Výměna baterie

upraveno 21. November 2018 v Huawei Mate 9
Pomalu přemýšlím o výměně baterie. Měnili jste už někdo? Na heuréce lze najít v nabídkách spoustu baterií viz:
https://baterie-pro-mobilni-telefony-originalni.heureka.cz/baterie-huawei-hb396689ecw/#lowest-cost
Chtěl bych se vyhnout nákupu neoriginální baterky. Může někdo z huawei napsat jak/kde koupit originál?

Co se týče výměny, věřím více svým rukám, než nějakému brigádníkovi v servisu. Mám bohužel velmi špatnou zkušenost s předchozím mobilem a opravami v záruce.
«1

Komentáře

• upraveno 21. November 2018
  • Díky za reakci. Postup výměny je mi jasný, pár mobilům už jsem baterky měnil, nářádí mám, takže toho se nebojím. Jak vypadá originál baterka vím, problém je, že některé ty neoriginální můžou vypadat naprosto stejně, aspoň vzhledem, možná i funkcí, ale raději bych něco originálního ze zaručeného zdroje.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 21. November 2018
    Proč si to smazal? Já ti poděkoval... Ten odkaz s návodem byl rozhodně užitečný i pro další zájemce o výměnu.
    https://www.ifixit.com/Guide/Huawei+Mate+9+Battery+Replacement/101289

Mě konkrétně jde spíše o to, jak se vyhnout koupi neoriginální baterie.
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdo jsem ja, abych ti radil?
    Ja jsem baterii menil jen jednou :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jooo taaak... No taky nejsem nějaký sériový měnič, měnil jsem dětem, manželce a pár lidem z rodiny :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak přes svátky jsem si našel chvíli a baterii hladce vyměnil. Škoda jen, že nová byla docela stará. Datum výroby polovina 2017, takže rok a půl stará baterie co ležela někde na skladu. Každopádně nebyla vybitá, ihned po zapnutí měla přes 60%. Po několika cyklech to vypadá, že jsem si mírně pomohl. Původní baterie nebyla ve špatném stavu, staral jsem se o ní, takže rozdíl není až tak výrazný.
    Poděkovat autorovi 1
  • Můžu se zeptat, jakým způsobem Mate 9 používáš, že jsi dospěl k výměně baterie a tedy nejspíše do stavu, kdy už to s ní nebylo ono?

Já osobně krom hovorů mám 24/7 zaplou wifi i data (na jedno z toho to jede "furt"), bluetooth (hodinky, reprák, auto...), GPS, otáčení, jas docela na hodně, atdatd, žádnej pokus o šetření baterky, nabíjení denně, přes noc na nabiječce ať má kolik má aby vydržel další den. Mám ho od prvního dne na trhu, každý den ho vzhledem k mé práci apod drtím od rána do večera, ale baterka mi drží pořád stejně. Třeba jsem měl jen štěstí, tak bych rád porovnal. Díky :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Já to mám s používáním úplně stejně, naplno, wifi, data, BT, GPS zapnute nonstop, jinak by to nebyl smartphone... Dříve jsem mobily nabíjel vždy přes noc na 100%, ale s MATE 9 večer nenabíjím, nabíječka píská jako blázen, ne při nabíjení, ale když je aku nabitý na 100% a zůstane připojená.... Takže mě to donutilo nabíjet v práci přes den, a protože to mohu lehce ohlídat, tak jen do 80-90%. Nejvíce aku ničí nabíjení na 100%. Ideální je nabíjet jen do 80%, to vyčerpá jen 0,2 cyklu.... Samozřejmě jsou situace kdy i já nabíjím na 100%, ale to je jen občas... Odhadem moje stará přišla tak o 500-800mAh za ty 2 roky, a ano stále byla OK. Ale proč dělat kompromisy, když nová stojí 350,-Kč? Proč opět nemít k dispozici plných 4000mAh na další 2 roky? Po 4-5 letech už stejně půjde do důchodu, takže ještě jednou vyměním baterku a půjde dětem na hraní... Takže asi tak :) A věř, že ta tvoje nemůže mít 4000mAh, po dvou letech nabíjení na 100%, to by odporovalo fyzice nebo chemii? :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Vždy jsem nabíjel všechny svý smartphony přes noc (každou noc) a nikdy jsem u žádnýho mobilu nezaznamenal pokles kapacity baterie (většinou jsem je měl 2 - 3 roky). A to svý telefony zrovna nešetřím, většinou mám večer max. do 30%... A procento sem, procento tam nikdo stejně nepozná...
    Podle mě to jsou jen drby...
    Poděkovat autorovi 0
  • Věř, že drby to rozhodně nejsou. Mnohem větší blbost je věřit, že baterie nestárne.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nikde jsem nepsal, že má mít pořád 4000mAh , ale že mi drží "pořád stejně". Přesně jak píše mr.Mic - procento sem, procento tam, to člověk nepozná. Nabijim výhradně přes noc, 100% a neodpojuji, chovám se k ní přesně tak, jak by se "prý" nemělo. A po více než 2 letech nevidím problém. Takový pocit odpadnutí baterie jsem měl naposledy u Galaxy S3 a to po 9 měsících používání, kde jsem pak dokonce měl kvůli geocachingu baterie dvě a externí nabiječku.

