Nedostatky fotoaparátu u Mate 20 Pro

zakládám zde novou diskuzi a přidávám historii témat
«1

Komentáře

• Zlepšila se i kvalita zvuku u videí, nebo je to pořád téměř nepoužitelné? Včera jsem natáčel stejné video s P Smart 2019 a s Matem a Smart ho strčil do kapsy, což je hodně smutný ....

Náhodou do foťáku nepřibyli nějaké normální poměry stran fotografie? Např. 16:9 místo nesmyslných 18,8:9... Případně i jiná rozlišení 20Mpx 15Mpx, nebo něco podobného.

To rozlišení mě taky docela štve, všechno funguje pouze u 10Mpix
    Poděkovat autorovi 0

Jj formaty spatny
    Poděkovat autorovi 0
  • S formátem jiným bych nepočítal. Klasika je 4:3 a 18,9:9 je jen ořez z původní fotky, víceméně kvůli zobrazení na mobilu. A rozlišení díky nějakému přepočtu jiné než defaultně 10 mpx bych osobně také neočekával.. Řeší se to u vícero modelů napříč fórem a prostě 16:9 by byl opět jen ořez ze 4:3...
    Poděkovat autorovi 0
  • Aby mela debata nejakou strukturovanost vypisu co na fotaku vadi me:

- nejvetsi problem, ktery me opravdu stve a degraduje kvalitu telefonu je kvalita nahravanych videi, telefon spatne zaostruje, zkuste si napriklad stahnout v okne zaluzie, otocit je na maximalni propustnost svetla a natacet video okoli skrz okno, je neuveritelny, jak si s tim telefon neumi poradit a pak totez skuste treba se Samsung Galaxy S9 a uvidite ten rozdil, totez sceny s nedostatkem svetla
    - velmi slabe svetlo prisvetlovaci diody, ve tme temer nepouzitelne a srovnejte si napriklad svit v Huawei P9 a uvidite ten veliky rozdil. naprosto nechapu proc Huawei do vlajkoveho modelu da o tolik slabsi diodu nez do x let stareho modelu P9..proc probaha setri tady?
    - formaty fotografii ve fotaku jsou za me nepouzitelne.. 4:3 - to jsou jeste CRT monitory, nebo stare CRT televize, 1:1 k cemu??? 18.8:9 to jedine trochu chapu, neb koresponduje s uhloprickou displaye telefonu, ale jinak taky nepouzitelne. Jiny format na vyber neni, v dnesni dobe opominout u fotak pomer 16:9 mi naprosto hlava nebre
    - dal uz spis drobnosti, jako treba ne vzdy spravne fungujici umela inteligence fotaku, omezene prednastavene sceny fotaku
    Poděkovat autorovi 0
  • Stran toho formátu fotografií - jste asi první komu formát odpovídající displeji přijde jediný pochopitelný... 4:3 je samotný snímač, kdyby měl fotoaparát jediný poměr stran, logicky by to byl právě tento, vše ostatní je SW.
    Poděkovat autorovi 0
  • OK to beru, ale proc tedy neni SW orez na format 16:9?
    Poděkovat autorovi 0
  • urbis83urbis83  
    upraveno 23. January
    Mě naopak u fotoaparátu nevadí nic. Používám formát 18,8:9 kvůli zobrazení na telefonu. Přisvětlení diodou jsem snad ani nepoužil. Ostření mi přijde velmi rychlé. Občas neodpovídá skutečnosti snad jen vyvážení bílé barvy. U videí už mám pár výhrad. 4K videa s omezením na 10min a ne vždy kvalitní zvuk.
    Edit: Na jednu věc jsem si vzpomněl. HDR režim fotek. Na první pohled vypadají dobře, ale pokud si je člověk jen trochu zvětší, je to katastrofa. Jako malované pastelkou dětmi ve školce. To je škoda. M10P to uměl lépe.
    Poděkovat autorovi 0
  • krikri41 napsal(a):

OK to beru, ale proc tedy neni SW orez na format 16:9?

Můj názor - nikdo nechce mít v tomto směru těch voleb ve fotoaparátu zbytečně moc. Zbytek už bych se opakoval...
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

krikri41 napsal(a):

OK to beru, ale proc tedy neni SW orez na format 16:9?

