Huawei p20 pro X Huawei p30 X Huawei mate 20 pro

Dobrý den,
vlastním Huawei p20 pro. Bohužel před třemi dny jsem začal mít problémy s nabíjením. Pakliže jej přes rychlonabiječku zapojením do zásuvky, tak po cca 3 minutách začne nabiječka docela hodně hřát a USB kabel, který je zapojený do nabiječky smrdí (jako když se něco pálí)(NEmyslím ten konec co jde do telefonu). Myslel jsem si, že je špatný kabel, tak jsem ho vyměnil, ale problém přetrvává. Vyměnil jsem i nabiječku za klasickou pomalou, ale také smrdí a hřeje. Nicméně telefon jako takový se nabijí. Bohužel reklamce mi na to nebyla uznána. A co teď? Chtěl bych telefon, který dobře fotí. Takže tedy přemýšlím opět nad Huawei.
Huawei p20 pro (nový)
Huawei p30 (nový)
Huawe mate 20 pro (asi spíš zánovní než nový)

Který by jste mi z nich doporučili s největším ohledem na foťák a baterku?
U mate mě odrazuje zaoblené sklo
U p30 zase chybí lepší odolnost a má slabší baterku než p20 pro, ale to zase v dnešní době neznamená, že by se musel vybít rychleji...

Děkuji za reakce
«13

Komentáře

• K výberu telefónu sa môžme vrátiť kedykoľvek (ak dovolíš) :)
    Mňa by skôr (zatiaľ) zaujímalo, čo konkrétne sa ti udialo s tou nabíjačkou a prečo (ako) to servis neuznal?!
    Poděkovat autorovi 0
  • Z tohoto výběru s ohledem na foťák a baterku Mate 20 pro.
    P20 pro jsi do teď měl, znáš výhody i nevýhody.
    P30 má menší rozměry, bude výkonnější, foťák hodně slušný, baterie bych se nebál.
    M20 pro má super výdrž, foťák mě bavil třeba víc než u P20 pro, super odemčení obličejem, výborná výdrž.
    Jinak bych prostě šel osobně do P30 pro i přes lehce vyšší cenu, ten má prostě jako novinka téměř vše :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud nebyla uznána tak šup za znalcem a znova do servisu a nech si od nich proplatit i cenu za znalečák. Ideálně to zadej právníkovi.... ach já si tak rád dělám reklamu. ;)
    Poděkovat autorovi 0
  • Za me P30 misto P20 Pro.

Sice ma mensi baterku ale vydrz je srovnatelna...mozna krapet i lepsi. Display lepsi, stejna velikost displaye v mensim tele, modernejsi hw, delsi budouci podpora, lepsi video.

P20 Pro vede pouze tim lepsim IP.
    Poděkovat autorovi 0
  • P20 pro ne , nema smysl vubec.
    P30 je osizena. Za 15t a nema ani bezdratove nabijeni?
    Koukni u konkurence S10e , mi9.
    Poděkovat autorovi 0
  • Za mě bych asi šel do P30 Pro s ohledem na foťák a baterku :smile: , foťák špica a baterka zatím nejlepší co jsem kdy měl :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobně bych vzal P30, je to nejsympatičtější přístroj. A nemusíš se bát, ošizený není, je skvělý.
    Poděkovat autorovi 0
  • To víš že jo, přestože mu chybí polovina funkcí, jozef ti dobře poradí, že ošizený není a je skvělý, protože je nový. Lol
    Poděkovat autorovi 0
  • Ackoliv P30 vlastnim tak osizeny rozhodne je. Aspon to hloupe bezdratove nabijeni mohl Huawei nechat. Skoda.
    Nejvetsi prednost P30 je kompaktnost. Pokud tohle neresis tak asi nicim moc nezaujme.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jo, polovina funkcí chybí... Kdyby tam bylo to bezdrátové nabíjení, tak by někdo mohl argumentovat IP krytím a zase bychom byli na začátku. Nakonec bychom touto logikou zjistili, že vlastně můžeme prodávat jen P30 Pro, když ostatním modelům něco chybí. Lidi by nepochybně měli radost, že si nemohou vybrat...
    Poděkovat autorovi 0
  • Souhlasím s @Jozef_HuaFan . Touhle logikou by výrobce mohl prodávat pouze TOP modely. Každý sám musí posoudit, jestli danou funkci potřebuje nebo ne.
    Poděkovat autorovi 0
  • No je to P30. Ne Lite. Ale tak kazdej to vidi jinak. Clovek co chce TOP telefon si musi od Huaweie koupit verzi PRO. Pokud chce mensi telefon ale porad s TOP vybavou prakticky bez kompromisu tak si musi koupit teda S10 :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Přátelé myslíte že se oplatí vyměnit P20pro za P30 s doplatkem cca 1tis. Bezdrat mi nevadí, stereo repro trochu jo vodotěsnost aspoň nějaké, ale pribyde širokoúhlý foťák který bych asi využil a v menším těle větší display. Trochu se bojím čtečky v displayi. Ta u P20pro je rychlá a spolehlivá a ovládám mobil přes ní. Zkoušel jsem gesta ale nějak mě neoslovily. Spousty nechtenych prehmatu. Jaký máte na výměnu za těchto podmínek názor. Jo ještě baterka. Vzhledem k novějšímu procesoru počítám že by mohla být +- stejná výdrž.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 7. April
    Momentalne mam P30 a predtim sem mel 2x P20 Pro s odstupem casu.
    Jako ctecka je fajn. Brzo ti to ani neprijde jak si zvyknes a zacnes se trefovat :)
    Gesta sou jak delana pro ten telefon kvuli minimalnim rameckum (navic dostanes stejne velkej display v mensim baleni). U P20 Pro ty gesta neoslni pac je tam ta brada se cteckou. Proc pak resit gesta,zejo.
    Baterka je opravdu +- stejna. Rozhodne si nepohorsis.
    Zvuk jen mono ale velice kvalitni.

