Huawei Mate 20 Pro nabízí čtečku otisků prstů v displeji

upraveno 22. October v Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro nabízí spoustu technologických novinek a jednou z nich je také čtečka otisků prstů. Tu nenajdeme na zádech, nenajdeme ji ani na přední straně pod displejem. Nachází se totiž přímo v displeji a na toto řešení jsem se velmi těšil. Jak se podařilo toto řešení našim vývojářům zvládnout? Podle mého výborně, odemykání pomocí čtečky používám každý den a moje úspěšnost v odemykání se blíží hranici sta procent. V okamžiku kdy telefon vezmete do rukou případně se dotknete displeje, zobrazí se vám na displeji místo, kam je potřeba umístit prs pro odemknutí. Poloha je podle mého zvolena velmi dobře, snadno na dané místo dosáhnete při prakticky libovolném držení telefonu. Osobně se mi při odemykání osvědčilo displej jakoby více zmáčknout, není to sice podmínka, ale zajistí to skutečně bleskové odemknutí.

Na internetu už se objevily informace o tom, že čtečka v displeji je o něco pomalejší než klasická čtečka, kterou dosud nabízely naše ostatní telefony. Můj názor? Odemykání pomocí klasické čtečky (třeba na modelu Huawei P20 Pro, který jsem dosud používal) je skutečně bleskové, nicméně Mate 20 Pro odemknu rovněž velmi rychle. Jestli je to pomalejší třeba o třicet procent, jak se někde píše? Možná ano, ale v praxi to stále znamená, že se vám přístroj odemkne okamžitě a to je pro mě rozhodující. Sám jsem zvědav, jak se čtečka otisků prstů v displeji bude líbit vám a jaké budou vaše zkušenosti s ní. A jen na okraj - odemykání pomocí obličeje mi rovněž funguje bez problémů, tady jsem ale nic jiné ani neočekával, tuto technologii máme velmi dobře zvládnutou.

image
Mate.JPG
900 x 598 - 401K
«1345

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.