Huawei Mate 20 Pro - zkušenosti od majitelů pro majitele

upraveno 2. November v Huawei Mate 20 Pro
Jak už někdo psal, první čeho jsem si všimnul je nedostatek místa vedle výřezu- u sim se neukazují operátoři, základní ikony se tam nevejdou jako u třeba u P20Pro TJ: Mám zapnuté 2 karty, wifi, data, BT, budík, % baterie, čas. U P20 Pro vše vidím, u M20Pro jen ikony množství sítě bez označení, vowifi, % baterie a čas, pro ostatní musím řádek srolovat.
Čtečka je na dobrém místě, ale rozhodně pomalejší, než u předchozích modelů.
Scan obličeje funguje, ale už si mi 3x stalo, že telefon nešlo otevřít ani obličejem ani otiskem, pouze kódem (už je šestimístný) ,nebo stisknou vypínací tlačítko a "uspat"ho a zmačknou znova a opět fungovalo (uvidíme co další uživatelé)
Baterie zatím super..
Nekamenujte mě prosím, je to jen pohled, ne kritika
«134567

Komentáře

• @Michal_1 Naopak, každý postřeh z reálného užívání je super. A upozornění na chyby také, alespoň se můžou dále reportovat a makat na jejich odstranění :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ten kod pujde urcite zmenit na 4 misty,jako u NOVA 3
    Poděkovat autorovi 0
  • Tedy já jsem naprosto nadšen. Nastavuju už cca 3h a baterie klesla o 25% Čtečka v displeji je naprostá bomba. Nenáviděl jsem ji vzadu u Note 8. Nahodil jsem tedy Nova launcher, protože jsem stará konzerva, ale určitě ty gesta vyzkouším. Kupodivu mi zatím vůbec nevadí výřez. Taky jsem ještě neměl čas vůbec mrknout na foťák :) Jen si nastavuju 140 aplikaci a to jsem teprve někde v půlce. Dokonce se mi lépe drží v ruce jak Note 8. Co také oceňuji je, že na levé straně nic není. U Samsungu jsem pořád tlačil na Bixby, nebo hlasitost. Telefon mám v originálním průhledném pouzdru a vypadá fakt pěkně. Chodí na něj koukat celá rodina. Škoda že ještě nepůjde naskenovat ta panda
    Poděkovat autorovi 1
  • Jen dotaz u p20 pro po aktualizaci na cpu turbo mi vyskočila ikona správce her, dá se to někde najít i u mate 20 pro, zatím jsem nenašel. Z důvodu fyz hrají tak když mi někdo volal nebo přál hra se ne přerušila. Děkuji předem za odpověď
    Poděkovat autorovi 0
  • @zdenidis treba ísť Nastavenia - Aplikácie - Asistent pre AppGallery a to je ono. Môžeš tuknut aj na tri bodky v pravom hornom rohu a cez nastavenie v rámci tejto obrazovky si vytvoriť ikonu pre prístup k nemu na domovskej obrazovke
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak už je také doma, prvotní nemilé překvapení (absence pouzdra) byť i přímo na českých stránkách je avizováno, že je součástí balení vystřídalo nadšení.

Jako první mě okouzlil svým vzhledem, designem a bezchybným zpracováním. Po zapnutí se v plné parádě představí nádherný OLED displej. Jemnost a podání barev jsou bezkonkurenční.

S tak rychlým prostředím a celkově odladěností prostředí jsem se ještě nesetkal. Každý úkon je provedený ihned, bez zaváhání či zaškobrnutí.

Další wow efekt způsobí fotoaparát. Porovnávám teď s P20 Pro. Včera jsem vyrazil do noční Prahy. Při podobném nastavení mají snímky lepší kresbu, větší úroveň detailů i méně šumu na vyšší ISO. Širokoúhlý fotoaparát má opravdu velké pole záběru.

