Huawei P9 rychlost nabíjení - 90 minut stačí

Huawei P9 nyní používám jako hlavní telefon a intenzivně používám jeho funkce. Některé věci člověk zjistil přímo ze specifikací, třeba přítomnost velmi výkonného procesoru Kirin 955. Jiné příjemné drobnosti ale na první pohled tak vidět nejsou. V této diskuzi se podíváme na rychlost nabíjení baterie. U předchozího modelu nebylo nabíjení nejrychlejší, pokud ale nabíjíte přes noc, tak to nevadí. Pokud ale potřebujete rychle dodat energii během dne, rychlé nabíjení se hodí.

Huawei P9 je vybaven novým symetrickým konektorem USB typu C a telefon podporuje rychlejší nabíjení. Abych vám ale vše ukázal názorně, zapnul jsem kameru a na modelu Huawei P8 stopky. Huawei P9 jsem následně připojil standardně dodávanou nabíječkou k elektrické síti a zvědavě sledovat výsledek. Jsem spokojený, za 90 minut telefon získá přes 90 procent baterie, což je velmi příjemný výsledek. První procenta pak naskakují ještě o něco rychleji, takže pokud máte jen pár minut na získání energie, budete nyní spokojenější. Je pro vás rychlost nabíjení důležitá? Myslíte si, že se v dohledné době výrobci dostanou třeba pod hranici jedné hodiny?


«134

Komentáře

 • Rychlost nabíjení je pro mě hodně důležitá. Někdy se mi stává, že si večer nezkontroluji, jak je telefon nabitý a ráno je 20%, což mi do večera nestačí. V autě se za 40 minut cesty do práce dobije na 60%, což pro většinu případů stačí. Nosím s sebou PowerBank, který to vše jistí.
  Poděkovat autorovi 1
 • PowerBank je dobrá volba, pokud jezdíte 40 minut do práce (nechtěl bych), je to solidní rezerva
  Poděkovat autorovi 0
 • Dobrý den,

  Plánuji teď P9ku koupit. Jedna nabíječka mi ale nestačí. Jaký kabel by jste mi doporučili do autonabíječky od Samsungu, která umí 2A. Specifikace kabelů jsou na tyto údaje většinou skoupé.

  Díky
  Poděkovat autorovi 0
 • Přiznám se, že v tomto odborník nejsem, ale samotný kabel podle mě nebude rozhodující, asi bych nekoupil ten nejlevnější :)
  Poděkovat autorovi 1
 • vovivovi  
  upraveno 22. April 2016
  Chtělo by to najít kabel, kde výrobce udává hodnotu AWG. Čím ta je vyšší, tím nižší jsou ztráty v kabelu. Já koupil na e-Bay kabel od firmy JuiceBITZ s hodnotou 20AWG a má telefony se nabíjejí výrazně rychleji (při stejně nabitém telefonu - dělal jsem pokusy při cca 65% - teče 20AWG kabelem kolem 750-800 mA, "obyčejným" dodaným s telefonem kolem 600-650 mA (měřeno pomocí aplikace Ampere v telefonu Huawei P7).

  To 20AWG by měla být pro nabíjecí kabely optimální hodnota.

  Web tohoto výrobce: www.juicebitz.co.uk (ale USB type C jsem tam nenašel).

  Na e-Bay by se asi ale něco najít dalo; když to bylo z téhle UK firmy, tak byl kabel za tři dny po objednání doma; z Číny to potrvá asi o dost déle.

  EDIT: Na lepších kabelech (obvykle jsou výrazně tlustší) bývá někdy údaj s hodnotou AWG vytištěn - možná by stačilo vzít do obchodu lupu a okukovat :wink:
  Poděkovat autorovi 0
 • Nejen na kabelu záleží. P8 jsem nemohl nabít noname nabíječkou i byť s 1A, tak i na to pozor. V autě mi to nabíjí Connect IT nabíječka do zapalovače.
  Poděkovat autorovi 0
 • Na usb-c do auta bych volil něco takového:
  http://www.czc.cz/belkin-usb-nabijecka-mixit-metallic-do-autozasuvky-1x2-4a-cerna/184133/produkt

  http://www.czc.cz/belkin-usb-2-0-usb-c-to-usb-a-1-8m/181885/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Kabely&utm_term=Belkin_USB_2_0_USB_C_to_USB_A_1_8m

  Vím není nejlevnější, ale czc ma akci na slevu 150kč pro příslušenství Belkin. Samozřejmě, lze se divat na ebay ci aliexpress apod. Ovšem rozhodně nedoporučuji kupovat levné kabely či nabijecky. Ve finale se vyplatí připlatit a koupit v CR se zarukou a různými certifikáty. Ono riskovat kvůli kabelu vyhoreni celeho zařízení... Teď jen nevyhrozuji, ale je to prosty fakt.
  Poděkovat autorovi 0
 • OT: taky jsem jednou zažil díky špatnému kabelu destrukci zařízení a ačkoliv to nebyl můj telefon, nebyl to hezký pohled...
  Poděkovat autorovi 1
 • Ty mnou zmiňované kabely sice jsou z eBay, ale přímo od anglického výrobce. A cena dvoumetrového kabelu byla přes 5 liber, takže taky žádná láce.
  Problém vidím v tom, že zdejší prodejci na nějaké označování dlabou. Na přímý dotaz na parametr AWG dostanete ve většině obchodů v lepším případě vyhýbavou odpověď, v horším vás mají za blbce a prudiče...

