P20 Pro vs. Konkurence

DavidZz  
upraveno 5. February v Huawei P20 Pro
Ahoj,

ať už jste s P20 Pro spokojení nebo ne, pojďme se pobavit o možných alternativách pro letošní rok a obhájit si "ponechání P20 Pro" nebo naopak doporučit přechod na jiný telefon.

P20 Pro jsem pořídil vloni v květnu za 19 tis. Od té doby musím vyzdvihnout především spolehlivý chod a skvělou výdrž baterie. Na druhou stranu se objevují problémy s fotoaparátem, pomalejší distribucí aktualizací a také z mého pohledu odfláknuté, nedodělané EMUI 9.0. Pro se pomalu začínám poohlížet po alternativách...

Můj pohled na konkurenci:

Samsung S9/S9+ Dnes asi největší konkurent. Lépe zpracovaný telefon po všech stránkách designově i uživ.rozhraním. Ale má malou kapacitu baterie a Samsung má velmi pomalé aktualizace.

Huawei Mate 20/Pro/X Z mého pohledu je drahý a designově se mi asi ani nelíbí. Rychlejší střeva díky novému Kirinu, ale fotoaparát téměř srovnatelný. Zatím mě nepřesvědčil ani jeden z rodiny Mate...Stejné EMUI je pro mě mínus

Honor Magic, View... Spoustu věcí se snaží dělat odlišně od Huawei, ale je to pořád jen Huawei. Pro mě nepřináší nic lepšího, možná jen o trochu nižší cenovku.

Xiaomi Mi Mix / Mi 8 Levnější, ale telefony plné kompromisů. Horší foťák, menší kapacita baterie. MIUI na mě až moc čínské.

Google Pixel 3 Čistý android! Skvělý telefon....ale designově ošklivý a drahý.

Sony Hranatý jak dlažební kostka, není to můj vkus. Pokud to někomu nevadí, může být dobrou alternativou.

OnePlus 6/6T Černý kůň, telefon s dostupnou cenovkou, skvělým výkonem, Oxygen OS je supr a má rychlé aktualizace. Osobně si OnePlus dovedu představit jako můj další telefon, ale asi počkám, co předvede OnePlus 7.

Samsung S10/S10 Plus Podle dostupných úniků, to asi nebude můj šálek kávy. Cenovka bude asi vysoká, ovšem parametry to bude skvělý telefon. Uvidíme co přinese oficiální představení.

Jaký máte názor na konkurenty P20 Pro vy? Zůstanete u svého telefonu nebo budete měnit? Doporučili byste jiný telefon, který má někdo z vašich známých? Neberte prosím mé subjektivní pocity za dogma, budu rád za věcnou debatu bez urážek a zbytečných emocí...Ve finále jsou ty telefony dost podobné :) Každý máme jiný vkus, preference, ale také zkušenosti z minulosti. Možná svůj P20 Pro neprodám, ale budu rád, když si tu konstruktivně porovnáme alternativy.

Komentáře

• Vidim to tak nak stejne , jako P30 , nebo S10? Uvidime , jaky bude , jaky bude krok dopredu a za jakou cenu.

Ja P20pro kupoval na podzim za 13t. Aktualizace neresim , foto je pro me priorita , tak zustavam na b128. Baterie velky +

S9/S9+? Nema smysl resit , v noci hezci fotky nedela , baterie horsi nez nez u huawei. Jejich amoled se vypaluje , jen se na neho spatne podivas. Ktomu zahnuty displej. .

Huawei mate , krom kirinu 980 mi nic navic neda , ktomu zahnuty displej , afera s hulk edici , cena 2x vetsi nez P20pro.

Honor view 20 za tu cenu mi nic neda , nema IP kryti , nema zoom.... Az bude za 9tidic tak se oplati.

Mi8? Fotak me zklamal , plastak ...

Sony se mi nikdy nelibil , jejich vzhled bych nikdy nechtel.

Pixel 3 fotky parada , klobouk dolu. Ale 4GB ram? Cena? Vzhled? No fuj.