Ohledně výdrže se jeví jako silný držák. Ale je předčasné hodnotit.
    Poděkovat autorovi 1
  • @MichalKostka to se máš, já ještě neměl čas foťák ani odzkoušet -(( Ale v sobotu letím na dovolenou a beru jak P20Pro tak M20Pro tak z toho pak udělám porovnání..
    Oled už jsem taky přepnul na plno a je parádní
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak od včerejška jsem majitelem, nemůžu říci, že šťastným, ale jde o zvyk. Doteď pouze samsung, tak si musím zvyknout na ovládání. Je krásný a rychlý, Čtečka v displeji je super, rychlá, reaguje i na vlhký prst, to u samsungu bez šance. Jak bylo uvedeno výše, pouzdro opravdu není součástí ani základního balení a ani dárkové sady. Prostředí se dá hodně nastavit, vadilo mi uspořádání ikon na obrazovkách, naštěstí se to dá přepnout do šuplíku, tedy aplikace pod jedním tlačítkem. Foťák vypadá moc dobře, hlavně noční fotky fakt krása. Široký záběr je super. Chybí mi zobrazení ikon v horním řádku, opravdu se tam nic nevejde, jen signál, wifi a ikona zapnutých vibrací, ta je podle mne zbytečná. K tomu už jen jedna notifikace. Také nemůžu provést videohovor, nevím kde zapnout VolLTE aby to šlo, Překvapuje mne, že už na samsungu S7 to šlo a tady ne? Pokud někdo poradíte, budu rád. Videohovor jsem celkem využíval a nechci žádné aplikace. Škoda že se nezobrazují konkrétní ikony aplikací na zamknuté obrazovce, jen jedna s počtem. Nenašel jsem ani žádné nastavení tohoto zobrazení. Kvalita hovoru i hlasitost reproduktorů mi připadá dostatečná. Přepnul jsem ze spodní lišty s tlačítky na ovládání gesty a zvykl si za pár hodin. Baterka se jeví jako držák, včera jsem na tom asi dvě hodiny pořád něco dělal a klesla asi o 15%. Tak to je asi zatím vše. Pěkný den
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 2. November
    vostrez napsal(a):

Tak od včerejška jsem majitelem, nemůžu říci, že šťastným, ale jde o zvyk. Doteď pouze samsung, tak si musím zvyknout na ovládání. Je krásný a rychlý, Čtečka v displeji je super, rychlá, reaguje i na vlhký prst, to u samsungu bez šance. Jak bylo uvedeno výše, pouzdro opravdu není součástí ani základního balení a ani dárkové sady. Prostředí se dá hodně nastavit, vadilo mi uspořádání ikon na obrazovkách, naštěstí se to dá přepnout do šuplíku, tedy aplikace pod jedním tlačítkem. Foťák vypadá moc dobře, hlavně noční fotky fakt krása. Široký záběr je super. Chybí mi zobrazení ikon v horním řádku, opravdu se tam nic nevejde, jen signál, wifi a ikona zapnutých vibrací, ta je podle mne zbytečná. K tomu už jen jedna notifikace. Také nemůžu provést videohovor, nevím kde zapnout VolLTE aby to šlo, Překvapuje mne, že už na samsungu S7 to šlo a tady ne? Pokud někdo poradíte, budu rád. Videohovor jsem celkem využíval a nechci žádné aplikace. Škoda že se nezobrazují konkrétní ikony aplikací na zamknuté obrazovce, jen jedna s počtem. Nenašel jsem ani žádné nastavení tohoto zobrazení. Kvalita hovoru i hlasitost reproduktorů mi připadá dostatečná. Přepnul jsem ze spodní lišty s tlačítky na ovládání gesty a zvykl si za pár hodin. Baterka se jeví jako držák, včera jsem na tom asi dvě hodiny pořád něco dělal a klesla asi o 15%. Tak to je asi zatím vše. Pěkný den

VoLTE pozri v Nastavenia -Bezdrôtove pripojenia a siete - Mobilná sieť. Ak to tvoj operátor podporuje, Hovory VoLTE bude hned pod polozkou Datovy roaming

VoLTE aj videohovory su vec nielen telefonu, ale aj operatora. Inak povedane, operator musi optimalizovat telefon a jeho softver tak, aby fungoval v jeho VoLTE sieti. A videohovory neviem, ci realne podporuju aj ine telefony ako Samsung, minimalne u nas na Slovensku

Zamknuta obrazovka - skus si skontrolovat Nastavenia - Upozornenia - Zamknut upozornenia na obrazovke - nastav si zobrazit. Takisto pozri aj dalsie nastavenia upozorneni - sposob upozornenia

