Huawei Mate 20 Pro nabízí bezdrátové reverzní nabíjení

upraveno 24. October v Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro nabízí spoustu zajímavých funkcí,v některých směrech můžeme naši nejnovější vlajkovou loď s klidem označit za revoluční telefon. Bezdrátové nabíjení najdete také v nejlepších telefonech konkurence, my jsme ale s touto funkcí šli ještě dál. Huawei Mate 20 Pro totiž podporuje bezdrátové reverzní nabíjení. Co to znamená v praxi? Klasický telefon s podporou bezdrátové nabíjení můžete nabíjet pomocí odpovídající bezdrátové nabíječky, pokud ale vlastníte Huawei Mate 20 Pro, můžete samotný telefon použít jako bezdrátovou nabíječku a doplnit tak energii jinému mobilnímu telefonu, který se třeba nepyšní tak velkou kapacitou baterie a tak skvělou výdrží. Funkci pravděpodobně nebudete používat každý týden, umím si ale představit situace, kdy se vám bude hodit. Sám jsem tuto funkci vyzkoušel s modelem Apple iPhone X a funguje bez problémů, ještě nějakou dobu ale budu testovat rychlost tohoto bezdrátového nabíjení. Každopádně se mi nová funkce líbí a jsem rád, že se svým telefonem mohu doplnit energii přístrojům konkurence, které se tak dobrou výdrží nepyšní...

image
image
image
«13

Komentáře

• Pochopím nabíjet nějaké špunty do uší ale konkurenci? Navíc s baterií velikosti přes 3000mAh? Tak pochopím pokud jsi Appleista a nevadí ti, že si tím vybiješ svůj záložní telefon :blush:
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 23. October
    to mě o pomoci konkurenci v nouzi pobavilo :smile: nebylo by lepčí jak pomáhat konkurenci nabít raději třeba sluchátka na cestách?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale no tak, buďte priateľský :) Prečo by som nemohol (keby som mal Mate 20 Pro) nabiť priateľkyn LG keď ona si vždy zabudne dať nabiť telefón a navyše LG bolo vždy moje obľúbené? :)
    Poděkovat autorovi 3
  • tak dobrá, nabijme konkurenci :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale zase nie každú konkurenciu :smiley:
    Aj keď ako sa hovorí: "Priateľov si drž blízko a nepriateľov ešte bližšie." :)
    Veď koniec koncov, prečo "nestrápniť" konkurenciu so slabou výdržou batérie s tým, že ja mám energie dosť a naviac mám ešte aj technológiu na to, aby som ti ju ešte mohol aj dať, že? :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdybych tady měl sluchátka, ukážu sluchátka. Ale ty nemám, tak musím vzít pro testování zkrátka telefon od konkurence a ideálně ten, co doma mám... :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • @RomanKadlec LG? To si nabíjal telku, či práčku? Vraj kedysi vyrábali aj telefóny, vraj aj dobre fotili, počul som, že MC60 bol najlepší, ale veľmi tým poverám neverím :smiley: :smiley:
    :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 23. October
    No asi myslel Lg G3 ktere melo bezdratove nabijeni uz v roce 2014. Konecne se tato bezna funkce dostala v roce 2018 i do Ciny. :)
    Poděkovat autorovi 0
  • OT: a proto v dalších generacích telefonů LG tato běžná funkce opět zmizela :smile:

Ale do mrtvol se kopat nemá, takže nechme LG na pokoji.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 23. October
    OT: Mas recht. U dalsich modelu to zmizlo. Konkretne u G5 :D U (krom te G3) G4, G6, G7, V10, V30 ta moznost byla :) (u 4 a 10 s pouzitim krytu. Ale v telefonu hw na QI byl)

Ale co. Stejne pred pul rokem tady na QI skoro kazda ovecka plivala. Nechapu proc ted kazdej neplive jaka je to zbytecnost :D Proc asi.

K tematu. Ted budu psat jak nektere ovecky pred pul rokem.
    Reverzni nabijeni je hovadina. Nabijet druhej telefon nema smysl.
    Pokud pujdou nabijet sluchatka bez te dokovaci krabicky tak s primhourenyma ocima mozna. Jinak k nicemu.
    Mozna kdyby s tim prisel Apple tak se bude neco dit. U Huaweie to asi zadna revoluce nebude.
    Poděkovat autorovi 0
  • yanick  
    upraveno 23. October
    OT: Mali to aj Nexusy od LG, Nexus 4 a Nexus 5, mal som N5, ale tusim nikdy som to nepouzil, nebolo to rozsirene a nemal som dovod zhanat nabijacku. A prave G3 a Nexus 5 patrilo asi medzi to nejlepsie od LG (aj Nexus, Google sa podielal na vyvoji len 10%[1]), odvtedy sa LG dostava prevazne negativna publicita (G5, sud kvoli bootloopom a pod.) a o G7 takmer ani neviem, nespominam si, cim by zaujal, v poslednej zaujal len G7 ThinQ vysledkom v DxOMark, negativne. A kvoli tomu ta narazka na Siemens :smiley: Rada V je na tom o cosi lepsie, nastastie.

