Zdroj dat v aplikaci Zdraví

Šťastný Nový rok všem :)
Vážně uvažuji o pořízení hodinek Huawei Watch GT v klasické verzi. Chtěl bych se zeptat, jaká data se zobrazují v aplikaci zdraví po připojení hodinek. Jde mi o kroky. Jestli nějaký průměr z obou čidel (Nova 3 a GT), nebo jak to vlastně je. A ještě by mě zajímalo, jestli hodinky počítají kroky i když nezaznamenají kývavý pohyb paže. Třeba teď v zimě mívám ruku v kapse. Mobilu je to jedno, kde ho mám a počítá vždy. Díky předem za objasnění těchto věcí :)

Komentáře

• Keď máš ruku vo vrecku čiže nehýbe sa tak hodinky aj tak počítajú kroky. Pravdepodobne to počítanie je zabezpečené telefónom. Aj som sa najprv čudoval keď som sledoval hodinky ruka pred sebou bez pohybu a na počítadle pribúdali kroky ako som šiel a potom má trclo že vo vrecku nohavíc mám telefón.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 1. January
    Ja to mam takto :smile:, ukazuje to prumer, zjistis kdyz v aplikaci zdravi kliknes na "Dnes i" v oranzovem kde je pocitadlo krokuimage
    Screenshot_20190101-171634.jpg
    1080 x 2240 - 406K
    Poděkovat autorovi 1
  • Moc díky. Přesně to jsem potřeboval vědět. Můj šéf má nějaké hodinky od Garmina a když tlačí kočárek, tam mu kroky nepřibývají. Asi to úplně dobře napracuje s jeho nakousnutým jabkem.
    Poděkovat autorovi 0
  • neviem ako watch gt ale na stratos 2 svagrovi nepocitalo kroky ked bol v nakupnom centre, lebo tam nebol GPS signal. s telefonom to ma prepojené nonstop a kroky ze 0.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ruku keď máš vo vrecku tak sa hýbe (vykonáva tie isté pohyby hore dole ako tvoje telo) problém je v tom že keď tlačíš kočík alebo nákupný vozík tak tvoje zápästie nevykonáva žiadny pohyb ktorý by mohli senzory pohybu zaregistrovať a vyhodnotiť ako chôdzu.
    Poděkovat autorovi 0
  • dle me je to tak, jak pise @Bohuš_SK ... kroky zaznamenava gyroskop dle pohybu (ruky, tela), tzn. ruka v kapse zaznamenava, protoze telo se hybe pri chuzi, ale ruka na voziku se nehybe jako pri chuzi.
    Me GT i V800 zaznamenavaji kroky i s rukou v kapse, apod.
    Poděkovat autorovi 0
  • psal jsem to ted i v jinem vlakne ... da se nekde v aplikaci zvolit zdroj dat, tzn. aby je bral treba jen z hodinek? Nechci zadne prumery ci duplikovana data z telefonu a hodinek ... to co mam neustale u sebe a je tedy relevantni jsou hodinky, tzn. chtel bych aby aplikace nacitalal data pouze z hodinek .... proste mit tu moznost, nekdo chce prumer a nekdo chce jen telefon ? .... lze to nekde nastavit?
    Poděkovat autorovi 0
  • Nastaviť sa to pravdepodobne nedá (zatiaľ som o nenašil). To počítanie krokov s rukami na vozíku funguje ak máš u seba telefón napríklad vo vrecku nohavíc (písal som to už vyššie).
    Poděkovat autorovi 0
  • jj, vim, ja neresim kroky pri nakupnim voziku :-), to byla jen odpoved na dotazy vyse :-) ... ja bych rad vyresil to, aby me do toho telefon zasahoval, ale asi se neda no ... co se tyce moznosti nastaveni, voleb sportu atd atd, tak ma proste Huawei co dohanet, snad se postupne akutalizacemi dockame, aby se z toho stal "profesionalni" sporttester, jak ho presentuji v reklame ;-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Telefón do počítania krokov nezasahuje, je iba jedným zo zdrojov z ktorých si HH sťahuje a následne zobrazuje údaje.
    Pri testovaní mi vychádzalo, že ak som krokoval bez WGT kým boli v nabíjačke ale s telefónom vo vrecku, tak si HH dopočítalo údaje z mobilu. Ak som používal obidve, tak sa zobrazoval rovnaký údaj ako na WGT.
    Z toho mi vychádza, že HH pri spárovaní berie prioritne ako zdroj WGT. Žiadne priemerovanie hodnôt som si nikde nevšimol.
    Nevylučujem ale, že to u iných môže byť inak. Vychádza mi to tak, že WGT je dosť závislá na nadstavbách Huawei, a pri iných modeloch môžu ich nadstavby robiť problém.
    Teraz to napríklad vidím aj na Garmine VA3, kde párovanie i spolupráca je výrazne problémovejšia konkrétne s mobilmi Huawei, pričom s čistým androidom nie je žiadny problém.
    WGT som skúšal na čistom androide a s výsledkami som bol spokojný.
    Poděkovat autorovi 0
  • Asi to tak bude, proto znovu rikam, kdyby slo jednoduse zvolit, z ceho ma brat udaje, tak by bylo po vsech problemech. kazdy by si zvolil co chce a mel by tak udaje jake si sam zvolil :-)
    Poděkovat autorovi 1
  • No ja som dnes kúpil hodinky a som tiež mierne sklamaný s presnosťou počítania krokov je to hodne nepresné
    Poděkovat autorovi 0
  • Mne hodinky ukazujú vždy menej ako telefón. Niekedy je to cca 40 krokov, dnes aktuálne už o 250 viac. Včera som skúsil test. Nechal som telefón na stole a mal 250 krokov, šiel som sa prejsť bez telefónu, keď som k nemu prišiel mal 508, čiže nejak sa s hodinkami hneď synchronizuje, len tie čísla odkial berie netuším. Čakal by som, že bude počet krokov rovnaký aj v telefóne aj na hodinkách. Nevadí. Inak WatchGT podľa mňa merajú menej krokov ako zariadenia čo som mal doteraz (Apple Watch, Amazfit Cor, Samsung Galaxy Watch 46mm). Ale inak som spokojný celkom s nimi. Je to taký základný náramok v tele hodiniek.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aj ja by som bral možnosť nastaviť si zdroj dát iba z hodiniek. Tie mám stále na ruke a nechcem aby do toho zasahoval telefón ktorý často len leží na stole. Minule mi hodinky ukazovali o vyše 2000 krokov menej ako aplikácia, ktorá berie kroky aj z telefónu aj z hodiniek dokopy. Pritom hodinky mám stále na ruke, tak by ich údaje mali byť relevantné.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.