Můj názor - nikdo nechce mít v tomto směru těch voleb ve fotoaparátu zbytečně moc. Zbytek už bych se opakoval...
    OK, chápu tu logiku. Takže když si budu třeba fotky budu promítat v TV, nebo PC, tak tam budu mít hezký černý proužky po stranách, pokud fotky neořežu :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Já ten názor nechápu :blush:
    To tam teda dejme 1:1, 23:14, 16:6 a protože nikdo nechce moc voleb, tak tím by to skončilo...
    Takto to vidím teď. Někdo rozhodl, že se mu líbí 4:3 a 18,8:9 a sežral chytrost světa, tak nepřipouští, že někdo může mít jiný názor a další volbu prostě nedá. V tomto se vždy odlišoval Android od IOS a byl jeho hlavní předností. Huawei si myslí, že je potřeba zkopírovat všechno, nejen rozhraní, ale i možnosti pro uživatele... nemožnost alternativních launcherů, rootu atd...
    A 18,8:9 je pořád horší než nabídnout 16:9, ikdyz víc kopíruje displej.
    Ale stejně je to jedno v aktuálním podání, kdy jakýkoliv jiný poměr než 4:3 nelze použít u Apperture/Portrait/Night módu :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • No on je jaksi snímač fotoaparátu 4:3...
    Poděkovat autorovi 0
  • A myslíš, že to nevíme? Tak proč tam dávají 18,8:9 když to má snímač 4:3? Asi v tomto duchu je tvá odpověď.
    Neakceptuješ, že někteří chtějí 16:9, když to má 4:3 snímač, ale nevidíš nic divného, že to má 18,8:9, ikdyz chip je 4:3, protože je to logické, je to poměr displeje :blush:
    Nevím co jsi tím tvým příspěvkem chtěl říct...
    Poděkovat autorovi 1
  • Ako to že tomu nerozumieš? Veď 4:3 je fotočip a 18,8:9 je rozmer pre displej (väčšina bežných ludí fotí len do formátu displeja, lebo nič viac nepotrebuje. Poznám kopec ľudí čo si fotky pozerajú len na telefóne. 16:9 dokonca nieje ani kopec lepších monitorov.
    Ja fotím najradšej do 4:3 a pekné fotky si upravujem podľa seba dodatočne. Lebo napríklad do 16:9 by sa nezmestila celá scéna ako na 4:3. Čo si pamätám tak 16:9 mal fotočip LG G4, tak tam sa oplatilo fotiť do tohto formátu. Keď zdieľam fotky na TV, aj tak väčšinou zazoomujem na vec čo chcem ukázať.

Ale u Huawei:
    40MPx - 4:3 je plné rozlíšenie daného fotočipu
    10MPx - 4:3 je využité plné rozlíšenie na spájanie 4Px do jedného
    7MPx - 18:9 je orez z tých 10MPx na plochu displeja (mám P20 Pro)

keby pridali ďalší orez na tých 16:9 bolo by to okolo 8MPx

Osobne myslím že 4:3 je najpoužívanejší formát u fotografov Veď spolupracovala aj Leica a preto navrhli takýto foťák. Potom už len pridali rozlíšenie pre veľkosť displeja aby bola väčšina ľudí spokojná a tým to skončilo.
    Poděkovat autorovi 2
  • temp0 napsal(a):

A myslíš, že to nevíme? Tak proč tam dávají 18,8:9 když to má snímač 4:3? Asi v tomto duchu je tvá odpověď.

Neakceptuješ, že někteří chtějí 16:9, když to má 4:3 snímač, ale nevidíš nic divného, že to má 18,8:9, ikdyz chip je 4:3, protože je to logické, je to poměr displeje :blush:

Nevím co jsi tím tvým příspěvkem chtěl říct...

