VoLTE - pri pripojeni na Wi-Fi dojde k odpojeniu 4G siete (nie je zobrazeny 4G symbol)

Nedavno som si aktivoval u operatora (Telekom SK) VoLTE, zda sa, ze volania cez 4G funguju korektne. Mam BLA-L29 EMUI 8.0.0.157(C432). Avsak doma pri pripojeni na domacu Wi-Fi je 4G siet odpojena a pri volani sa telefon neprepne naspat na 4G siet, ale volanie zrejme prebieha cez 2G (Na vidieku nemame dobre pokrytie 3G sietou). V rozsirenom nastaveni Mobilnych sieti mam aktivovanu moznost "Mobilne data vzdy zapnute", ale nema to viditelny vplyv - pri pripojeni na WiFi symbol 4G zmizne. Pokusil som sa aktivovat v "Moznostiach pre vyvojarov" prepinac "Mob. data vzdy aktivne", ale toto nastavenie pomoze len jednorazovo v okamihu, ked je volba aktivovana. Po opatovnom prepnuti na WiFi je 4G opat deaktivovane. Mate niekto podobne skusenosti s VoLTE? Dakujem

Komentáře

• Myslím že pomôže len deaktivovať WiFi+ a nepripojit sa na WiFi sieť.
    VoLte funguje len keď je telefón pripojený do 4G (Lte) ale aj to keď má prístup na internet (čiže dáta), keď sa telefón pripojí na internet cez WiFi tak nepoužíva dáta 4G siete a nemôže fungovať ani služba VoLte.
    Toto by mohla vyriešiť ďalšia služba VoWiFi, zatiaľ nespustená.
    Poděkovat autorovi 1
  • WiFi+ mam deaktivovane, nechcel som, aby sa mi miesala domaca wifi s mobilnym internetom.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ako som už spomínal v inom príspevku ohľadne VoLTE - VoWIFI toho rieši oveľa viac ako VoLTE. Predsa len už takmer všade je WiFi aj na miestach kde 4G nehrozí (dediny, horské hotely a podobne).
    Poděkovat autorovi 0
  • To kovo: myslím si, že se v tvém případě jedná o chybu, já také používám VoLTE a toto mě nedělá, ještě je možné, že ti na Wi-Fi sice zmizí symbol 4G, ale je pouze skrytý (kvůli zobrazení Wi-Fi se neukáže), ale reálně je telefon neustále připojený na 4G - jedině pokud ti zobrazí v horním řádku symbol 2G/3G tak by je používal..
    Poděkovat autorovi 1
  • Teraz po update na EMUI 9.0.0 (9.0.0.161) uz ikona 4G zostava spolu s wifi spojenim, takze uz je to OK.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.