Přechod od Samsungu

Zdravím, jsem dlouholetý uživatel vlajkových lodí Samsungu (S3, S4, S5, S6, S7 Edge, S8+) a uvažuji, že bych přešel k Huawei a konkrétně Mate 20 Pro. Ohromil mě design, baterie, 3D unlock fungující i ve tmě, ale mám pár pochybností. Přečetl jsem spoustu recenzí a většinou se shodovaly na jednom záporu - softwaru. Je ten software opravdu tak hrozný? Jaké další zápory Mate 20 Pro má? Prosím odpovědi, jen majitelů Mate 20 Pro. Děkuji
«1345

Komentáře

• Pozadal bych o upresneni dotazu. Co presne ma byt na SW u Mate 20 Pro spatne? Co presne Vam vadi?
    Po upresneni dotazu mohu zkusit, jako majitel Mate 20 Pro, kvalifikovane odpovedet.
    Poděkovat autorovi 2
  • num3r0 napsal(a):

Pozadal bych o upresneni dotazu. Co presne ma byt na SW u Mate 20 Pro spatne? Co presne Vam vadi?
    Po upresneni dotazu mohu zkusit, jako majitel Mate 20 Pro, kvalifikovane odpovedet.

No to právě ty recenze úplně dopodrobna neuváděly, ale četl jsem to i tady na foru. Nevím, jestli se po čase užívání SW zpomaluje, chybí nastavení....

Poděkovat autorovi 0
  • Tento telefon neni muj prvni Huawei. Za me osobne zadne zpomalovani v prubehu casu nesleduji. Nicmene jak to bude u Mate 20 Pro s Android 9 nevim. Telefon mam teprve od 01.11.2018. A je zde pouzito nove EMUI 9.
    Chybi nastaveni? Nerozumim. Jake nastaveni chybi?
    Poděkovat autorovi 0
  • Připojuji se k @num3r0, jen dodám, že telefony se naopak časem zrychlují, jak chodí aktualizace a vylepšení.
    Poděkovat autorovi 0
  • num3r0 napsal(a):

Tento telefon neni muj prvni Huawei. Za me osobne zadne zpomalovani v prubehu casu nesleduji. Nicmene jak to bude u Mate 20 Pro s Android 9 nevim. Telefon mam teprve od 01.11.2018. A je zde pouzito nove EMUI 9.
    Chybi nastaveni? Nerozumim. Jake nastaveni chybi?

Četl jsem třeba o nastavení notifikační diody, že nelze nastavit jinou barvu pro konkrétní aplikace. Dále jsem četl, že telefon nepořizuje moc kvalitní videa - sekají se a nebo, že čtečka otisků prstů je pomalá a často nefunguje.

Poděkovat autorovi 0
  • Zdarec, byl jsem taky dlouholetý uživatel Samsungu od S2 až po Note 9.
    Pred týdnem jsem se stal majitelem tohoto krasavce HM20P.
    Ještě do teď se seznamuju, jelikož nemám tolik času si s telefonem hrát jak bych chtěl.
    Je tu hodně pro i proti.
    Co se týče notifikacni diody tak ta nastavit nejde ( aspoň jsme to nenašel), jelikož chci využívat celý displej mám zapnutý výřez ale je to na úkor příchozích upozornění, nejdou vidět. OOD je úplně v plenkách, takže ji mám spíše jako kulisu. Video jsem ještě netočil tak nemohu posoudit.
    Co se týče fotek tak za dobrých podmínek jsou srovnatelné s Notem 9 za zhoršených nebo večer jsem byl v úžasu co z toho vylezlo, to mě opravdu nadchlo.
    Baterie je cca o 30%lepší než na Notu 9 a to je co říct.
    Odemykání obličejem je dobré, otisk opravdu sem tam zahapruje ale nic šíleného.
    Kazdy znás má jiné nároky tak se těžko hodnotí. Pro někoho je to OK a pro někoho zas úplná katastrofa.
    Když srovnám otisk na Notu 9 tak to taky nebyla žádná sláva.
    Každopádně přechodu vůbec nelituji a myslím si že po 6 letech a cca asi 12 Samsungu budu teď dlouholetým Huaweiákem :smiley:
    Poděkovat autorovi 4
  • lukasonderka1983 napsal(a):

Zdarec, byl jsem taky dlouholetý uživatel Samsungu od S2 až po Note 9.

