Prodám Huawei P20 Pro - neúspěšný přechod z Xiaomi

Ahoj, v sobotu 2.3.2019 jsem si koupil Huawei P20 Pro černý, ale nějak se s ním nedokážu sžít. Léta jsem používal Xiaomi, vyhovuje mi více i nádstavba MIUI. Telefon je tedy jako nový, jednou nabitý, ochranná folie - ta první stále nalepena. Kompletní balení, sluchátka i redukce na 3,5 jack stále nevybaleny. Cenu si představuji kolem 13 000.
«1

Komentáře

• lublub  
    upraveno 5. March
    zvykneš si, neprodávej.. nakonec od MIUI není zas tak daleko.. sám jsem léta používal xiaomi a dokonce bych řekl že EMUI je v něčem propracovanější
    Poděkovat autorovi 0
  • ja nevim, ale spousta veci me tu stve a spousta veci tu vubec neni
    Poděkovat autorovi 0
  • co tě štve nejvíc? některé věci jsou prostě jinde než jsi zvyklý hledat ale nakonec tam jsou..
    Poděkovat autorovi 0
  • jsem clovek, ktery si nezabezpecuje telefon, nemam duvod pouzivat ctecky prstu a jine blbosti - u xiaomi mi ctecka slouzila jakou bleskove probuzeni telefonu, tady to trva neskutecne dlouho...kdyz odemknu tel, rotuji tam nejake fotky, kterych nevim jak se zbavit, chci po odemknuti jit primo na plochu - u xiaomi bez problemu ....sms - to je nejaka pomsta? naprosto neprehledna zmet , napsat prvni sms me stalo fakt nervy a doted jsem si nezvykl, pokud telefonuji, mel jsem vzdy v nabidce moznost nahrat hovor, zde to neni....probuzeni dipsleje dvojitym poklepanich - neni...kalkulacka, je jen kalkuacka, chybi mi tam prevody men , rozmeru apod. - - ne, opravdu nechci instalovat dalsi aplikace tretich stran, tohle by proste melo byt v zakladu jak jsem byl zvyklej,.,,notifikacni dioda - prakticky neviditelna - nemoznost menit barvy dle udalostai ...atd..
    Poděkovat autorovi 0
  • njn co s tebou studente :smiley: otvírání čtečkou je bleskurychlé a přímo na plochu. zrovna tak obličejem, nahrávat hovory od verze A9 je zatrhnuté přímo androidem.. probouzet displej dvojitým poklepáním je naprostá zbytečnost když otevřeš jedním přiložením na čtečku.. jiné drobnosti v apkách co ti nevyhovují řeší právěže obchod play.. a ano notifikační dioda je k prdu..
    Poděkovat autorovi 0
  • spunge  
    upraveno 5. March
    :) no jak rikam, toto jsem u xiaomi nikdy resit nemusel, proto to rozcarovani.. cteska otisku - nelze ji nastavit bez zadani jakehosi 4 mistneho pinu - wtf?
    Poděkovat autorovi 0
  • to je pro jistotu. protoze pokud mas napr mokre ruce, ne vzdy ctecka zafunguje a pak se pin hodi.
    Poděkovat autorovi 0
  • joo... pak teda mam 128GB pameti, z toho xy system a uz mi to od zprovozneni nuti druhou aktualizaci EMUI prvni mela 3,6 GB druha ted chce 1,4 GB - tu uz jsem nepovolil, pac pri tomhle objemu mi bude ta nerozsiritelna pamet za par tydnu malo...
    Poděkovat autorovi 0
  • pokdu se nepletu, tak se aktualiazce nainstaluje a misto nezabira... neco malo muze u systemu pribyt, ale urcite to neni system + 3,6GB + 1,4 GB.
    Poděkovat autorovi 0
  • Systémový oddíl je pořád stejně velký, místo nezmizí ani se neobjeví...
    Poděkovat autorovi 0
  • spunge  
    upraveno 5. March
    ok ty neprehledne sms - to se da nejak zmenit? kdy bude update na Android 9 Pie? jake sklo je u telefonu pouzito? GG? ani oficialni stranky nic neuvadi...
    Poděkovat autorovi 0
  • Musíš udělat všechny aktualizace a mezi nimi bude i update na A9 a Emui 9.
    Poděkovat autorovi 0
  • spunge  
    upraveno 5. March
    radeji bych se ho ale zbavil a sel zpet k xiaomi, je to proste jinde, coz mne teda prekvapilo :)
    Poděkovat autorovi 0
  • @spunge Tak to asi budeš nadobro tvrdnout u Xiaomi :) Jinde s jinou značkou to nebude o nic lepší. Prostě každá značka má nějaké to vlastní řešení, které je odlišné od značky, na kterou jsi byl zvyklí. Prostě je potřeba s tím počítat, že jinde to bude jiné. Budeš si muset na ty odlišnosti prostě zvyknout.
    Poděkovat autorovi 0
  • tak proc ne ? .) xiaomi jde stale svou cestou a mas jistotu, ze s kazdym dalsim telefonem to bude vicemene stejne, jako u jakekoliv jine znacky, proste mi to vic sedi nez toto, mel jsem od nich 4 modely a zakladni veci jsou stale na svych mistech :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrá tedy, uz jsem se rozhodl.. prodej ho :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • temp0  
    upraveno 5. March
    Prodej ho a kup Mi9 :blush:
    Budeš mít záruku "optimalizované" kamery, top procesoru a známého prostředí. Jinak řečeno budeš mít marketingově vyhipovaný telefon (pěkně se učí od Huawei), ale bál bych se vidět ty jeho fotky ikdyz v DxOMARK dopadl skvěle. Nedělám si iluze, že Huawei nemá optimalizovaný sw na dxo testy, jakožto jejich vzorek je veřejně znám, ale i přesto p20pro umí opravdu fotit (když se mu chce). U Xiaomi mě to spíš připadá, že DxO optimalizaci zvládl skvěle (viz usvědčující důkazy u Mi8), ale reálné fotky z toho půjdou na úrovni...telefonu za 8tis. Viděl jsem pár bokeh fotek a ty byly úplně mimo (auto v popředí ostré, jen polovina pozadí rozmazaná, ale rozmazaná i střecha auta) plus ten zvuk co ve videu produkují...škoda mluvit.
    Teda pokud důvod tvého přechodu byl foťák, tak zpět asi zatím nemá cenu, ikdyz třeba nový fw přidal 960fps či 4K60 co Huawei vůbec nemá. Ale třeba Mi9 pozitivně překvapí...
    Poděkovat autorovi 0
  • Nezvyk je nezvyk já byl taky zmatenej po přechodu ze Sony a občasného používání Samsungů. Ale zvykl jsem si prostě některé věci jsou trochu jinak. Ale nechápu ty zmatené SMS to mi přijde že je stejné nebo hodně podobné jak jsem byl zvyknutý od jinud. A odemykání čtečkou je bleskurychle a rovnou na hlavní plochu nwm co ti tam běhá za obrázky :D A odemknuti obličejem se dá nastavit taky na přímé odemčení a seš rovnou na ploše.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nevím, já když něco kupuji, tak si to prvně vyzkouším, nebo zjistím, co mě zajímá a tomu ostatnímu se přizpůsobím já, nebo si to přizpůsobím sobě (aplikace, atd.)
    Ve tvém případě prodej a pořiď zpět Xiaomi :wink:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.