Huawei Mate 20 Pro a problém s displejem?

Zdravím, objevily se komplikace s displejem u tohoto top modelu. Konkrétně jde o zezelenání okrajů při sníženém jasu nebo tmavém obsahu. Objevila se tato komplikace i majitele Mate 20 Pro z české distribuce?
https://dotekomanie.cz/2018/11/mate-20-pro-problem-s-displejem/
Štítky:
«13456763

Komentáře

• hmm při světle nepříjemné odlesky zakřivení, a při malém světle ještě tohle.. myslím že zakřivené displeje budou brzy v propadlišti dějin.. jináč pro mě jedním z hlavní důvodů proč do tohoto modelu nejdu..
    Poděkovat autorovi 0
  • Souhlas zakřivení je totální zhovadilost,škoda že tu opět nemáme Mate 20 bez pro do toho bych šel.
    Poděkovat autorovi 2
  • @rajs koukal jsi na parametry Mate 20? To si radsi porid Novu 3... Je tam o hodne vetsi rozdil, nez byl u desitky...
    Poděkovat autorovi 0
  • Jo mam to taky tak. Nez zeleny mi to spis prijde jako zluty. A pri uplne nizkym jasu v kombinaci s tmavsi tapetou. Nebo kdyz stahnu roletku nebo zapnu nastaveni (ktere mam v cerne).
    Neni to vubec pekny a jestli je to fakt kvuli tomu zakriveni tak doufam ze pristi modely to mit nebudou.
    Kazdopadne nastesti se jedna fakt o minimalni situace takze se to da prezit.
    Poděkovat autorovi 1
  • tak přežít se dá ledacos, ale za pětadvacet litrů nechci přežívat ale žít.. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • U mě je vše v pořádku. Displej se chová korektně. Zakřivení mi nevadí, rychle jsem si zvykl.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 4. November
    @Benellim Pokud máš nějaký světlejší pruh tak nainstaluj nějakou aplikaci na detekci HW. Do MATE 20 Pro se dávají dle všeho dva displeje od různých výrobců. BOE a LG. A právě ten od LG má problémy. V zahraničí se to řeší taky. Není to zakrivenim.

Edit: je divné, že na dotekomania to píší přesně opačně, že problém má BOE, když jinde se uvádí, za naopak LG.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 4. November
    @lub
    Vis jak. Me vydrzi telefon mesic nebo dva. Kdybych ho mel na rok tak zas mluvim jinak. Ale ani nahodou to neobhajuju nejak obecne. Souhlasim s tebou. Za tyhle prachy je to fail.

@misanekx
    A co mi to jako pomuze? :D Klidne si necham poradit nejakou takovou apk pro ostatni (i kdyz pred koupi jim to moc nepomuze).
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak zatím žádný problém s displejem nepozoruji a zakřivení mě nijak nevadí, odlesky atd.. Není jasné slunce, ale zatím no problém. A k zelenému displeji. @premyslvaculik Třeba na reddit a nejen tam si lidé stěžují na LG panely, kde je info o tom, že BOE?
    Poděkovat autorovi 0
  • třeba tady.. "Výrobci mobilních telefonů zpravidla využívají panely od společností Samsungu a LG, jelikož právě tyto dvě firmy mají s touto technologií velké zkušenosti. Avšak Huawei si pro letošní rok vybral společnost BOE."
    Poděkovat autorovi 0
  • @kalimero77 upravil jsem článek. Opravdu to vypadá na LG. BOE panely asi budou ok.
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže náš redakční kus má BOE panel a je v pohodě.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja mam asi Lg. Dle jake apky to zjistujes?
    Poděkovat autorovi 0
  • Appka Device Info HW - mam BOE displej, testoval som 2 kusy Mateu a oba boli v pohode
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak mě se bohužel tento problém týká. Už při prvním kontaktu s telefonem jsem měl pocit, že okraje displeje jsou při tmavém pozadí o něco světlejší. Říkal jsem si, že displej bude mít asi trochu jiné podání barev a že to bude zkresleno tím zahnutím. Začal jsem to blíže zkoumat až poté co jsem narazil na různé diskuze s tímto problémem. Mám telefon 3. den a neměl jsem ještě čas si do něj vše přeházet ze svého Mate 10 Pro. S Matem 20 Pro jsem si zatím jenom chvilku hrál a i přes to mi to teď přijde mnohem horší než na začátku. Zelené okraje mám teď dost znatelné a jsem z toho dost zklamaný. Pro představu přikládám foto. Podle aplikace mám displej od LG - koncové čislo 51. Aktuálně nevím co teď s telefonem dělat. Žádné oficiální stanovisko od Huawei jsem zatím nenašel a nevím jestli pomůže případná výměna za nový kus, obávám se, že bude trpět stejnou vadou. Oprava je pro mě také nepřijatelná protože nechat si otevřít 3 dny starý telefon opravdu nechci. imageimageimageimage
    IMG_20181103_183145.jpg
    2976 x 3968 - 3M
    IMG_20181103_184847.jpg
    2976 x 3968 - 2M
    IMG_20181103_192620.jpg
    2976 x 3968 - 3M
    Screenshot_20181102_171402_ru.andr7e.deviceinfohw.jpg
    1080 x 2340 - 279K
    Poděkovat autorovi 0
  • Za sebe mám displej ok a za zakřivení jsem rád, díky tomu se zařízení lépe drží v ruce. Jinak kdo má problémy, určitě to řešte přímo v servisu, ideálně Quadrio. Případně vrácením v 14 denní lhůtě.
    Poděkovat autorovi 1
  • To jeteda mazec proto se jich najednou vyrojilo na bazoši jako mraků.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak pánové otestoval jsem jaky displej mám přes Device Info HW a mám LG. Úplně stejné číslo jako píše @Hustler
    Po bližším prozkoumaní v tmavém prostředí a nízkým jasem je vidět zelené prosvítání v dolních rozích. Pro jistotu jsem půjčil telefon i známému aby to nebylo je vsugerované a vidí to úplně stejně.
    Poděkovat autorovi 0
  • rajs napsal(a):

To jeteda mazec proto se jich najednou vyrojilo na bazoši jako mraků.

Jako mraku? Ja vidim pet inzeratu...
    Poděkovat autorovi 0
  • Také mám LG panel, naprosto stejné označení , zatím drží. Uvidíme za pár dní.... Se opět LG předvedlo :-1:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.