Huaw Porsche desing RS KALENDÁŘ

Prosím o radu - přesla jsem od jabka k huawei a jsem zmatená.... Učím se to :-) a šílím... Teď řeším KALENDÁŘ Huawei.
Situace: manžel má taky huaw, vytvoří událost, chce ji nasdílet se mnou, z nabídky vybere např. whats up. Příjde mi zpráva, že do kalendáře mi manžel posílá pozvánku, já to odbouchnu, že ok, ale bohužel už nevidím kam se to uložilo. Tzn nevím, co je to za událost, jestli zítra, za týden za měsíc za rok...... Jde někde nastavit upozornění, že mám jednu novou událost v kalendáři.... (apple to tak měl, že mi to viselo v náhledu jako novinka). De facto, když tohle upozornnění nepůjde ve vestavěném kalendáři od huaw, může to být v kalendáři google,,,, ale tam jsem to taky nenašla..... Začínám s Androindem, takže jak se to teď naučím používat, tak to budu umět, je mi teda jedno zdali huaw anebo google kalendář.....
A druhý dotaz.... jdou tam nějak dostat jmeniny dle českého kalendáře?

Díky moc.....
Štítky:

Komentáře

• tube  
    upraveno 4. January
    No poradím, jak sdílím já. Když tvoří událost, tak si rozklikne kolonku "Přidat další pole" a do políčka "hosté" zadám gmail (nebo i jiný email) toho, komu to sdílím. Mám-li jej uložený u kontaktu, stačí napsat např "Patrik" a vidím "Patrik Novák p.novak@gmail.com" Odkliknu a událost uložím.
    Osobě, kterou jsem zadal to přijde na gmail (nebo jiný zadaný email), tam vidí o co se jedná (název, datum, čas) a chce-li ji uložit k sobě.
    Až to potvrdí, přijde mi zpět email, jestli událost přijímá, nebo ne.
    Bonusem je, že změním-li čas, nebo datum takovéto události, přijde opakovaná pozvánka na hosty.
    Na jmeniny bych poradil aplikaci https://play.google.com/store/apps/details?id=pitris.namedays&hl=cs
    Je to přehledně na widgetu a najde-li shodu u kontaktů, je tam zvýraznění.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.