Pred týdnem jsem se stal majitelem tohoto krasavce HM20P.

Ještě do teď se seznamuju, jelikož nemám tolik času si s telefonem hrát jak bych chtěl.

Je tu hodně pro i proti.

Co se týče notifikacni diody tak ta nastavit nejde ( aspoň jsme to nenašel), jelikož chci využívat celý displej mám zapnutý výřez ale je to na úkor příchozích upozornění, nejdou vidět. OOD je úplně v plenkách, takže ji mám spíše jako kulisu. Video jsem ještě netočil tak nemohu posoudit.

Co se týče fotek tak za dobrých podmínek jsou srovnatelné s Notem 9 za zhoršených nebo večer jsem byl v úžasu co z toho vylezlo, to mě opravdu nadchlo.

Baterie je cca o 30%lepší než na Notu 9 a to je co říct.

Odemykání obličejem je dobré, otisk opravdu sem tam zahapruje ale nic šíleného.

Kazdy znás má jiné nároky tak se těžko hodnotí. Pro někoho je to OK a pro někoho zas úplná katastrofa.

Když srovnám otisk na Notu 9 tak to taky nebyla žádná sláva.

Každopádně přechodu vůbec nelituji a myslím si že po 6 letech a cca asi 12 Samsungu budu teď dlouholetým Huaweiákem :smiley:

Díky moc za tvůj příspěvek. A to jsi přešel takovou chvíli před uvedením Galaxy S10, nelituješ toho? Nebo plánuješ pak pořídit S10, který má být hodně revoluční?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. November 2018
    Ahoj, já mám zase opačné pocity. Aktuálně vlastním S9+ a na zkoušku jsem si koupil Mate 20 pro. Kromě toho, že jsem chytl kus s vadným displayem, což se může stát, jsem měl problém s prostředím EMUI 9.0. Osobně jsem za ty roky zvyklý na Samsung Expirience a jeho fičury (gesta, grafika, aplikace od Samsungu) a ty jsme byl nešťastný. Nevyhovoval mi vestavěný kalendář, email a další apkky od Huawei... Pokud třeba používáš jiné Appky než od Samsungu a třeba Nova launcher, tak nebudeš mít s Mate 20 pro problém, ale pokud jsi zvyklý na prostředí Samsungu, tak si budeš muset zvykat. Jinak to rozhodně není špatný telefon, ale rozhodl jsem se ho vrátit a čekat na S10...

Ale rozhodně je to super telefon, 3D odemykání je úžasné, foťák hodně slušný, videa jsou teda oproti S9+ slabota, i čtečka funguje překvapivě dobře, jen to chce cvik jak jí používat, a krásný design. Supernabíjení je taky zajímavá inovace a výdrž baterie je rozhodně úplně jinde než u Samsungu.
    Poděkovat autorovi 4
  • fajn.snek napsal(a):

Ahoj, já mám zase opačné pocity. Aktuálně vlastním S9+ a na zkoušku jsem si koupil Mate 20 pro. Kromě toho, že jsem chytl kus s vadným displayem, což se může stát, jsem měl problém s prostředím EMUI 9.0. Osobně jsem za ty roky zvyklý na Samsung Expirience a jeho fičury (gesta, grafika, aplikace od Samsungu) a ty jsme byl nešťastný. Nevyhovoval mi vestavěný kalendář, email a další apkky od Huawei... Pokud třeba používáš jiné Appky než od Samsungu a třeba Nova launcher, tak nebudeš mít s Mate 20 pro problém, ale pokud jsi zvyklý na prostředí Samsungu, tak si budeš muset zvykat. Jinak to rozhodně není špatný telefon, ale rozhodl jsem se ho vrátit a čekat na S10...

Ale rozhodně je to super telefon, 3D odemykání je úžasné, foťák hodně slušný, videa jsou teda oproti S9+ slabota, i čtečka funguje překvapivě dobře, jen to chce cvik jak jí používat, a krásný design. Supernabíjení je taky zajímavá inovace a výdrž baterie je rozhodně úplně jinde než u Samsungu.

Používám čistý Samsung Experience. Kde jsi telefon kupoval, že jsi ho mohl použitý vrátit? Já uvažuju nad změnou značky i z toho důvodu, že Samsung už přestává být lídrem v inovacích.

