Navod na CLT-L09 CLT-L29 8.1.0.128A(C432) DOWNGRADE (FW 128A)

upraveno 3. December v Huawei P20 Pro
Zdravicko. Mozna toto bude zbytecne ale urcite se zde najdou lidi co jsou s aktualnim FW nespokojeni a chteli by se vratit zpatky ale nevi jen jak. Pokusim se tu udelat strucny navod jak se vratit na fw 128.

Bude potreba:
1) USB flash disk nejlepe 6gb a vice
2) Redukce pro zapojeni flashdisku do mobilu (usb C samec -> Usb samice)
3) FW 128A ke stazeni https://androidhost.ru/3ba?pt=Y1ZwdkszRmFVa2wwVEhOdVpqTlNhaXQwYkdaRFFUMDlPbVpMdC9FMlc2NDlvclVOa29JV0k1OD0=4,5GB
4) nabitej mobil

Jak vse bude pripravene postupujte takto.

1- Pokud chcete vyvorte zalohu prez HiSuite pokud nechcete prijit o fotky, dokumenty a dalsi veci(po instalaci bude telefon jako po factory resetu neni to nutne pokud chcete zacit s cistym mobilem nemusite ji delat)
2- Pripojte USB do mobilu a prez telefon disk formatujte
3- Pripojte usb do pc a ze stazeneho souboru na nej okopirujte (do korenu USB) slozku dload v podslozce software
4- vypnete mobil
5- pripojte k vypnutemu mobilu usb s nakopirovanou slozkou dload
6-zmacknete vsechny 3 tlacitka na mobilu naraz ( volume + volume - power buton)
7-spusti se vam vertifikace souboru z usb a nasledne update
8- po dokonceni instalace se mobil sam restartuje po jeho nabehnuti muzete usb odpojit
9- uzijte si fw 128A s fungujicim fotakem a opet krasnyma fotkama

Doporucuji ihned vypnout aktualizace, a obnovit zalohu pokud jste si ji udelali
Pokud je nekdo z Usteckeho kraje klidne prehraji sam po domluve
FW sem pouzival na DUAL SIM nevim jak bude fungovat na single SIM

Snad to nekomu pomuze

__Tip za zakazani aktualizaci od @Marek_B __

Systém -> Aktualizační program -> tři tečky nahoře -> Vypnout aktualizaci přes Wifi

2. Aplikace a oznámení ->Oprávnění -> Telefon -> zde vypnout Aktualizační program

3. Aplikace a oznámení -> Aplikace -> Aktualizační program -> Oprávnění -> zde to jen zkontrolovat (stalo se mi, že po bodě 2. to tady bylo aktivované)

4. Aplikace a oznámení -> Aplikace -> Aktualizační program -> Úložiště -> zde vymazat data

5. Důležité je při pokusech systému o aktualizaci nepovolovat žádná oprávnění, které na vás vyskočí - ignorovat a rušit.

Pokud Vám svítí notifikace (odznak) na ikoně Nastavení (připravená aktualizace), tak ta po vymazání úložiště Aktualizačního programu zhasne buď hned, nebo po nějaké době.

Také to ale není 100%, např. teď když píši tento návod, měl jsem bod 2. opět aktivovaný.

Nebo Moznosti pro vyvojare > vypnout automaticke aktualizace.

«13456710

Komentáře

• ještě upozornění.. foun bude zcela čistý jako po factory resetu..
    Poděkovat autorovi 2
  • Josef by to tu mohl pripnout aby to nezmizlo ale to by bylo asi moc :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • lub napsal(a):

ještě upozornění.. foun bude zcela čistý jako po factory resetu..

sem vynechal

Poděkovat autorovi 0
  • tak to dodej jako první bod, i se zálohou předem v HiSuite
    Poděkovat autorovi 0
  • lub napsal(a):

tak to dodej jako první bod, i se zálohou předem v HiSuite

je to tam

Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 3. December
    musí to dělat pokud nechtějí přijít o fotky a dokumenty, SMS a historii volání.. ještě to zmiň.. ať je to hezky polopaticky.. :smile:

jo dobrý je to tam :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • beesee  
    upraveno 3. December
    Dobrý návod, díky za něj. Bylo by fajn ještě doplnit informaci, ze fw 128a z odkazu je pro dual sim, aby někdo nebyl zklamaný ; -)
    Poděkovat autorovi 0
  • beesee napsal(a):

