Nefunkční fotoaparát - náhradní díl

Zdravím,
Na Mate 8 přestal fungovat zadní fotoaparát. Problém spočívá v tom, že vůbec nezaostří.
Neřešil někdo podobný problém?
Ještě jsem nezkoušel factory reset. Nevím, zda se jedná o HW nebo SW problém.
Pokud půjde o HW problém, nemá někdo Mate 8 na náhradní díly? Případně nevíte někdo, kde sehnat nový díl?
Děkuji za pomoc
Lukáš

Komentáře

• Zkousel jsi poklepat (s citem :smile: ) na kryci sklo resp. na zadní část telefonu ?
    Poděkovat autorovi 0
  • To jsem zkoušel. Nic nepomohlo. V pondělí proběhla výměna baterky. Telefon byl otevřený. Stále se to chová stejně.
    Poděkovat autorovi 0
  • A ten fotak prestal fungovat po vymene baterie? Baterii menil servis?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ne, foťák přestal fungovat už dříve. Podezření je že přestal fungovat po nějakém pádu. Přesný moment, kdy k tomu došlo nedovedu již zjistit.
    Baterii měnil servis. Nicméně sdělili mi, že foťák - čočku - nedovedou sehnat jako náhradní díl. Jedině, že bych sehnal z jiného kusu. Pak by mi to vyměnili, abych to nemusel řešit sám. Přeci jen mají zkušenosti. Ale to je vedlejší. Jde mi o to, kde sehnat funkční díl. Příští týden se snad dokopu k továrnímu nastavení. Ale tomu nedávám moc velké naděje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak náhradní díl sehnán a uvidíme, jestli se do výměny pustím sám nebo to někam zanesu.
    IMG_20190308_083047.jpg
    3968 x 2240 - 724K
    Poděkovat autorovi 0
  • Operace se zdařila, pacient žije.
    Výměna foťáku proběhla úspěšně a opět funguje a krásně ostří.
    Kdyby někdo potřeboval detaily, tak:
    Nákup zde: CZK 76.61 12%OFF | iPartsBuy New for Huawei Mate 8 Back Facing Camera
    https://s.click.aliexpress.com/e/JYaRz8N
    Postup dle návodu zde:
    Jediný oříšek byl oddělit přední a zadní část telefonu od sebe. Kleště s přísavkama co jsou ve videu jsem nahradil dvěma přísavkama s háčky od utěrek na lednici a chvíli jsem se s tím mordoval. Pak to najednou od sebe vyskočilo a nepotřeboval jsem postupně oddělit kraje.
    Škoda, že se musí povolit celá základní deska, ale stačilo pak jen přizvednout z jedné strany - na videu znázorněno jako první místo pro zvednutí a pak jsem foťák už vytáhl a vložil nový.
    IMG_20190308_220938.jpg
    3968 x 2240 - 2M
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.