Je teda pravda, že dnes mám vždy po ruce powerbanku s 20000mAh a rychlonabíjením, takže i kdyby nastal problém, tak mě to moc netíží :)
    Poděkovat autorovi 1
  • mr.Micmr.Mic  
    upraveno 7. January
    @radar Tak v tom případě mám asi celoživotní štěstí na mimozemský baterky. který zestárli až po vyhození :joy: ...
    Pokud dneska udrží baterka svojí kapacitu 2 roky (což je u mě s přehledem už u pátýho mobilu), tak je to paráda, protože v dnešní době stejně většina lidí mění mobil každej rok...
    Ale možná jsem vážně úplně blbej a jen se mi to celý zdá :joy: ...
    Poděkovat autorovi 1
  • @mr.Mic nie si blbý, to by nás bolo viac. Tiež kondícia batérie na vysokej úrovni a fón ma niečo cez 2 roky, nabíjam vždy večer nechám do rána.
    Poděkovat autorovi 1
  • @mr.Mic - já to tak taky mám, a nebo taky jen spadám do kategorie těch, co to nepoznají. Dnes ty baterky podle mě ty 2 roky špatného zacházení dají (pokud to není špatný kus) a pak už ten mobil stejně většina z nás vymění. I když mě se opravdu u Mate 9 po letech stalo, že zatím měnit nehodlám :)
    Poděkovat autorovi 1
  • Jake napsal(a):

Nikde jsem nepsal, že má mít pořád 4000mAh , ale že mi drží "pořád stejně".

Takže jde jen o jakýsi subjektivní pocit že "drží stejně", ale technicky je to nesmysl že :) pokud má stejně "držet" pak musí mít 4000mAh že :) a to ona po 2 letech intenzivního užívání nemá!

Poděkovat autorovi 0
  • mr.Mic napsal(a):

Ale možná jsem vážně úplně blbej a jen se mi to celý zdá :joy: ...

To první možná :) a to druhé, že baterie nestárne, je opravdu sen :) Li-ion baterie stárne i s časem, i když není vůbec používána, ničí ji vysoké teploty, takže jako navigace v držáku za oknem auta v létě dostává docela záhul, což občas dělám... Já zatím s každým mobilem spotřeboval 3 baterky a MATE 9 nebude vyjímka, za rok ji vyměním znova. Proč dělat kompromisy, když nová stojí 3 stovky...
    Poděkovat autorovi 0
  • mr.Micmr.Mic  
    upraveno 8. January
    @radar Dík za nepřímou urážku...
    Já neříkám, že baterky nestárnou (všechno stárne, od lidí, zvířat, stromů až po věci rozličné, že) máme přece kalendář :wink: ). Samozřejmě že 2 roky stará baterka je stará 2 roky (nebo snad podle tebe ne?)... Já říkám, že si baterky držej cca stejnou výdrž na nabití (v horizontu dvou let). A to je rozdíl. ale nejen u mě na výdrž baterky nemá stáří (pořád se bavíme o dvou, třech letech) zásadní vliv...
    Ale pokud je griluješ za oknem auta a podobně, tak se potom nedivím, že je žereš. Při normálním použití by ti jedna baterka stačila... A kupovat každej rok novou baterku jen tak, kvůli kompromisu a ceně, no nevím :smile: ...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 8. January
    Tak sám si s tou úvahou přišel, já jen připustil, že je to možné, když to říkáš :) ...jinak diskuze mi přijde o ničem... řekneš stárnou, což technicky neznamená nic jiného, než že postupně ztrácí kapacitu a tedy nemohou vydržet stále stejně na jedno nabití jako nové... míchají se tady jakési subjetivní dojmy, že mám pocit, že to vydrží stejně jako nová.... no prostě nesmysly. Nevím čemu má tato diskuze sloužit. Původně to bylo o výměně baterie a o tom jak koupit originál, na což tady nebyl nikdo schopen reagovat...
    Poděkovat autorovi 0
  • radar napsal(a):

Původně to bylo o výměně baterie a o tom jak koupit originál, na což tady nebyl nikdo schopen reagovat...

Kdybys nekecal, treba ja jsem reagoval, nicmene, jak se nakonec ukazalo, cituji:
    "Postup výměny je mi jasný, pár mobilům už jsem baterky měnil, nářádí mám, takže toho se nebojím. Jak vypadá originál baterka vím".
    nepotreboval jsi radu, spise jsi chtel nam ostatnim ukazat, jak se vyznas, a jak ti nesahame ani po kotniky :wink: . A jak vidim, jeste jsi to vysperkoval :smiley: .
    Bylo by fajn, kdyby nektery z moderatoru procistil toto vlakno od zbytecneho balastu.
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.