Huawei Watch GT představení a první dojmy

upraveno 19. November v Huawei Watch GT
Většina pozornosti se v uplynulých dnech a hodinách koncentruje na Huawei Mate 20 Pro (a právem), není to ale jediný produkt, který jsme oficiálně představili. Už za několik týdnů se na našem trhu začnou prodávat nové hodinky Huawei Watch GT, se kterými míříme do segmentu, kterému jsme se zatím vyhýbali. Tyto hodinky budou zaměřené na sportovce a lidi v pohybu, tomu odpovídá nabídka funkcí a také design. Nedá se říci, že by hodinky Huawei Watch GT byly nástupcem předchozích generací hodinek Huawei, je to úplně nový produkt a spíše než hodinky to je elegantní sporttester na vašem zápěstí. Velmi dobře vypadá a vydrží dlouhou dobu na jedno nabití.

A právě výdrží musím začít, dosud totiž drtivá většina hodinek na současném trhu spoléhá na Android Wear od společnosti Google, ten ale nemá úplně nízkou spotřebu energie a výsledkem je velmi nízká výdrž takových hodinek. Pokud vám nevadí nabíjení každý den, pak to není problém, na sport se ale takové hodinky nehodí. Právě z těchto důvodů jsme se rozhodli hodinky Huawei Watch GT vybavit vlastním systémem, jehož použití přináší celou řadu výhod. Tou skutečně klíčovou je výdrž na jedno nabití, kdy při běžném používání by hodinky měly vydržet až dva týdny na jedno nabití. Při intenzivním používání GPS a sledování sportovních aktivit to bude méně, pořád ale výrazně překonáme cokoliv s operačním systémem Android Wear. Za mě veliká pochvala a spokojenost, nepotřebuji do hodinek instalovat desítky aplikací, potřebuji aby hodinky fungovaly a vydržely bez nabíjení třeba dlouhý výlet na kole. Hodinky vás samozřejmě budou informovat třeba o příchozím hovoru nebo nové SMS zprávě, nové aplikace ale do nich nenainstalujete. Je to ale dáno zaměřením hodinek, v popředí je monitoring sportovních aktivit a vysoká výdrž na jedno nabití.

image
image

Hodinky nabízí velmi pěkný kulatý OLED displej s úhlopříčkou 1,39 palce a rozlišením 454 x 454 pixelů. Nabízí kvalitní podání barev, problémem není ani čitelnost na slunci. K dispozici je několik povedených ciferníků, mezi kterými můžete snadno přepínat. Ovládání je jednoduché a pohodlné, máme zde dvě tlačítka a samotný dotykový displej. Pomocí tlačítek vstupujete do menu a spouštíte záznam sportovních aktivit, o zbytek se postará dotykový displej. Menu je přehledné, rychle se v něm zorientujete. Dominují funkce pro sledování vašich aktivit včetně sledování srdečního tepu, nechybí podpora technologií Galileo, GPS a Glonass. Otočením zápěstí hodinky aktivujete, tuto funkci je možné v nastavení vypnout. Hodinky spoléhají na kovovou konstrukci z nerezové oceli, k dispozici je několik různých pásků. Hodinky jsou vodotěsné do 50 metrů, na jejich konstrukci se můžete spolehnout. Kromě sportovních aktivit hodinky zvládnout sledovat také váš spánek, na displeji také můžete sledovat předpověď počasí. Spárování skrze aplikaci Zdraví je jednoduché a zabere jen pár vteřin.

Na testování nových hodinek se velmi těším, začínám s ním právě nyní. Dosud jsem používal k naprosté spokojenosti hodinky Garmin Fénix 5, které v tomto směru patří k naprostému vrcholu. Sám jsem zvědav, jak si proti nim povedou naše Huawei Watch GT. Proti zmíněným produktům Garminu bychom ale měli bodovat výrazně příjemnější cenou. V minulosti jsem několikrát používal hodinky Huawei Watch, ty ale na sport nebyly určené a použitý operační systém mi nepřišel ideální. Huawei Watch GT ale v tomto směru přináší změnu a svěží vítr. Podle mého je zde veliká šance, že se hodinky na trhu chytí a budou se líbit. Svoje současné hodinky nakonec ze zápěstí pravděpodobně nesundám (když už jsem je jednou koupil), ale bude příjemné zjistit, že Huawei zvládne vyrobit hodinky s podobnou nabídkou funkcí za výrazně nižší cenu. V mém okolí zatím dominují pozitivní dojmy a to dokonce také od lidí, kteří jinak Huawei příliš nefandí. Osobně si tedy myslím, že se hodinkám budeme věnovat velmi intenzivně.

image
image
image
image
image
Štítky:
«13456719

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.