Android 9 Pie - Konec možnosti nahrávat hovory - nejen pomocí ACR

Dosud jsem úspěšně používal app ACR k nahrávání hovorů. Díky tomu si nemusím psát údaje, které mi druhá strana říká (tel. čísla, adresy apod.). V A9 bylo Googlem (údajně z bezpečnostních důvodů) znemožněno nahrávání přes rozehrání API, takže žádná appka tuto funkci již nemůže plnit. Nicméně na stránkách nnlaps.com, tvůrcem ACR je podotknuto, že jistá možnost je:
Cituji: Zkuste nastavit zdroj zvuku do formátu MIC a záznamu do formátu MP3, M4A (ne MP4), OGG nebo FLAC a nastavit zisk na 10-14. To může pomoci zachytit hlas jiné strany na některých telefonech, jako je Huawei a Pixel, kde algoritmus zrušení ozvěny není agresivní.
Další možnost je nahrávání přes hlasitý odposlech, což je ovšem velmi málo použitelné.
Mě ještě A9 nedorazila, proto se ptám, jestli popsané řešení někdo zkoušel a s jakým výsledkem.
Díky za odpověď.

Komentáře

• lublub  
    upraveno 11. January
    ešče aby tak zadrželi zemana.. :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Nemyslím, že toto téma bylo založeno pro politické diskuze. Ale odpovím - ohledně zatýkání a dehonestace Huawei celkově - není vám divné, že to přišlo až poté, kdy americké jablko ustupuje ze slávy, protože čínské founy jsou nejen levnější, ale také lepší? Mám silný dojem, že na zakázku vlivného hráče lze zařídit vše....
    Poděkovat autorovi 1
  • To DavidVlk: Díky za reakci.
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 11. January
    nemyslím že je potřeba být tak "připosraný" a není to politická diskuze tak se nepouštěj do větších akcí.. a není nám to divné, páč nejde o founy a o jabko už vůbec.. a nakonec, zakázání nahrávání hovoru, je politické rozhodnutí :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • V Cine to uz taky nefunguje na A9?
    Poděkovat autorovi 0
  • Donar  
    upraveno 11. January
    oficiálně nikde, je to omezeni androidu. Ale viz víše, stejně se dá nahrávat
    Poděkovat autorovi 0
  • Dik, to vim, myslel jsem spise na osobni zkusenost nekoho s cinskou ROM. Na A7, A8 je aut.nahravani hovoru soucasti firmware.
    Tak asi jen pres TWRP .
    Poděkovat autorovi 0
  • Pethan  
    upraveno 12. January
    lub napsal(a):

nemyslím že je potřeba být tak "připosraný" a není to politická diskuze tak se nepouštěj do větších akcí.. a není nám to divné, páč nejde o founy a o jabko už vůbec.. a nakonec, zakázání nahrávání hovoru, je politické rozhodnutí :smile:

Je třeba rozlišovat mezi nahráváním hovorů přímo v telefonu a odposlechy hovorů, které jsou pořizovány třetí stranou, aniž volaný i volající ví to tom, že jsou odposloucháváni. Což mohou dělat bezpečnostní orgány na základě soudního rozhodnutí.
    Samotné pořízení nahrávky hovoru u nás zakázané není, viz rozsudek Nejvyššího soudu:
    http://profipravo.cz/index.php?page=article&id_category=11&id_article=239156&csum=5ed17b07
    cituji část:
    i.Telefonní přístroje mohou obsahovat mimo jiné např. funkci "hlasitý telefon hands - free" (umožňující především větší komfort při telefonování), funkcí "nahrávání hovoru" (mající zejména význam pro snadnější upamatování si obsahu uskutečněného telefonního rozhovoru), apod. Takto technicky vybavené telefony lze běžně a legálně opatřit mimo jiné ve značkových prodejnách poskytovatelů telefonních služeb v České republice.
    II. Volající proto hovor iniciuje za situace obecné povědomosti o možnosti, že telefonní hovor může být technickou cestou druhým účastníkem nejen např. zpřístupněn dalším osobám (v případě funkce „hlasitý telefon“), ale i např. zaznamenáván. Pokud volající přesto telefonát uskutečňuje za těchto předpokladů, lze dovozovat, že je tak současně srozuměn i s možným pořízením zvukového záznamu tohoto telefonátu, a že s touto možností (neprojeví-li přitom ovšem opak) konkludentně souhlasí (obdobně srov. 30 Cdo 1224/2004-228).
    Myslím, že zdůvodnění je zcela logické.

Poděkovat autorovi 0
  • rumburak napsal(a):

Dik, to vim, myslel jsem spise na osobni zkusenost nekoho s cinskou ROM. Na A7, A8 je aut.nahravani hovoru soucasti firmware.

Tak asi jen pres TWRP .

Tak cinske ROM v pohode, stock nahravani hovoru funguje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Rumburak

Bola by dostupna cinska ROM, v ktorej je aj stock aplikakcia huawei spravy pre P20 Pro?
    Poděkovat autorovi 0
  • @Fazotron , to fakt nevim. Ale mel jsem nekolik cinskych ROM a od googlu tam byl snad jenom ucet :smiley: .
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 22. January
    Fazotron napsal(a):

Rumburak

Bola by dostupna cinska ROM, v ktorej je aj stock aplikakcia huawei spravy pre P20 Pro?

Jen abych to doplnil - rebrand na cinskou ROM predpoklada odemknout bootloader a kdyz uz budes mit odemceny BL, staci z TWRP flashnout patch pro nahravani hovoru a patch huawei zpravy a jsi za vodou. Bez rozsypaneho caje :smile:
    P.S.: bavime se samozrejme o A9
    Poděkovat autorovi 0
  • No jo no.... len ked huawei uz neumoznuje odomknutie bootloadera.....
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.