Přesnost měření srdečního tepu

Ahoj, máte někdo zkušenost s přesností měření srdečního tepu? Třeba v porovnání s hrudním pásem nebo třeba Garmin Vivoactive 3/Fenix? Chtěl bych hodinky hlavně na běh a posilovnu takže tep a gps (ale ta předpokládám že je přesná) je pro mě nejdůležitější.

Díky díky
«1

Komentáře

• Nebol s tým problém. Ale tak ako každé hodiny, ktoré merajú tep na ruke, tak aj tieto sú nepresné pri behu. Ale hodnoty neboli nijak zvlášť mimo. GPS je super a je presná.
    Poděkovat autorovi 0
  • na měření přesného tepu je dobré mít hodinky dobře utažené, aby na ruce neplandaly..
    Poděkovat autorovi 0
  • Vzhledem k tomu že dělám ve zdravotnictví tak jen chci upozornit všechny tady že to měření tepové frekvence berte vážně jako orientační a neberte to za úplné dogma.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já mám třeba Garmin Fénix 5 a stejně mě už spousta lidí upozornila (ač jsem to nežádal), že prostě jak není hrudní pás tak je to orientační. Takže takto bych k tomu přistupoval, hodnoty budou solidně přesné, ale ne stoprocentní za všech okolností.
    Poděkovat autorovi 0
  • Na presné zistenie tepu používam prst na tepne a 15 sekúnd :smile:
    Poděkovat autorovi 2
  • A všechny měřiče můžeme zahodit :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale no tak.
    Presné zistenie predsa neznamená trvalé sledovanie.
    Alebo poznáš lepší spôsob na overenie toho čomu chceš veriť?
    Poděkovat autorovi 1
  • Mam hodinky par dni. Dostal jsem je k P20 Pro zdarma. Do ted jsem pouzival sportovni hodinky Polar V800 at uz s hrudnim pasem ci s Polar optickym senzorem, ktere patri mezi TOP sporttestery. Opticky senzor je 6 diodovy a mel by patrit mezi ty nejpresnejsi na trhu.
    Nize uvedu par info z pohledu "sportovnich hodinek"... neresim "smart funkce" apod ...nepouzivam je, staci ze me otravuje telefon a akorad to zere baterku.
    Hlavni vec, co me na GT prave zaujala je vydrz baterie, ktera by se mela blizit vydrzi Polaru.
    Vcera jsem oboje hodinky porovnaval pri brusleni. Tepova frekvence GT, pokud jsou na ruce tam kde maji byt, tzn. cca 2cm nad zapestni kosti, tak meri velmi podobne, tzn. presne. Problem je, ze v takove poloze na ruce je nerealne, aby drzely, protoze pri otresech sklouzavaji logicky na uzsi prumer ruky, tzn. zapesti, kde pak meri dost nepresne. Takze, merily by dobre, kdyby mohly byt tam, kde byt vlastne nemohou :-( Aby tam drzely, tak by musely byt utazene tak silne, ze by pak zas ovlivnovaly proudeni krve.
    Co se tyce GPS, ktera ma byt velmi presna, tak tez oproti Polaru nekolikrat vyrazneji ustrelili. Na vzdalenost se lisily o 10% coz tez neni zanedbatelne.
    Dal byl jeste vyrazny rozdil v nastoupani vysky ... V800 spocitali presne 26m, coz je spravne a GT 126m ;-)
    Velky rozdil byl i ve vypoctu spalenych kalorii, kde byl rozdil temer dvojasobny. S tim je spojena otazka, s jakou vahou, vyskou, vekem atd hodinky pocitaji, kdyz se v nich nikde nedaji tyto hodnoty zadat?
    Dale jsem tu cetl, ze hodinky jsou nadupane , nevim tedy v cem, neda se tam skoro nic zadat, malo sportu, navoleni hodnot zobrazeni na displeji, zamky tepu atd ... budu resit asi v samostatnem vlakne.
    Tez jeste vyzkousim porovnat vydrz baterie GT vs. V800.
    Zaverem, hodinky bych docela rad nosil, protoze je to po letech zas zmena, nemusel bych myslet na to, abych si nezapomel externi pas ci snimac. Zatim je nepresnosti vice, ale po jednom "behu" nechci soudit, jeste provedu par srovanvacich mereni. Taky nejsem typ, co potrebuje presnost mereni tepu na 1 tep, ci presnost GPS na +/- 5m. Na nejaky obrazek kolik jsem toho ubehl, usel atd a jaka byla +/- tepovka to staci. Navic vzhled je fajn, grafika taky, tak doufam, ze casem se upgrady rozsiri a odladi funkce. Vymyslim nejak, aby drzeli spravne na ruce :-) a budou z toho fajnovy hodinky. Kdyz zjistim, ze proste ulitavaj dost, tak je budu stridat, na sport V800 a do mesta GT :-)
    Poděkovat autorovi 1
  • lublub  
    upraveno 30. December 2018
    vysku, vahu, vek musíš samozřejmě zadat v aplikaci zdravi..
    Poděkovat autorovi 0
  • lub napsal(a):

vysku, vahu, vek musíš samozřejmě zadat v aplikaci zdravi..

