Huawei P20 Pro update Firmware 8.1.0.159

tak mám takový dojem že v této verzi se nějak zhoršil foťák.. může někdo potvrdit či vyvrátit ?
«134

Komentáře

• @lub az ked sa toho niekedy dockam ze pride take nieco, tak potom ti aj mozno potvrdim alebo vyvratim :) :) :)

Poděkovat autorovi 0
  • Přesně tak, málo lidí má tuto verzi updatu
    Poděkovat autorovi 0
  • Lubi, podle Tebe, nepohráli si s ním, aby odpovídal Mate 20 Pro (nižší kontrast, uhlazenější, méně jedovaté barvy...)?
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 6. November
    připadá mi že ve slabých světelných podmínkách to dělá takové jakési nekontrastní cosi.. a míň ostří.. konkrétně občas ze srandy cvaknu z postele hodiny na stěně při osvětlení lampičkou a vždy sem si pochvaloval že vidím na ciferníku detailně vteřinové čárky.. hodiny mají černý rám.. a tejkon čárky nezřetelné a rám zašedlý.. při dobrém slunečním světle zase naopak více kontrastu a stíny jsou hodně tmavé.. jakoby se snížil dynamický rozsah či co, nebo druhá možnost že se do toho montuje méně HDR
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 6. November
    no myslím se jim to moc nepovedlo :neutral:
    první dva jsou z dneška, třetí z července (už nevím jaký fw to byl). všiměte si hlavně jak ty stíny jsou tvrdé oproti třetímu, hnus!.. všechny cvaky automatika s ai bez úprav.. navíc se mi jeví při zvětšení i horší detaily..
    image
    image
    image

prostě s ai tlačej na pilu až jiskry létají..
    IMG_20181106_123254.jpg
    3648 x 2736 - 3M
    IMG_20181106_115444.jpg
    2736 x 3648 - 3M
    IMG_20180725_085614.jpg
    3648 x 2736 - 3M
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 7. November
    @lub Právě přišla aktualizace na telefon, takže budu instalovat. Nicméně bych se nyní případným zhoršením foťáku nezabýval, neboť za chvilku tu máme Android 9. Tam pak bude mít smysl se nad tím popř. pozastavit ... Doufám tedy, že ne :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 7. November
    no já doufám že se jedná o nějakou chybu a né záměr "jak zkrášlit" fotografie, a taky doufám že to vrátí zpět minimálně k předchozímu stavu..
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě už teď také přišla 159. Tak dnes vyzkouším.
    Poděkovat autorovi 0
  • Právě přišla 159
    Poděkovat autorovi 0
  • Také mi právě dorazila 159ka,ale s tím foťákem si mě rozhodil a počkám asi jestli to opraví. Jak vidím, že Huawei na foťák poměrně sere tak by se to nemuselo vrátit a nebo by to zase trvalo věky. Záplata mě až tak netrápí. Dík za postřeh s tím foťákem
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 8. November
    zkoušel jsi fotit a pozoruješ taky nějakou změnu? jinak ty horší detaily tam jsou z důvodu že rozpatlali obraz kvůli šumu (je to krásně vidět v obloze kde s novým fw (první dva obrázky) je obloha jako vymydlená a na třetím, se starším fw, je v obloze vidět šum.. samozřejmě to je špatně takhle degradovat kresbu objektivů.. šum v obraze (samože pokud není přehnaný je ve fotografii naopak žádoucí.. v klasice filmu se tomu říkalo zrno.. a "zrno" u dřívějších fw bylo naopak příjemné.. nemám rád vyžehlené ksichty jak je děsná móda dnes a ještě tomu říkají "zkrášlení" tfujtajxl.. :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Jelikož nechci aktualizovat po tvém zjištění tak to asi nevyzkozkousim. Jelikož nejsem unešen ani že stávající kvality tak nebudu pokoušet
    Poděkovat autorovi 0
  • Taktiež hlásim príchod 159. Inštaláciu ešte zvážim.
    Len tak spätne podotknem, že 157 som si "užil" až 3 dni :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 8. November
    :smile: 157 se mi zdála úplně v pohodě, ale nechci šířit že 159 stojí za prd.. jen jsem psal svůj dojem a foťák, tedy alespoň u mě, je na tom hůř..
    Poděkovat autorovi 0
  • tak dnes 159 vodafon dual sim zatím běží v pořádku i u foťáku.
    Poděkovat autorovi 0
  • já tedy musím říci, že na to, že má aktuliazce přinést jen bezpečnostní opravy od Googlu, tak to celkem hýbe i s nastavením foťáku... Jinak dnes 159 dorazila a u fotek nepozoruji nějakou výraznou změnu. spíše jen zlepšení u videa
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 8. November
    to víš že dělají skryté aktualizace vždy, aniž by to někde psali.. ladí a pod.. třeba u některé aktualizace už nevím u které zase byl zhoršen dotyk.. a v následující to bylo zase cajk, toho si všimlo více lidí..
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    U jakého rozlišení videa si zaznamenal zlepšení a jak se to zlepšení projevilo? Jelikož video je poměrně slabina tak se ptám
    Poděkovat autorovi 0
  • full hd s 30 fps a stabilizaci se ted značně zlepšilo vyvážení bílé. dříve se mi stávalo, že videa byla velmi prepalena, ted o neco lepsi.... nicmene stale by to chtelo poradny kus prace
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.