Naprostý souhlas, odpvěd o ničem, proto jsem nahoře reagoval už ironicky. Doporučuji se přiučit v poměrech od Samsungu, přeci každý uživatel telefonu rád odesílá přes wifi fotky na prohlížená do televize a k čemu mi je jsopu poměry 4:3 atd? Já měl 7 let vždy Galaxy S, letos jsem poprvé změnil Samsung za Huawei, ale musím říct že po stránce fotoaparátu velké zklamání a argumentace tady na poměr stran je dle mého názoru katastrofa.
    Poděkovat autorovi 2
  • JuaNex napsal(a):

Ako to že tomu nerozumieš? Veď 4:3 je fotočip a 18,8:9 je rozmer pre displej (väčšina bežných ludí fotí len do formátu displeja, lebo nič viac nepotrebuje. Poznám kopec ľudí čo si fotky pozerajú len na telefóne. 16:9 dokonca nieje ani kopec lepších monitorov.
    Ja fotím najradšej do 4:3 a pekné fotky si upravujem podľa seba dodatočne. Lebo napríklad do 16:9 by sa nezmestila celá scéna ako na 4:3. Čo si pamätám tak 16:9 mal fotočip LG G4, tak tam sa oplatilo fotiť do tohto formátu. Keď zdieľam fotky na TV, aj tak väčšinou zazoomujem na vec čo chcem ukázať.

Ale u Huawei:
    40MPx - 4:3 je plné rozlíšenie daného fotočipu
    10MPx - 4:3 je využité plné rozlíšenie na spájanie 4Px do jedného
    7MPx - 18:9 je orez z tých 10MPx na plochu displeja (mám P20 Pro)

keby pridali ďalší orez na tých 16:9 bolo by to okolo 8MPx

Osobne myslím že 4:3 je najpoužívanejší formát u fotografov Veď spolupracovala aj Leica a preto navrhli takýto foťák. Potom už len pridali rozlíšenie pre veľkosť displeja aby bola väčšina ľudí spokojná a tým to skončilo.

Jen krátká reakce, 99% uživatelů telefonu není profi fotograf, takže poměr 4:3 rozhodně neocení, naopak většina lidí VYŽADUJE universální formát a ten jak známo je 16:9, pokud by jsi tomu nerozuměl, stačí zajít do jakéhokoliv elektra a trochu se poptat. Tento formát všichni výrobci televizorů zvolili proto, že nejlépe vyhovuje lidskéhu zraku a vnímání obrazu. Kdyby tomu tak nebylo vyrábí doted formát 4:3 jako za komunistů. Proto většina telefonů právě poměrem 16:9 disponuje :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím, mně foťák občas spadne s hláškou "fotoaparát byl odpojen", nebo něco v tom smyslu, opětovně pak hlásí "fotoaparát se nepodařilo připojit" ... po čase se zase chytne, nebo na chvíli pomůže restart. Nepodařilo se mi zatím rozklíčovat, kdy, nebo na základě čeho se to děje :-( .
    SW aktuální (...153), dělalo to i s předchozí SW verzí, jen teď mám pocit, že to není tak často ...
    Má někdo podobnou zkušenost?
    Díky díky
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 24. January
    krikri41 napsal(a):

.