Poděkovat autorovi 0
  • Mate 20 Pro má aktuálne problém so zeleným displejom, #gluegate. Ak plánuješ kupovať teraz, tak si radšej počkaj pár týždňov, kým sa to vyrieši. Problém sa netýka všetkých telefónov, je celom možné, že kúpiš dobrý, ale vyzerá to tak, že sa obehu dostali aj vrátane telefóny so zeleným displejom. A stále sa predávajú aj nové, ktoré majú tento problém a prejaví sa neskôr.
    Poděkovat autorovi 0
  • @mirekcz - kupoval jsem u Datartu v akci za 19 992-, a po 3 dnech jsem vracel a zatím neplánuju kupovat další kus... Počkám co předvede Samsung na MWC, věřím, že zamakají a S10 bude vrchol technologií, pokud ne, tak už je na pováženou jiný výrobce..
    Poděkovat autorovi 0
  • Huawei je jednoznačně nejlepší výrobce telefonů. Jeho vlajkové lodě jsou nepřekonatelné.
    ALE!
    U Huawei je jen jeden velký problém. Odfláknuté aktualizace. Ze začátku telefony běhají na 110%, ale s přibývajícími aktualizacemi (vylepšování softwaru a funkcí) přibývají také problémy. Někdy má prostě vylepšování za důsledek spíš zhoršení. A nejhorší je, že Huawei tyto přešlapy už dál neřeší... Takže nejlepší je si nechat vychytanou verzi softwaru a dál neaktualizovat...
    Poděkovat autorovi 0
  • mr.Mic napsal(a):

Huawei je jednoznačně nejlepší výrobce telefonů. Jeho vlajkové lodě jsou nepřekonatelné.
    ALE!
    U Huawei je jen jeden velký problém. Odfláknuté aktualizace. Ze začátku telefony běhají na 110%, ale s přibývajícími aktualizacemi (vylepšování softwaru a funkcí) přibývají také problémy. Někdy má prostě vylepšování za důsledek spíš zhoršení. A nejhorší je, že Huawei tyto přešlapy už dál neřeší... Takže nejlepší je si nechat vychytanou verzi softwaru a dál neaktualizovat...

Já mám tedy jinou zkušenost. Měl jsem rok Mate 10 Pro a ten se postupně zlepšoval aktualizacemi. Zároveň s tímto modelem jsem používal a nadále používám služební S9+ a těžko bych si troufl říct, který telefon je lepší. Rozhodně nesdílím, že je Huawei nejlepší výrobce telefonů.
    Poděkovat autorovi 3
  • Tak to mi povez, co tak zasadniho ti na M10pro prislo aktualizacema a jak casto ti chodily :) mel jsem ho od zacatku prodeje do zacatku prodeje M20 a za ten rok jen par aktualizaci a nic zasadniho...pribylo par veci, ktere rozpoznal fotak :-D
    Poděkovat autorovi 0
  • @mirekcz určitě toho nelituji. To jestli přejdu zpět se uvidí až v únoru, ale to by se musel Samsung hodně pochlapit.
    Poděkovat autorovi 1
  • @James_p Zásadní bylo odemykání obličejem a noční režim a celkově kvalita snímků. Za ten rok přišlo cca 8 aktualizací.
    Poděkovat autorovi 2
  • RychJ  
    upraveno 16. November 2018
    Nejlepší výrobce telefonů? Tak to sorry jako...:-)
    Poděkovat autorovi 1
  • Děkuji všem za odpovědi, akorát jsem pořád zmatenej, jako jsem byl na začátku :smiley: @lukasonderka1983 a @fajn.snek
    rád bych se s vámi pobavil víc o srovnání samsungu a huawei, je možno nějakou rychlejší cestou než je tady na fóru?
    Poděkovat autorovi 0
  • RychJ  
    upraveno 16. November 2018
    @mirekcz hele ja taky premyslel jit ze Samsungu Note8 do Mate... ale... pro me zasadni chyby u Huawei. Neumí kvalitni AoD, ma celkem tragické video, notifikace ktere kvuli notch nejsou vidět v liste... a jako tresnicka na dortu problem s displejem, coz se stat muze, ale tragicke postaveni k teto situaci znackou Huawei....cekam na S10.
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.