OnePlus me nikdy netahnul....
    Poděkovat autorovi 1
  • S tvým názorem se ztotožňuji :)

Sasmung je špička, ale má také své slabiny. Jinak já Samsung vylučuji spíše z toho, že je to moloch. Dříve byl sympatický, ale když je dlouho na prvním místě a opičí se s Applem, tak začíná být čím dál více protivnější. O S10 se píše jako o jubilejním mobilu, tak každý očekává výjimečnost, ale jak to vypadá, tak to opět nebude nic jiného, než jen generační mobil (kdo má S9, tak nemá důvod přecházet), který nijak nezvýší jejich prodej.

Apple iPhone jsou dobré mobily, má rozsáhlý ekosystém, špičkovou podporu, aplikace jsou lepší. Jen je prostě drahý a způsob ovládání ne každému může vyhovovat. Mně vyhovuje tabletový iPad, který také vlastním. Ale jako mobil už moc ne.

Xiaomi vnímám jako čistě čínský mobil a podle toho to tak i vypadá ;) Levný mobil s nějakými kompromisy.

Google Pixel je docela dobrý základ, ale odrazuje ho příliš vysoká cena, časté porodní bolesti a poněkud nepěkné vzhledy.

OnePlus nevím. Stále v něm nemám důvěru. Hraje si na TOP model, ale nechová se tak.

Sony je dobrý mobil, umí to s výdrži. Ale jaksi ho nevím proč nikdo nechce.

LG je už podstatě ze hry. Má dobré mobily, ale zabíjí to nulovou podporou.

Nokia tady nemám ještě úplný obrázek. Ale co vím, tak se vyznačuje dobrou podporou, širokou nabídkou. Vzhledově je to prostě klasika.

No a Honory vnímám jako levnější Huawei. Ale docela Huawei zatápí :) Některé modely se zdají být lepší než jeho Huawei ekvivalenty. Ale jak se píše, jde o stejný ekosystém.
    Poděkovat autorovi 2
  • Musím říct, že po OnePlus pokukuji delší dobu, ale jak píšete - Je to číňan, zatím je vždy o krok za top telefony, ale s každým dalším modelem se přibližuje víc a víc. Designově je to takový průměr. Proto mám momentálně v hledáčku OnePlus 7, o kterém ale zase není zatím tolik informací.

Co se Nokie týče, byl bych hrozně rád, kdyby se dotáhla na top příčky. Spíš to ale vidím až později v letošním roce. Zatím mi chybí lepší fotoaparát, což může změnit Nokie 9 a trochu líbivější design.
    Poděkovat autorovi 0
  • No vidím že tady jsou poměrně vyrovnané názory. Docela se ztotožňuji. U mě Samsung ne kvůli zahnutemu displeji a trochu baterka. Sony jak výše psáno mi vzhledem nikdy nesedl a kamarád servisak vždy když jsem řekl Sony tak odpověď.. Jo na rok a pak ti odejde základní deska a si v háji. Xiaomi jsem kdysi v pravěku měl mi2s. Fungoval skvělé ale nefotil. Dnes už i fotí, ale prostě nevím... One mobily jsou docela na úrovni, ale nikdy jsem nevlastnil. Kamarád měl a nestěžoval si. Ale to byla 1ka. Ale nezavrhuji. Apple ne jelikož cena výkon pro mě není adekvátní. Lg jsem měl G2, G6 a neměl jsem problémy. Jen ta podpora je skoro nulová. Za celý rok max 1aktualizace. A ne že by nebylo co vylepšovat. Prostě na to serou. No a jsme zpět na začátku Huawei P30? Pokud vylepší co podelal na Mate 20 a bude zpět rovný Display neříkám ne.
    Poděkovat autorovi 0
  • OT: dokonalý telefon hned tak někdo nevyrobí, co by pak daný výrobce prodával další rok. A jinak za mě - vyloženě špatné telefony už dnes skoro neexistují pokud se bavíme o přístrojích alespoň střední třídy. A pak už je to spíše o preferencích co komu sedí. A abych se držel i tématu - pokud bych neměl Mate 20 Pro, na obzoru něco nového a odmyslel si Huawei jako celek, pak bych asi měl XZ3 případně Essential PH-1 :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Ja si pockam na P30 Pro :smile:, znacku se mi nechce menit :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 5. February
    Vesměs také souhlasím s názorem DavidaZz a Vindise, ale zároveň jsem rozpolcený. Od roku 2007, tedy od zrodu iPhone jsem byl až do iP6 věrný této značce, než mě začala tak trochu asi nudit. Chtěl jsem a cítil jsem to, že potřebuji změnu. Takže v té době padla volba na P9 Plus, na který v dobrém vzpomínám. Pak už jen P20 Pro. Opravdu nebýt problému s degradaci fotoaparátu, o polotovaru A9 ani nemluvě, tak jsem tichý a spokojený zákazník, který by na toto fórum ani moc nechodil, neboť mě sem po více jak 1 1/2 roce přivedlo jen řešení problémů.
    I já jsem na P30 Pro zvědavý, ale ruku na srdce Jozef, když bude P30 Pro opravdu skvělá a donutí mě ke koupi, myslíš, že je správné být nucen, vzhledem ke zkušenosti z minulosti, ihned instalovat firewall, nebo odinstalovávat aktualizační program ?
    To není zrovna má vize mít "strach" z aktualizací a před každou z nich studovat třeba tady nebo na XDA, zda-li je vše v pořádku a zda-li si ji můžu natáhnout do telefonu.

