsíců používám prakticky jen odemykání pomocí obličeje, čtečku pod displejem používám jen výjimečně. Ale čtečka otisků prvků v displeji u mě vrací tento bezpečnostní prvek zpátky do hry. Prst je ale třeba položit na konkrétní místo, chvíli si tedy budete na toto zvykat, nicméně když vezmete telefon do rukou, tak se vám zobrazí místo, kam prst položit.

image
image

5. Fotoaparát, ten totiž byl excelentní už u předchozího telefonu (teď mám na mysli Huawei Mate 10 Pro), s modelem Huawei P20 PRo jsme se pak posunuli na naprostý vrchol. Nyní přichází Huawei Mate 20 Pro, u kterého se na vývoji fotoaparátu opět intenzivně podílela společnost Leica. Jednotlivé čočky na zadní straně mají rozlišení 40, 20 a 8 megapixelů, výsledkem jsou fotografie, které patří na naprostý vrchol. Navíc se mi líbí také nové uspořádání fotoaparátu, tady musím designéry společnosti Huawei pochválit. Elegantní a maximálně funkční řešení. S modelem Huawei Mate 20 Pro můžete samozřejmě také nahrávat videa, která mohou mít až 4K rozlišení, osobně ale mnohem více fotím. Potěší také přítomnost 4D prediktivního zaostření, které vám pomůže zachytit kvalitnější fotografie u pohybujících se objektů.

image
image

Tolik tedy pět důvodů, pro které mám Huawei Mate 20 Pro velmi rád. Už předchozí generaci (Huawei Mate 10 Pro) považuji za jeden z nejlepších telefonů vůbec, který ani po roce nezestárnul, novinka ale posouvá možnosti mobilních telefonů opět o výrazný kus kupředu. Vlastně největší radost mám ze skutečnosti, že telefon je velmi komplexní a nemá žádné vyloženě slabé místo, velikou radost mi třeba udělal také fantastický displej. Samozřejmě, že ani Huawei Mate 20 Pro není dokonalým mobilním telefonem. Ale dokonalost je s představením tohoto přístroje opět dostupnější než kdy dříve...

image
image
image
image
image
image
«13456713

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.