Problém s fotkami

upraveno 5. April v Huawei P30 Pro
Zdravím, potřeboval bych poradit s problémem u fotek. Dnes jsem do mobilu připojil paměťovou kartu Huawei nano Sd Card a začal na ni ukládat fotky. Problém nastal při následném prohlížení v galerii kdy se začala zobrazovat degradace fotek, které byli předtím v pořádku a byli uloženy na paměťové kartě .

Může se jednat o vadnou kartu?....

Při ukládání fotografií přímo do telefonu a jejich následné prohlížení žádné potíže nevykazuje. Bohužel nemám já ani nikdo v blízkosti jiné zařízení huawei kde bych mohl nano Sd kartu vyzkoušet...
IMG_20190405_214903.jpg
2736 x 3648 - 3M
received_322980018363021.jpeg
1296 x 1746 - 113K
«134

Komentáře

• Vlastně sis i sám odpověděl, na 100% se jedná o chybný zápis na kartu...pokud je v záruce, tak reklamovat
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. April
    Není to chyba karty. Už se to tu řešilo. Mně i dalším se to stalo také. Po naformátování karty už se to neděje. Chce to hned po prvním vložení tu kartu naformátovat. Pak do ní z PC fotky natáhnout.
    Poděkovat autorovi 0
  • Kartu jsem formátoval v telefonu 2x a pokaždé se to u některých nově pořízených fotek znovu projevilo ale ne u všech . Přitom když kopiruji soubory na kartu ( filmy, hudba) z PC žádné problémy to nehlásí ... Stačí dát to formátování v mobilu nebo se to musí nějak přes PC formátovat?
    Poděkovat autorovi 0
  • Zkus format v mobilu. Jinak to vypada na vadnou kartu , ci chybi na strane mobilu. Ale tech dotazu na to bylo vice.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zvláštní, když se ukládají fotky do paměti telefonu, tak se to neděje, když na kartu, dělá to tenhle paskvil, tak kde asi může být chyba? :-P
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. April
    Já ji formatoval jen v mobilu. A nebo je problém ve čtečce v P30 Pro u všech. Třeba si bude stěžovat ve světě víc lidí a opraví to v aktualizaci. Nevím, je to divné. Škoda že ještě někdo jiný nevyrábí nano SD karty, aby se to vyzkoušelo. Ale používala se i na Mate 20 Pro tak by to chtělo na fóru zeptat se uživatelů Mate 20 Pro.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pořád mě zaráží to že když si ty fotky prohlížím v galerii kde jsou náhledy všech fotografií je to ok ale jakmile kliknu na danou problemovou fotografii a ta se otevře je tam vidět zase ta degradace.. Stejně to funguje i když listuji v galerii z počátku při přesunu se jeví ok a pak jak kdyby přeskočí a je degradovana. Když ji přetáhnu na PC tak tam je už poškozená
    Poděkovat autorovi 0
  • Mně to zničilo i spousty dříve uložených fotek na kartě. Ne jen nové vyfocené. Nikde jsem se nedočetl že by to dělalo i na Mate 20 Pro. To opravdu vypadá na chybu u P30 a P30 Pro. Doufejme že je to jen chyba kterou vyřeší nová aktualizace a ne nějaká chybná součástka v mobilu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dám příklad. Vyfotím 10 fotografií které se ukládají na paměťovou kartu. Prohlidnu všech 10 a všechny jsou ok. Prohlídku všechny po 2. i po 3. jsou stále ok až to dělám po 4. jsou 2 z nich z rázu degradovane přitom se mi předtím zobrazili naprosto v pořádku. To mě na tom všem připadá nejvíc divné
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobně se přikláním k problému software u P30 Pro se čtením té karty. Snad se tím bude Huawei zabývat a odstraní to v další aktualizaci.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nebo založ vlákno ve fóru Mate 20 Pro a poptej se tam.
    Poděkovat autorovi 0
  • A víš o někom kdo by měl P30 PRO a fotky z karty by měl v pořádku?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. April
    Tak to neznám. Vzhledem k ceně té karty a velikostí úložiště v mobilu 128 a 256gb jich bude asi málo. Asi vážně založ to vlákno u Mate 20 Pro a i u menší P30.
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 6. April
    s vloženou kartou vymazat data galerie a foťáku
    Poděkovat autorovi 0
  • Mohl bych požádat o navigaci kde to najdu? Ještě se v prostředí Huawei moc neorientuji... A mám předtím ještě jednou sformatovat i tu kartu pro jistotu?
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 6. April
    system/aplikace/aplikace/uložiště

kartu pokud je naformátovaná v telefou už nemusíš.. ale není to nic proti ničemu pokud tam při formátování je zaškrtávátko "rychlé formátování" tak ho nezaškrtávej, pak projede fyzicky celou kartu a ne jen fatku..
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem to vše udělal a naformatoval znovu kartu. Teď je úplně prázdná. Tak budu fotit a uvidím. Pokud to bude dělat znovu půjdu kartu reklamovat do Huawei a chtít peníze zpět.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to dělá stále i po tom všem. Neuvěřitelný.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mně to taky pořád dělá... Zkoušeno několikrát...
    Poděkovat autorovi 1
  • lublub  
    upraveno 6. April
    pak bude problém jinde a nemusí být v kartě, když to dělá více lidem.. u mate tuším problém nebyl.. zřejmě chyba ve FW.. nahlásit Jozefovi ať to reportuje vejš.. možné je že karta nestíhá..
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.