Edit: vím, že je to jen někoho render, ale tento designový čočkozmatek na zádech by mě ale asi neoslovil ...

https://www.huafan.cz/uploads/FileUpload/5d/42871926fc81365f63d76c47e633f8.jpg
    Poděkovat autorovi 0
  • pére  
    upraveno 8. February
    Z dnešnej ponuky na prvom mieste P20 pro. Dizajn, systém, baterka, fotoaparát... Druhé miesto iPhone X, mám vyskúšaný a viem si ho predstaviť ako môj primárny telefón a tretie miesto note9 ten ma ešte oslovil. Čakám na p30 pro a Nokia 9. Samsung okrem note určite nie :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud P30 půjde ve stopách P20 s tím že display zustane rovný a bez výřezu, což asi ano, baterku beru jako samozřejmost a ještě vytáhnou z foťáku co se dá tak by mohl být horký favorit. Ještě bych zarovnal foťáky do těla i za cenu kapku silnějšího těla. Stejně se nakonec schovává v silnějším obale kvůli zarovnání. Pak je na úspěch zaděláno... Jo na finále ještě konkurenceschopné video a můžeme uvažovat o skutečným nástupci. Mate 20pro to podle mně není..
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak Mate nikdy nebude nástupcem P a naopak. Ačkoliv v současnosti už jsou ty telefony blíže než v minulosti.
    Poděkovat autorovi 0
  • kedysi bola rada P odlišená od rady Mate veľkosťou displeja a aj iným dizajnom, teraz sa to už dosť podobá, pretože sa tlačí dopredu ten bezrámčekový dizajn a zväčšovanie displejov
    Poděkovat autorovi 0
  • To co na podzim vytáhne řada Mate na podzim, a tím vyniká nad konkurenci, která už do konce roku nic nepřinese to zdědí řada P na jaře a trochu to poladi. Jelikož mate 10pro a P20pro jsou až na vylepšený foťák, design, pozici čtečky a výřezem stejný mobil a až tolik nepřinesl. Máme doma oba a není moc rozdílů.
    Poděkovat autorovi 0
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 9. February
    Takže to vypadá na zahnutý displej ...
    Čočky v jednom bloku, to vypadá lépe ...

iDNES.cz: Huawei neuhlídal špičkový P30 dlouho před premiérou. Takto bude vypadat.
    https://www.idnes.cz/mobil/telefony/huawei-p30-p30-pro-unik.A190209_125917_telefony_jm
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě nepřijde. že by měl zahnutej displej
    Poděkovat autorovi 0
  • Marek_BMarek_B  
    upraveno 9. February
    Tak může to být samozřejmě celé fejk, ale:

image
    IMG_2019-02-09_23-14-46.JPG
    1080 x 1080 - 217K
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.