Za techto podminek se ta vymena podle me vyplati.
    Poděkovat autorovi 0
  • Za litr navic bych do toho sel , novejsi procak , lepsi fotak , novejsi celkove.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dík za postřehy pánové
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, uvažujem o kúpe nového telefónu. Mám dve otázky.
    1. Rozhodujem sa medzi P30, P20 pro a Mate 20 pro. Ktorý by ste mi odporučili ? Najviac sa prikláňam k Mate 20 pro (led dioda, čtečka v displeji), ale som nerozhodný, pretože cena P20 pro klesla na veľmi peknú hodnotu. Primárne mi ide o fotoaparát. Recenzie, fóra som prečítal všetky, telefóny som si naživo ohmatal. Plus mínusy cca poznám. Ceny aktuálne u Mate 20 pro cca 16 500, p30 15 000 a p20 pro 12500. Vyplatí sa priplácať za Mate 20 pro viac ako 4000 žeby bol o toľko lepší vo foťáku ako P20 pro ? Cenu neriešim. Možno by som uvažoval aj o P30 pro, ale tá nemá led diodu a nemyslím si, že je p30 pro o toľko lepší vo fotkách ako ostatní hore kandidáti (a priplácať x tisíc ).

2. všimol som si, že majú Huawei problémy s notifikáciami (možno len nejaké modely, neviem). Prioritne mi ide o jednu jedinú funkčnosť, ktorú nechcem riešiť cez appku tretej strany (používam aktuálne Next Lock Screen). Popíšem situáciu: prídu mi 3 notifikácie a zobrazia sa mi na zamykacej obrazovke (napr. 1 gmail, 1 messenger, 1 udalosť z kalendára). Keď odblokujem telefón a prečítam si napr. správu z messengeru, telefón zablokujem naspäť, tak chcem aby som mal stále na zamykacej obrazovke neprečítanú udalosť z kalendára a 1 email. Je toto možné ? Alebo mi zo zamykacej obrazovky zmizne automaticky všetky doručené notifikácie ? (po rôznych testovaniach mi vyšla najlepšie appka next lock screen, ktorú aktuálne používam na Xiaomi telefóne).

Dík za informácie a postrehy :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak P30 pro je proste top. Pockal bych na slevu ci cashback. Fotak je super , zoom super.
    Ledku nema , ale ma pouzitelne AOD.

Na P20 pro mi zmiznou notifikace z lock screen.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pořád je P20pro z mého hlediska lepší volba nejen vzhledem k ceně, která se u P30pro hned tak nebude hýbat. Je to novinka a do léta bych s výraznější cenou nepočítal. Ano foťák bude o něco lepší se zoomem a širokoúhlým foťákem. Ale je větší, na zahnutý display není jednoduché sehnat sklo které by nevadila čtečka. Stereo zvuk pro někoho kdo rád sleduje youtu.be a jiný multimédialni obsah se hodí. Škoda že klasická P30 je osizena více než bylo třeba. Aspoň tu blbou vodeodolnost mohli nechat.. Já zahnutým displayum nefandim po zkušenostech s S9plus a už bych si ho nikdy neporidil. Kromě estetického hlediska nemá žádnou vyhodu. O praktické stránce nemluvím. Ale je to můj pohled a zkušenost s tímto typem zobrazovače. Klasická P30 jako taková se mi líbí více o co se týče velikosti. Není sice úplně kompaktní jako předchozí p20, ale pořád to ještě není pádlo. Velikostně se mi ze všech mobilů nyní líbí Samsung S10E. Ale to jsem odbočil od tématu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Souhlas , P30 se mi taktez libi , pekna cena , je mensi nez pro , ale ta orezanost je fakt extremni.
    Proto fandim S10 vs S10+ tam to je tak , jak to ma vypadat a kdo chce rovny displej a nema love , tak S10e.

U P30 pro to chybejici stereo je pro audio a video maniaky fakt fail. A souhlas s infinity displejem. Stacil maly pad a S8 byl na boku KO. A pri dobrem padu , ti nepomuze ani zadne kryci sklo. U P20 pro se ti to stat nemuze , staci mit dobry kryt a krasne chrani displej.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.