Dobrý návod, díky za něj. Bylo by fajn ještě doplnit informaci, ze fw 128a z odkazu je pro dual sim, aby někdo nebyl zklamaný ; -)

to ani ja nevim ja to pouzil na DUal tak sem to tam dopsal

Poděkovat autorovi 0
  • Ja uz len cakam na USB C na USB redukcie. :sunglasses:
    Poděkovat autorovi 0
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 3. December
    Tady je pro oba najednou L09 + L29, ze kterého jsem dělal downgrade mého jednoSIMáka:

https://androidhost.ru/3ba

EDIT: double post, odkaz je stejný, jako v prvním příspěvku, nevšiml jsem si ...
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 3. December
    beesee napsal(a):

v dload je základní instalace (zřejmě společná) a pak doplňkové pro obě verze zvlášť.. esli to pozná automaticky, nebo z 09 se musí přehodit ten update ale nevím.. každopádně jsou tam obě verze..
    Poděkovat autorovi 2
  • @lub Ano, v podsložce dload jsou obě varianty. Já jednu normálně vymazal (v mém případě L29) a nakopíroval na flašku dload bez ní. Vše proběhlo OK.
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 3. December
    já nemazal nic a taky v pohodě na dual sim.. takže vymazání nepotřebné není nic proti ničemu
    Poděkovat autorovi 0
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 3. December
    Jasný, lepší nemazat (telefon si vybere sám). Info jen pro někoho, kdo třeba nemá po ruce flashku s dostatečnou velikostí - úspora místa a i času při kopírování na flash.

Jinak takto se to vejde na 4GB flashku.
    Poděkovat autorovi 0
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 10. December
    EDIT: Průběžně aktualizováno o zkušenosti a tipy diskutujících

Ještě bych do návodu doplnil zakázání aktualizací, neboť pouhé zakázání opravnění k přístupu Telefonu nestačí.

Návod není 100% funkční, občas vyskočí okno s aktualizací, nicméně však neagresivně. Min. se tímto návodem zamezí nechtěné automatické aktualizaci telefonu.

1. Aplikace a oznámení -> Aplikace -> Aktualizační program -> Úložiště -> zde vymazat všechna data

2. Aplikace a oznámení -> Aplikace -> Aktualizační program -> Přenesená data -> zde vypnout všechny 3 síťové aplikace

3. Systém -> Aktualizační program -> tři tečky nahoře -> Vypnout aktualizaci přes Wifi a Aktualizaci přes noc

4. Aplikace a oznámení ->Oprávnění -> Telefon -> zde vypnout Aktualizační program

5. Aplikace a oznámení -> Aplikace -> Aktualizační program -> Oprávnění -> zde to jen zkontrolovat (stalo se mi, že po bodě 4. to tady bylo aktivované)

6. Systém ->Info o telefonu -> 7x tapněte na Číslo sestavení -> zpět Systém -> Možnosti pro vývojáře -> vypnout Automatické aktualizace systému

7. Zabezpečení a soukromí -> Další -> deaktivovat možnost Povolit aplikaci HiSuite použít HDB a zrušit oprávnění HDB HiSuite

Důležité je dodržet pořadí bodů 1. - 7, zejména bod 1., který když provedete v později, oprávnění se vrátí do defaultu.

Dále při pokusech systému o aktualizaci nepovolovat žádná oprávnění, které na vás vyskočí - ignorovat a rušit.

V bodě 1,2,4 neukončujte Aktualizační program !

Pokud Vám svítí notifikace (odznak) na ikoně Nastavení (připravená aktualizace), tak ta po vymazání úložiště a cache Aktualizačního programu zhasne buď hned, nebo po nějaké době. Pokud vymažete úložiště a cache Aktualizačního programu někdy v pozdější době, je potřeba opakovat bod 4., resp. 5.
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 3. December
    vypnul jsem pouze - Aktualizační program -> tři tečky nahoře -> Vypnout aktualizaci přes Wifi - a nic neotravuje
    Poděkovat autorovi 0
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 3. December
    @lub U mě možná Kirinovo strojové učení :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Lada.c  
    upraveno 3. December
    Pokud připojíte mobil do PC přes kabel a aktivuje se HiSuite,tak se aktualizace zase zapnou.Musí se pak všechno preventivně povypínat a vymazat načtená data.Taky jde v mobilu zakázat HiSuite s použitím HDB
    Poděkovat autorovi 0
  • Marek_B napsal(a):

Ještě bych do návodu doplnil zakázání aktualizací, neboť pouhé zakázání opravnění k přístupu Telefonu nefunguje 100%. Toto oprávnění se mi několikrát samovolně opět aktivovalo. Mám to od včerejška, takže to nemám stoprocentně otestované, ale zatím nejlépe funguje toto.
    Tipy na další možnosti vítány !

Moznosti pro vyvojare > vypnout automaticke aktualizace.
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.