jj dik, uz jsem zadal, jen je divne, ze si takove udaje nemohu spravovat i v hodinkach, ci je alespon videt.
    Zitra napisi dalsi vysledky z testovani GT vs. V800
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím, mám hodinky asi 2 dny a zatím, co se týká tepu velké zklamání. Mám poslední aktualizaci 1.0.5.22.
    Včera jsem byl hodinu hrát squash. při kterém mám průměrný tep kolem 150 t/m, maximálky kolem 185 t/m. Do teď jsem používal Samsung Gear Fit2 a tam to měření dávalo smysl. I pokud jsem si měřit/počítal tep ručně. Nicméně po hodině hraní s Watch Gt mi ukazovaly hodinky neustále hodnoty kolem 90-100 t/m. Podle aplikace jsem pak mě průměrnou 99 a maximální 112!! Což jsou ale bohužel naprosté nesmysly. V průběhu dne mi přijde, že hodinky odečítají v pořádku, ale ani při cvičení v posilovně to není o moc lepší, podobné hodnoty jako u squashe. Co můžu udělat pro to, abych dostával nějaké rozumné výsledky? Vyholit si ruku? Více utáhnout (už tam mám pocit, že mě škrtí)? Posunout více nahoru? Otočit ciferníkem na vnitřní stranu ruky?
    Poděkovat autorovi 0
  • @CD_Jojn to oholenie som cital pri amazfit stratos 2 ze to pomohlo. co sa týka toho utiahnutia, tak vraj pre co najlepsie hodnoty treba mat utiahnuty aby bol odtlacok a po cviceni, pri beznom pouzivani treba uvolnit. (to som zas cital pri polaroch vantage v, tak myslim ze to bude platit aj tu)
    Poděkovat autorovi 0
  • pise se, ze utahnuti nemuze byt prilis velke, aby se asi nestlacily zily a neovlivnilo to tlak. Jak je ted nosim uz par tydnu na ruce, tak se me nastesti pri sportu vzdy "po chvili" potem pricucnou a nepadaj moc (ale nez se pricucnou, tak je musim nescetne krat stale posunovat), ale to se bavim o brusleni, lyzovani, kde nedochazi k rychlym pohybum ruky. U squashe bohuzel nevim, jak te to bude drzet ne moc utazene. Kdyz to utahnes, tak ten tlak myslim priskrtis a muze ukazovat mene, jak pises. Cifernik na vnitrni stranu ruky urcite NE. Posunout nahoru? ... jde o to kde je mas, mas je mit za zapestni kosti, je to jak v manualu, tak te to ukazuji samotne hodinky a uvadi se to i u jinych vyrobcu.
    Ja co je testuju, tak "PRED" aktualizaci ukazovali temer presne "prumernou" tepovou frekvenci. Krivka prubehu tepu je mimo, ale min/prum/max hodnoty byly v +/- poradku.
    Vcera jsem to testoval "PO" aktualizaci a tepovka byla uplne mimo. Za chvili to jdu testovat znovu a vezmu pro jistotu i hrudni pas, ktery je uplne presny. Doufam, ze se nedockame toho sameho co se resi u P20 Pro, ze kazdou aktualizaci je to horsi a horsi.
    Poděkovat autorovi 0
  • vidim ze asi kupim hrudny pas, spojím s telefonom a dosetrim na polar vantage v....
    Poděkovat autorovi 0
  • no ja hrudni pas mam, ale nemam ho rad a nepouzivam ho, proto mam k "...." opticky snimac "..." , ten mam na pazi, nicemu nevadi, drzi a dnes ho konecne srovnam i s hrudnim pasem, kdyz uz jsem se do toho pustil. ... jinak jde ten externi opticky snimac pouzivat i samostatne, nemusis mit ty hodinky, takze to pro tebe muze byt alternativa za ten pas.
    Ted jsem dal jen 5min trenink, abych videl jak to vuci hrudaku lita .... hodnoty GT kopirovali +/- hodnoty hrudniho pasu celkem dobre, ale s cca 5s zpozdenim, proto v tech prechodech ty hodnoty nesedi.
    Za chvili jdu na brusle, jsem celej ovesenej hodinkama a snimacema, tak pak dam vedet :-D
    Tecky znamenaj druhe hodinky a snimac, nepisu nazev, neb by se z toho mohl Dallas osypat, kdyz by to oznaceni zas zahledl :-D
    Poděkovat autorovi 1
  • tie bodky.. to mi hned napadlo :smiley: hehe... sranda musí byť :wink: ten snímač vyzera dobre, asi lepsia volba ako ten hrudny pas... neviem, nemal som ani jedno.. sice neviem jak ho dostanem pod kompresne tricko ale to pôjde. ved zima konci.
    Poděkovat autorovi 0
  • asi tak, jako bys tam musel dostat hrudni pas :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • tak asi musim bohuzel potvrdit co psal @CD_Jojn ... po aktualizaci, kde jako jedna z vylepseni bylo uvedene "optimalizace snimani srdecniho tepu", tak to asi bohuzel misto zlepseni vyrazne zhorsili. Projevilo se me to same, vysoky tep a GT ukazuji neco do max. 110. Pri minulem FW sice tez nesedel prubeh tepovky, ale rozptyl tepovky byl v prubehu treninku tam kde mel byt a "prumerna" tepovka byla v poradku. Ted nesedi nic.
    Dal prikladam srovavani obrazky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zkouseno: hrudni pas + opticky snimac tepu na rameni + GT, vse najednou.
    Nejdrive jsem zkusil 5min kratky trenink s max. tepovkou 107, normalnima pohybama.
    Vysledek: rameni optika temer presne kopiruje hrudni pas, jen s malym zpozdenim. GT ma tez stejne hodnoty a i graf je celkem v pohode, zpozdeni cca 5s .... zde je vse vcelku OK.image
    srovnani-kratky.jpg
    1172 x 1498 - 120K
    Poděkovat autorovi 0
  • Pak jsem provedl srovnani pri brusleni, kde sly tepovky uz vyrazne vys a tam uz je graf GT mimo real. Dale je zde videt, jak i zaznam trasy ulitava vsemi smery, prestoze maj hodinky GPS, GLONASS, GALILEO a druhe hodinky jen GPS.
    srovnani-brusle.jpg
    1180 x 2083 - 190K
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.