Připravujeme Android 9.0 Pie pro model Huawei Mate 9

Huawei Mate 9 stále patří ke skvělým mobilním telefonům, nabízí skvělou kovovou konstrukci a výbornou výdrž na jedno nabití. Procesor Kirin 960 nadále nabízí spoustu výkonu, telefon má také dostatek operační paměti. Jsem tedy rád že mohu oznámit, že už jsme začali pracovat na aktualizaci, která do tohoto mobilního telefonu přinese operační systém Android 9.0 Pie spolu s novou verzí uživatelského rozhraní EMUI. Práce na této aktualizaci nám ještě několik měsíců určitě zabere, mám ale velikou radost, že Huawei Mate 9 obdrží dvě rozsáhlé aktualizace operačního systému Android. Můj tchán používá Mate 9 jako svůj hlavní mobilní telefon a vyměnit jej nechce, po aktualizaci na Android 9.0 Pie mu nepochybně ještě nějakou dobu bude skvěle sloužit.

image
«13456789

Komentáře

• Rony  
    upraveno 23. November 2018
    Tiež sa prikláňam k tomu, že ešte si ho ponechám, všetko šľape ako má, výdrž batérie v kondícii, výkon dostatočný , všetok software tiež bez obmedzení ... Zatiaľ zostáva,rozhodoval som sa nad M20Pro, ale nie....
    Poděkovat autorovi 0
  • Za sebe musím říct, že jsem rád, že stále jede podpora dva roky starého modelu.
    Na druhou stranu jsem rád, že se konečně vyladil A8 resp. EMUI 8 k téměř 100% funkčnosti, což nějakou dobu trvalo. Tím se stal M9 výborným parťákem. Tím laděním myslím aktualizace widgetů, přísné ukončování běhů na pozadí a tak.
    Osobně mám rád každou aktualizaci, je jasné, že ne vždy musí vše zafungovat na 100% a někoho kdo se tím nechce zabývat to znepokojuje.
    Co vím, tak A9 neumožňuje záznam hovoru, což může být pro někoho zásadní funkce, ale předpokládám, že zádrhely, které přinesl A8 se nebudou opakovat.
    Naštěstí je rozhodnutí zda aktualizovat či nikoliv na každém z nás.
    Poděkovat autorovi 0
  • K tomu řeknu jedno - na Oreo prostě vývojáři aplikací nebyli připraveni. Nakolik to je problém výrobců nebo společnosti Google je otázkou, ale stalo se poprvé, že fakt dost věcí korektně nejelo. Android 9.0 Pie je z tohoto úhlu pohledu jen evoluce, dá se tedy očekávat, že tyto problémy už nenastanou.
    Poděkovat autorovi 0
  • věděl jsem že 9 dostane A9... přemýšlel jsem že bych šel do nova3 ale mate9 mi pořád maximálně vyhovuje.. displej širší ne ty moderní nudle.. doufam ze A9 posune mate trošku dal a přidá něco novýho zajímavýho :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • @Jozef_HuaFan dle mého se s příchodem EMUI 8 razantně zpřísnil přístup k úspoře energie, to si myslím, že na dělalo nejvíc vrásek všem. Ale samozřejmě ze své pozice nedokážu posoudit do jaké míry na to včas nezareagoval autor dané aplikace a do jaké míry to bylo ze strany nadstavby či A8 razantní.
    Tím víc se těším, i když není předpoklad ničeho zásadního.
    Poděkovat autorovi 0
  • mr.Micmr.Mic  
    upraveno 24. November 2018
    Z mýho pohledu (když si odmyslím ty problémy na A8) se při přechodu z A7 na A8 nic nezměnilo. Až na detaily je při mým používání všechno stejný. A myslím, že A9 bude mít až na detaily stejnej "efekt"...
    Každopádně - pokud se to povede - jsem pro. I když je Mate 9 veterán (na dnešní vývojový poměry), tak si takovou péči rozhodně zaslouží, protože i po dvou letech je to neskutečný dělo a dokáže se poprat i s dnešníma top telefonama...
    Poděkovat autorovi 0
  • Eruner  
    upraveno 13. December 2018
    Také jsem uvažoval o přechodu na mate 20 pro, ale zjistil jsem, že mi u tohohle telefonu vlastně nic neschází. Jen bych bral místo hybridního slotu dva plne na Sim a kartu, ale to je jen detail. Jinak si počkám na ty skládané a 5G telefony. Pro ty co namítnou, že u nás nepoužitelné jsem většinou v zahraničí kde to používat určitě bude.
    Poděkovat autorovi 0
  • Skládací telefon bude imho stejně použitelný v zahraničí jako u nás, pardon za OT :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Keznikl  
    upraveno 17. December 2018
    Vzhledem k tomu, že je M9 bezproblémový telefon a tohle je poslední živé vlákno :smile: , napíšu to sem.
    Našel jsem v šuplíku čtyři obaly pro Mate 9, jeden černý a tři čiré. Všechny nepoužité. Kdyby měl někdo zájem napište do SZ.
    https://photos.app.goo.gl/So91cYkbg15bkARdA
    Edit: osobně zdarma, jinak za poštovné :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    Měl sem spíše na mysli 5G, ale měl jsem lépe formulovat.
    Poděkovat autorovi 0
  • Založím k tomu extra diskuze, ale když už to zaznělo - ani od 5G nečekám revoluci, alespoň ne nyní. Rychlostně mi 4G vyhovuje, navíc v kombinaci s VoLTE mi nabízí vše co žádám...
    Poděkovat autorovi 0
  • v aplikaci Huawei BETA je nyní k dispozici registrace do projektu EMUI 9.0 - A9 pro MHA-L29...... zatím registrováno 12/500
    Poděkovat autorovi 0
  • už jsem přihlášenej do projektu na A9. jak to teď bude prosím probíhat?
    Poděkovat autorovi 0
  • Už jenom čekat, pokud projde telefon schválením, tak časem přijde OTA aktualizace.
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky už jsem Signed-Up. Snad tím schválením projdu :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Me to žádný projekty nenabízí a nenabízelo proč
    Poděkovat autorovi 0
  • Eruner napsal(a):

Me to žádný projekty nenabízí a nenabízelo proč

Máš nejnovější aktualizaci jak té BETA app tak i telefonu?

Poděkovat autorovi 0
  • Jj mám, myslíte že to může být tím že jsem teď momentálně v anglii? Ale telefon je oficiální Česká distribuce
    Poděkovat autorovi 0
  • Myslím, že tím to nebude.. U některých je to hold pomalejší.. Mně se to objevilo teprve včera..
    Poděkovat autorovi 0
  • Eruner napsal(a):

Jj mám, myslíte že to může být tím že jsem teď momentálně v anglii? Ale telefon je oficiální Česká distribuce

Máte Dual SIM pro volný trh?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.