Veď ale práve preto že 99% ľudí nefotografuje na lepšej úrovni, tak podobne aj viac ako 99% ľudí nezrkadlí fotky na TV. Naozaj takého nepoznám asi nikoho. Ukázal som to už pár ľudom, ale aj tak to nepoužívajú keď ukazujú fotky.
    Mne by neprekážalo mať v telefóne formát 16:9 (aj keď by som ho určite nevyužíval, keďže viem že je to iba orez z 4:3 a ten si viem urobiť lepšie, ak treba), ale zrejme to výrobca tohto telefónu vidí ako zbytočnosť. Je úplne bezpredmetné na takomto fóre o tom diskutovať. Viac prospešné ale zrejme tiež neúčinné by bolo dať "feedback" priamo výrobcovi.
    Poděkovat autorovi 1
  • Kdo prostě nechce pochopit argumenty jiných, které ho naprosto nijak neomezují (další poměr navíc v nastavení), tak zde debata je zbytečná.
    Holt existuje spousta lidí, kteří překousnou nižší rozlišení, ale poměr 16:9 protože nejsou myšlenkami zaostalí jak někteří tu (nevím jak jinak to napsat). Troufnu si říci, že generace do +-45 a budoucí generace budou zobrazovat fotky na 16:9 tv. Většina je ukládá v cloudu ci NAS a následně tyto převážně rodinné fotky prezentuje více lidem na tv, kde je to 100x pohodlnější a větší, než držet 7 rodinných příslušníků kolem jednoho telefonu. Toto je jen modelový příklad, ale věřím, že rodinou dovolenou před třeba 3 lety si většina přehraje na tv a ne v mobilu. Ale tu jsou samí profíci co nefotí takové fotky a stačí jim se na ně dívat o samotě v mobilu :blush:
    Btw. jak jsem psal, v tuto chvíli není nic jiného než 4:3 použitelné protože jakýkoliv jiný poměr neumí Portrait, noční režim ani Apperture. Dokud se toto nezmění, nemá smysl přidávat další formáty protože použití by bylo nulové, asi jako dnes 18,8:9...
    A tak jak se tu rozhořčujete nad poměrem 16:9, proč nevystupujete stejně i u AOD a jeho 12hod režimu. K čemu 24hod? Máte 12hod, stačí, neotravujte :blush: (berte s nadsázkou)
    Poděkovat autorovi 1
  • Mě argumentace některých uživatelů (pokud jsou to opravdu uživatéle že.. ) přijde dosti zcestná a a odmítám už diskutovat nad tématem, že 16:9 není potřeba. Samozřejmě že je to nejvyužitelnější formát pro 99% z nás a odmítání, či polemizování o tomto faktu působí velmi neprofesionálně a nečestně!
    To mi připomíná, když jsem poukazoval na velmi nevýkonnou přisvětlovací diodu u Mate 20 Pro, ve srovnání s třeba P9 a někdo mi argumentoval tím, že diodu nepotřebuje.. ??? Je asi všem jasné že každý chce občas fotit na blízko v šeru (třeba momentka někoho v baru) a tak výkonou DIODU POTŘEBUJE!
    Ale třeba se za čas dočkáme tvrzení, až si někdo bude stěžovat na kvalitu fotoaparátu a dozvíme se, že vlastně není potřeba, že můžem nosit v kapse zrcadlovku, na co dioda, vždyt se do kapsy klidně vejde baterka co svítí líp jak dioda :-)
    Má to jediný háček, že konkurence tyto připomínky bere vážne a v jejich telefonech tyto věci máme..
    Já pořád věřím že značka Huawei má potenciál na skvělý mobil a proto na tyto zbytečné chyby poukazuji a irituje mě, že místo aby se přinejmenším vzaly v potaz, tak se bagatelizují a nebo snaží zametat pod koberec!..
    Poděkovat autorovi 1
  • ahojte, presiel som na Mate 20 Pro z Mate 10 Pro. co mne osobne pri fotaku chyba v porovnani s Mate 10 Pro, je moznost nastavenia, ze pri podrzani spuste sa zaostruje. teraz ked podrzim spust fotaku robi sekvencne snimanie a to mi velmi nevyhovuje. viete mi pls niekto poradit ci sa to da niekde prepnut? vdaka.
    Poděkovat autorovi 0
  • Prečo sa ale teda fotočipy nevyrábajú 16:9 keď toto rozlíšenie používa 99% ľudí? Mne osobne by neprekážalo mať ho tam, len aj chápem prečo ho tam výrobca nedal, aj keď im musí byť jasné že to naštvalo zopár ľudí.
    Druhá vec je, načo tam dať toto rozlíšenie keď ho SW fotoaplikácie aj tak nevyužije pri svojich režimoch. Bolo by tam úplne zbytočné. A keď chce niekto silou mocou fotiť v tomto rozlíšení, tak si predsa môže stiahnuť aplikáciu fotoaparátu ktorá to dokáže. Veď kopec aplikácií fotoaparátu v GP je lepších ako základná app Huawei. Ja mám tiež asi 3 takéto aplikácie na špeciálne režimy ktoré základná app nepodporuje. A ďalšia možnosť je dodatočná úprava, ktorá je podľa mňa omnoho lepšia možnosť. Ale ja rád fotím.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.