Rychlonabíjení, nabíječka a kabel

Dobrý den,
rád bych se vás zeptal, jak vůbec funguje rychlonabíjení, myslím tím po technické stránce. Jaký kabel je k tomu potřeba ? musí být na obou koncích USB-C nebo když na jednom konci mám USB-A, tak se výkon nabíjení snižuje ?
Případně jaký proud mohu do telefonu dostat..

Děkuji za odpověď.
M.Horák

Komentáře

• Asi nebudu ten pravý, kdo by měl radit, ale napíši jen s čím zkušenosti mám. I když máš starší typ kabelu, nevadí a nemá to na nic vliv když dáš redukci na USB-C. Velký vliv má ale kvalita kabelu většinou daná hlavně průřezem drátů. Čím silnější, tím bude dobití rychlejší. Proto osobně raději volím kvalitní kabel s normální nabíječkou, od 10 do 100% za 1,5hod, což mě vyhovuje. Osobně rychlonabíječkám nedůvěřuji hlavně pro zkrácení životnosti baterie, ale je to jen můj názor a jistě ti tu mnozí zase doporučí to Rychlonabíjení, že to nemá na bateii žádný vliv.. Jak jsem řek, je to věc svobody názoru a to je dobře!
    Poděkovat autorovi 1
  • Keď nabiješ telefón z 10 do 100% za 1,5 hod. to nie je normálne nabíjanie ale práve to rýchle (super) nabíjanie ;).
    Poděkovat autorovi 0
  • Judes napsal(a):

Keď nabiješ telefón z 10 do 100% za 1,5 hod. to nie je normálne nabíjanie ale práve to rýchle (super) nabíjanie ;).

Sorry, asi jsem to trochu přehnal, je to spíše k necelým 2. hodinám. Rychlonabíječku jsem ještě nepoužil, jen od Huawei z jiného staršího mobilu (2A) a docela mě překvapilo, jak velký vliv na délku nabití má použitý kabel.
    Poděkovat autorovi 0
  • Oldakom  
    upraveno 14. November 2018
    Originální nabíječkou Huawei SuperCharge se mi Mate 10 Pro nabije z 10 na 100% za 1,5 h, teď jsem vyzkoušel nabíječku Samsung AdaptiveFastCharging s kabelem Huawei a z 10 na 100% to probíhalo takto: za 30 min 35%, za 60 min 65%, za 90 min 90% a za 120 min 100%. A myslím si, že je to k baterii z dlouhodobého hlediska šetrnější...
    Poděkovat autorovi 0
  • já si zase myslím, že dnes už to o baterii zas až tak není. Doba šla mílovými kroky dopředu a vývoj prostě nezadržíš, rychlost nabíjení na baterii nemá téměř žádný vliv. životnost udává počet nabíjecích cyklů což se udává někde kolem 2 - 3 tis., cca 6/8 let
    Poděkovat autorovi 0
  • z 8% na 100% za 1.1hod Originální nabíječkou Huawei SuperCharge+kabel s fialovou koncovkou
    Poděkovat autorovi 0
  • @Zdenall tak to je taky nejlepší nabíječka :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    6-8 let nevydrží žádná baterka. Možná přežívá při minimální kapacitě pokud se k tomu ještě nenafoukne. 2roky na hraně a už je kapacita znatelně nižší. Jelikož jsem ještě neměl možnost vyzkoušet životnost baterie při denním rychlonabijeni tak lze pouze polemizovat. Rychlonabijeni není u mobilů tak dlouhou, aby mohl někdo udělat definitivni závěr...
    Poděkovat autorovi 0
  • Já si pro srandu koupil https://myepico.com/products/45w-pd-car-charger
    tuhle hračku do auta :D přes Power Delivery a tenhle kábl https://czc.cz/premiumcord-usb-c-kabel-usb-3-1-generation-2-3a-10gbit-s-1m-cerna/254066/produkt nabije i slabší notebooky a překvapivě mi můj telefon zhodnotil jako rychlé nabíjení i ten QC 3.0 port.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.