A tiez odporucam skontrolovat nastavenie odomykania tvarou, ci nemas nastavene, aby sa zobrazovali notifikacie na uzamknutej obrazovke so skrytym obsahom

Suhlasim inak, ze horny riadok je chaos a potreboval by trochu zoptimalizovat pre sirsi vyrez. Osobne by som prijal zobrazovanie systémových ikoniek podla dolezitosti iba v pravej casti horneho riadku, aby sa v lavej casti zobrazovali iba notifikacie aplikacii a pripadne sila signalu SIM karty, ale nic viac
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 2. November
    @vostrez neviem ako je to u A9.0 na Huawei, ale na P20 Pro sa VoLTE nachádza v Nastavenia -> Bezdrôtové pripojenia a siete -> Mobilná sieť -> Hovory VoLTE zapnúť
    Kolega vyššie ma predbehol, takže pardon za rovnaký príspevok
    Poděkovat autorovi 0
  • Děkuji za rady, tak položka VoLTE tam opravdu není, zkusím dotaz na vodafone. Jinak mám vše nastaveno podle popisu, ale ještě si s tím pohraju, nebylo moc času. Potřeboval jsem hlavně rozchodit aplikace k práci a to mám. Ještě jednou díky, pěkný den.
    Poděkovat autorovi 1
  • @vostrez Pokud máš kartu VF v telefonu tak položku VoLTE mít v menu nebudeš. U VF se tato funkce dá nastavit pouze přes samoobsluhu, nebo jejich linku
    Poděkovat autorovi 0
  • vostrez  
    upraveno 2. November
    Já ale funkci zapnutou mám, v mate 10 lite je položka normálně přístupná, tak jako v samsungu S8. Ale zde prostě v menu chybí. jinak se mi nepodařilo nabít hodinky reverzním nabíjením. Funkci zapnu, ale hodinky nic. Pokud položím na bezdrátovou nabíječku, tak se začnou nabíjet.
    Poděkovat autorovi 0
  • Změnil jsme název tématu, sice jsem jej měl nachystané, ale když je zde toto, nebudu to duplikovat.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jinak jsem strašně zvědavý, jak se s dalšími aktualizacemi bude vyvíjet fotoaparát. Vzhledem k tomu, jaký posun nastal u P20 Pro.
    Poděkovat autorovi 0
  • To ja taky, vzhledem k tomu, ze pro mate 10 pro slibovali hodne vylepseni v ramci aktualizaci a ve vysledku byl nejvetsibuodate to ze AI dokazalo rozeznat par scenerii navic. A chviki na to vysel p20pro, ktery fotak hodne posunul a jeste kazdou chvili vylepsoval aktualizacema...snad se mate 20 pro budou venovat vic
    Poděkovat autorovi 0
  • už někdo zkoušel fotit pod vodou ? všiml jsem si že telefon má přímo v aplikaci foťaku na to režim. Hned po zapnutí upozorňuje že telefon má byt ve voděodelném pouzdře.
    Poděkovat autorovi 0
  • James_p napsal(a):

To ja taky, vzhledem k tomu, ze pro mate 10 pro slibovali hodne vylepseni v ramci aktualizaci a ve vysledku byl nejvetsibuodate to ze AI dokazalo rozeznat par scenerii navic. A chviki na to vysel p20pro, ktery fotak hodne posunul a jeste kazdou chvili vylepsoval aktualizacema...snad se mate 20 pro budou venovat vic

Tak P20 Pro vylepšil fotoaparát především tou třetí čočokou, to aktualizací fakt neumíme, jinak tam zase tak úplně revoluční rozdíl nebyl, Mate 10 Pro vždy fotil výborně a posouval se stále dál.

Poděkovat autorovi 0
  • @Jozef_HuaFan naprosto s tebou souhlasím. Posun u fotoaparátu aktualizacemi byl u Mate 10 Pro veliký! Hlavně noční režim! Důkazem jsou fotky ve fóru a fotky z testů na začátku prodeje.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Jozef_HuaFan myslel jsem to hlavně ve smyslu post Processingu, vždyť s první verzí softwaru měly výsledné snímky kolem 8 MB, s poslední aktualizací kolem 13 MB. To je celkem slušný rozdíl. A v Rawu už to nebylo tak výrazné slévání detailů.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.