Topic: bezdrotove nabijanie je pokial viem len cievka a k tomu nejaka elektronika, plati to pre spotrebic aj nabijacku. Aj ja si myslim, ze je to hovadina, USB-C Power Delivery je podla mna zaijimavejsia technologia. Ale v telefone je v podstate vsetko to, co aj v bezdrotovej nabijacke, tak to vyuzili, mozno sa to niekomu hodi a vyzera to dobre v specifikaciach, tak preco nie? :smile:

[1] https://www.indiatoday.in/technology/news/story/google-launches-pixel-and-pixel-xl-aims-at-iphone-7-with-its-first-premium-phones-344929-2016-10-04
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky si myslím, že ve chvíli, kdy má Huawei Supercharge na takové úrovni je bezdrát opět jen doplněná výbava kterou prostě má konkurence. Jasně dorovnal krok a přidal další ve svůj prospěch reverzním nabíjením...
    O to víc ale nechápu, proč hodinky, které jsou představeny společně s telefonem a kde by to reverzní nabíjení dávalo největší smysl bezdrát nemají. Jasně, hodinky jsou za super cenu, ale asi každý by dal raději litr navíc, jen aby nemusel tahat (navíc specifický konektor) další kabel pro hodinky.

Jen polemizuji, nepomlouvám, sám se na oba stroje moc těším :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to zajímavá funkce, jsem sám zvědavej, jestli ji někdy použiju :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže chápu to tak, že když nemá Huawei QI, tak je mu nadáváno, a když má QI, tak je to opět kritizováno, protože reverzní QI, bla bla... Já QI měl na L830, nikdy jsem si funkci neoblíbil, ale potřeba některých stále kydat hnůj je neuvěřitelná. Btw. zrovna tu reverzní QI si dovedu představit, když potřebuje někdo NOUZOVĚ dobít na 15%. Je snad jasný, že to není primárně určeno na nabití na 80%... Je to pouze hledání důvodu, proč nadávat, což nemám rád u jakékoliv značky...
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak zaznělo výše, když to nemáme je to špatně, když už to máme a něco k tomu přidáme, je to taky špatně :smile:

Třeba odemykání pomocí obličeje jsem odmítal jako blbost (právě po zkušenosti s iPhone X), P20 Pro jsem ale pomocí čtečky už skoro neodemykal a nebojím se to přiznat. U bezdrátového nabíjení ale takový posun u sebe nečekám (už proto, že na bezdrátovou nabíječku nemám nikde vhodné místo), max ji nechám zapojenou v práci, ale tam jsem jen občas...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 23. October
    Jenze to tu nikdo nepsal. QI je fajn. Na QI u konkurence tu nadavala kdejaka Huawei ovce. O tom je rec ;) At si kazdej hrabne do svedomi :)

Nahodou odemykani oblicejem je mnohem pohodlnejsi nez jakakoliv ctecka. Doted sem moc nechapal jak to muze nekdo povazovat za blbost. Vzdyt cloveku staci zvednou telefon a je hned odemklej a pripravenej k pouziti. Bez nutnosti mackat hw tlacitko nebo nahmatavat ctecku :) Snadnejsi uz to byt nemuze.
    Ctecka uz u me zbyva jen na vyjimecne situace (telefon na stole a podobne).

K tematu. Jak uz tu padlo. Kdyby ty Huawei hodinky sly nabijet pres QI primo polozenim na telefon tak by to melo aspon smysl. A bylo by to super. Narozdil od jineho telefonu by tam slo to nabiti poradne videt a ubytek z baterky mobilu zanedbatelnej.
    Poděkovat autorovi 0
  • @pogo8303 neviem, či sa počítalo s nabíjaním telefónu, nabitie na 15% môže trvať viac ako hodinu a Mate 20 Pro môže prísť o 40% baterky.
    https://www.gizmodo.com.au/2018/10/huawei-mate-20-pro-can-wirelessly-charge-other-phones-very-slowly-first-look/

A treba brať do úvahy, že pri nabíjaní sa nedá používať ani jeden telefón, Mate pretože je dole a na displeji má položený druhý telefón a horný pretože nabíjací výkon je príliš nízky a so zapnutým displejom by sa asi nenabíjal. Ale na druhej strane, na poslanie núdzovej SMS by to stačilo.
    Poděkovat autorovi 0
  • @yanick Tak je mi jasný, že to nebude vůbec rychlý, ale zase na těch nouzovejch 15 procent bych si já teda osobně ten nabíjenej telefon vypnul.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Jozef_HuaFan rychledobijeni super cas :smile: az budes dnes zase nabijet (predpokladam, ze telefon nepoustis z ruky) zajimalo by me, jak dlouho trva celkovy cas bezdratoveho nabijeni... Kdysi jsem tak zkusmo nabijela P8 a bylo to tak 1%/15min nebo jeste hur... Tak by me zajimall, jestli kdyz to telefon umi v zakladu, o kolik je to rychlejsi. Diky :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Bohužel zatím nemám žádnou bezdrátovou nabíječku, abych to zkusil...
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.