  Pokud máte možnost vybírat osobně: většinou platí, že lepší kabely jsou tlusté a drahé. A když si je prohlédnete, na některých najdete vytištěné parametry včetně toho AWG.
  Poděkovat autorovi 0
 • Zdravím, aj Vám "bzučí" huawei P9 pri nabíjaní ako vo videu z článku hospodárskych novín?

  http://style.hnonline.sk/digital/616518-toto-je-spickovy-mobil-ktory-nas-sklamal-detskou-chybou-zaujal-vsak-inak
  Poděkovat autorovi 0
 • Mobil nebzučí, dělá to nabíječka. A jak píšou v článku, rychlonabíječka není z finálního balení. Prostě nepatří k P9, ale k jinému telefonu. Mám doma firewall od Zyxelu, ten tak syčí od novoty. A to ho mám asi 8 let, stále funguje bezchybně. U CRT televizorů docházelo k bzučení vysokonapěťových transformátorů ( 15 625 Hz) vlivem uvolnění zalévací hmoty. Prostě vyměnit nabíječku a je klid.
  Poděkovat autorovi 2
 • Tak toto u mé P9 problém není :) Je naprosto tichá
  Poděkovat autorovi 0
 • Máš tu správnou nabíječku, která je vyrobena k P9.
  Poděkovat autorovi 0
 • Ahoj, prosím o Váš názor.

  Zřejmě mám smůlu, ale u mě nabíječka taky syčí, téměř neslyšitelně, ale syčí (někdy je slyšet víc, například hned po zapojení do zásuvky, ale pak se o něco ztiší, ale ne zcela). Když se k ní člověk více přiblíží, tak to skutečně zní jakoby unikal plyn. Navíc je nabíječka (a i samotný telefon) dost horká. Přijde Vám to běžné u vlajkové lodi dodávat takovou nabíječku? Mě to hrozně zklamalo. Ještě si říkám, že i kdybych tohle nějak překousnul, jestli to není nějaká závada, která by mohla mít negativní vliv do budoucna na telefon nebo jestli by se to ještě nezhoršilo to syčení a zahřívání.

  Přemýšlím, zda ten mobil vrátit ve 14 denní lhůtě (kupoval jsem přes e-shop). Další důvod je to, že jsem dnes telefon používal poprvé a procenta baterky mizela přímo před očima. Když jsem kolem 11.30 hod. odcházel z domu, měl jsem nabito na 70%, nafotil jsem venku 19 fotek, jas displaye na automatiku, režim jsem ponechal ten, co tam byl přednastavený na výkon. Uskutečnil jsem z telefonu 1 krátký (asi minutový) hovor, asi 20 minut jsem prohlížel web a napsal kolem 5 SMS a 3 zprávy na facebookovým messengeru. Stále mi běžel na pozadí zapnutý Facebook a jeho Messenger, nepoužíval jsem wifi, ale neměl jsem ji vypnutou. V 18.30 jsem už měl kolem 30% baterky. Při používání mi přišlo, že baterka dost rychle mizí, ale teď když to tak vypisuju, tak to nezní tak zle. Co si o této spotřebě myslíte vy? Myslíte, že se to ještě za pár dní více ustálí a víc si ta baterka "sedne". Mám, ale obavy, jestli tu baterku nebude ničit ta "vadná" nabíječka, jestli ji tak vůbec můžu nazvat.

  Jinak se mi telefon moc líbí, rád bych si ho nechal, mám ho z předobjednávky s TalkBandem, ale výše uvedené mě dost nahlodává...
  Poděkovat autorovi 0
 • Mně se v první dny též zdálo, že baterka mizí rychle, ale nyní po týdnu provozu se zdá, že si to "sedlo". Včera jsem s přestávkami čučel do mobilu skoro celý den (na Wifi hlavně web přes Chrome a pak mail, RSSky) a od ranního nabití jsem vydržel až do půlnoci. Takže bych byl stran baterky optimista a obstaral bych si ev. jinou nabíječku.
  V rámci vrácení zboží do 14 dnů byste asi musel vrátit komplet zásilku vč. Talkbandu.
  Poděkovat autorovi 0
 • Je velice škoda, že dříve se dala do mobilního telefonu koupit lepší baterie a někdy se telefon i někdy "nafouknul". Dnes tohle nejde a nechápu, proč se od této možnosti ustoupilo. Já bych klidně snesl telefon i o 5mm tlustější, hlavně aby vydržel, protože jsem na něj často odkázaný. Místo toho tahám po kapsách powerbanku a ještě navíc kabel. Nehledě k tomu, že dříve telefony vydržely několika násobek toho, co dnes.
  Poděkovat autorovi 0
 • Tak je třeba ale zvážit, co dříve telefony uměly... (nic).
  Poděkovat autorovi 0
 • Sice toho neuměly moc, ale primární funkce telefonu, tj. telefonování, fungovala. V každém případě nic výrobcům nebrání, aby udělali velkou baterku a telefon prostě ztloustnul. Každý by si potom mohl rozhodnout, co je priorita. Jestli úzký design, nebo výdrž.
  Poděkovat autorovi 0
 • Tak ono je třeba se na to podívat jinak - zkoušel jsem teď výdrž P8 Lite pouze při přijímání GSM signálu a vydržel na příjmu deset dní (bez Ultra úsporného režimu, tzn. v klasickém chodu). Což je plně srovnatelné se starými telefony
  Poděkovat autorovi 0
 • Mám P9 týden, bez SIM a bez Wifi baterie neubívá.
  Mám vyzkoušeno, při normálním provozu vydrží baterie ze 100% na 8% 30hod. Hodně telefonuji, ovládání aplikacemi jiná zařízení, tzn. Wifi provoz a mobilní data neustále zapnutá, e-mail, foto atd.
  Nabití trvá cca 90-120min, nemám úplně odměřeno, ale i při nabíjení telefon používám, takže měření času by nebylo objektivní.
  Jsem spokojen.
  Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.