Huawei Mate 10 Pro s oficiálním Androidem 9.0 Pie

V druhé polovině prosince plánujeme uvolnit operační systém Android 9.0 Pie pro modely Huawei P20, Huawei P20 Pro a Huawei Mate 10 Pro. Do modelu Huawei Mate 10 Pro už jsem si finální update nainstaloval a v tomto tématu s vámi budu sdílet své dojmy a zkušenosti. Sami jej také můžete využít k pokládání otázek k této aktualizaci. Hned na úvod je třeba zdůraznit, že Android 9.0 Pie není revoluce, je to spíše evoluce, které je zaměřená na celkovou optimalizaci systému. Totéž platí také pro nejnovější verzi uživatelského rozhraní EMUI, ani tady nečekejte výrazné změny. Pojďme se ale podívat na několik zajímavých změn, které tato aktualizace přináší.

Z mého pohledu jsou u modelu Huawei Mate 10 Pro stěžejní součástí této aktualizace gesta. Ovládání pomocí gest je velmi návykové, můžete vypnout softwarová tlačítka a rázem máte k dispozici skutečně celou plochu displeje. Na stranu druhou je zde ale více cest, jak můžete Mate 10 Pro ovládat a záleží jen na vás, které variantě dáte přednost.

image
image

V nastavení baterie je nově možné aktivovat výkonný režim, doporučuji jej primárně při hraní her. Na stranu druhou ale dodávám, že jsem sám nikdy neměl pocit, že by mě Kirin 970 v kombinaci se 6 GB operační paměti nějak omezoval. Ale pokud jsou pro váš čísla důležitá a chcete zkusit například test Antutu Benchmark, pak rozhodně výkonný režim aktivujte. Telefon nadále nabízí velmi solidní výdrž na jedno nabití.

image

Třetí novinkou je funkce Digitální zůstatek, která vám umožňuje přehledně sledovat množství času, které strávíte se svým mobilním telefonem. Sám tuto funkci téměř nevyužívám, ale své fanoušky si najde (a pokud například chcete sledovat dobu strávenou s telefonem u svých dětí, pak funkci oceníte). K dispozici jsou velmi přehledné statistiky, samozřejmě využití celkový čas rozdělený mezi jednotlivé aplikace.

image

Huawei Mate 10 Pro jsem dlouhou dobu používal jako hlavní telefon, nyní už ale spoléhám na Mate 20 Pro. Chápu ale, že spousta lidí na Mate 10 Pro nadále spoléhá, tento telefon nadále nabízí spoustu výkonu, skvělou výdrž na jedno nabití a také atraktivní vzhled. Po aktualizaci na Android 9.0 Pie zde navíc najdeme gesta a to je pro mě jasně největší inovace u tohoto telefonu. Ovládání pomocí gest mi naprosto vyhovuje, navíc byla ponechána původní aplikace na SMS zprávy, to jistě udělá radost mnoha majitelům tohoto přístroje.

image
image
«13

Komentáře

• Takže 24.12. Bude dostupný pie na mate 10 pro u nás? :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Prosím o zjištění, zdali chytá už Galileo.
    Poděkovat autorovi 0
  • @goast Pokud se nepletu tak se už kdysi řešilo, že v M10p chybí na Galileo antény tak toto vážně nějaký SW update nedoplni.
    Poděkovat autorovi 0
  • MaggicMaggic  
    upraveno 3. December
    Jelikož většina si řadu MATE kupuje kvůli kvalitnímu foťáku, jistě uvítáme postřehy v rozdílnosti apky z A8 na A9, bude li možnost, třeba krátké video, nebo alespoň screenshot a subjektivní pocit ze změny. Některým - je zbytečné psát, že je toho plný internet! to je všeho!
    Poděkovat autorovi 0
  • Matenak napsal(a):

Takže 24.12. Bude dostupný pie na mate 10 pro u nás? :)

24.12. až po večeři.., abys nezavazel pod stromečkem.

Poděkovat autorovi 0
  • už se těším na ty gesta
    Poděkovat autorovi 0
  • Gesta jsou super (mám betu), sice občas to v některých aplikacích trošku vadí (třeba psaní na klávesnici tahem vyvolá "zpět"), ale obecně je to přínos. Hra moc nehraju, takže tam posoudit nemůžu. Lištu jsem hned vypnul, navigační tlačítko taky a používám jen gesta. Snad dostane A9 i tablet M5 8.4, ať to mám stejně, ikdyž tam mi vyhovují gesta na tlačítku pod displejem.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dostane, dnes přišel email...
    Poděkovat autorovi 2
  • čekám, že na m5 8.4 bude později než M10 pro co ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak i PD se brzy dočká. Na FF se už objevila zatím neschválená verze
    Poděkovat autorovi 0
  • Takze pro nas, co pro navigaci systemem pouzivame ctecku pod displayem zase tolik zmen nebude? :smile: ale co, tesim se i tak, hlavne po zjisteni, ze se nebudu muset smirit s Gzpravama :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Co je na Google zprávách špatně? Já to asi nemám. Přece G bude mít stejnou apku i na A9.., jak to je?
    Poděkovat autorovi 0
  • @Maggic je stahni a vyzkousej... Ja nezkousela, ale podle toho, co jsem tu cetla, tak by mi nevyhovovaly... (Presny duvody si nepamatuju)
    Poděkovat autorovi 0
  • Google sms nieje zlá apka,ale mne vadilo,že sa nedalo nastaviť zvonenie.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Geordie69 Na A9 na Mate 20 pro jde nastavit zvuk u sms. Naštěstí už u všeho :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jo, tak to je mi zrovna jedno... Stejne mam zvoneni stale vypnute.
    Poděkovat autorovi 0
  • JanazArku napsal(a):

@Maggic je stahni a vyzkousej... Ja nezkousela, ale podle toho, co jsem tu cetla, tak by mi nevyhovovaly... (Presny duvody si nepamatuju)

Omlouvám se, špatně jsem to pochopil, já že myslíš to kulaté G - Google a nastavení zpráv v této apce. SMS od Google není dobrá, naštěstí v M10 - P zůstane "stará". A díky tomu, že máme čtečku vepředu, tak ty gesta ani nepotřebujeme, ale dá se to naštěstí jinak nastavit a vypnout. U mě rozhodne, jakým způsobem bude změněná klíčová apka foťáku, jestli půjdu do A9. Na A8 vše funguje, není kam spěchat, ani o Vánocích..

Poděkovat autorovi 0
  • @Maggic promin, jsem si to prejmenovala :smile: myslela jsem SMSky :smile: tam nekdo psal neco s kopirovanim a jeste nejakou podobnou drobnost, ze nefunguji jak jsme zvykli. Nejvic pisu pres WA, ale zpravu taky obcas poslu.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Jozef_HuaFan
    Chtěl bych požádat o vyzkoušení, zda je v A9 opraveno v defaultním kalendáři ukládání událostí, když je telefon mimo WiFi i mobilní data. Dnes na A8 opět problém - událost uložena po cestě z jednání, po příchodu do kanclu a aktualizaci kalendáře (připojeno přes WiFi) událost v prdeli (omluvám se, ale fakt to vytáčí, stále hlídat, zda je uloženo nebo ne). Kdyby se jednalo o ojedinělou věc, ještě to možná přejdu, ale je to stabilní problém...

Před dvěma dny vyzkoušeno uložení přes GKalendář (bez datového připojení) a v naprostém pořádku - událost zůstala i po připojení k datům. Bohužel mě nevyhovuje jeho vzhled a zadávání nových událostí.

Mazání dat kalendáře nikdy nepomohlo.

Díky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak rychle se tak ztratí? Mám tedy vypnout WiFi a data, zadat událost nějakou normálně do kalendáře a pak se připojit na internet opět?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.