Ako hodinky zaznamenavaju strednu az vysoku intenzitu / cvicenie?

Ahojte,

tato otazka sa objavila uz v inej diskusii od ineho pouzivatela, avsak tam sa na nu rychlo zabudlo kvoli inym temam. Zaujimali by ma preto vase skusenosti, moje su nasledujce:

1. Parkrat sa mi stalo, ze som mal pri sebe hodinky aj telefon a iba som kracal. Telefon zaznamenal strednu az vysoku intenzitu, avsak na hodinkach svietila v troch kruhoch a v polozke cvicenie v Activity Records 0. Predpokladam, ze ak telefon zaznamena sustavnu chodzu pocas doby viac ako 10 minut, automaticky to do aplikacie Zdravie ulozi ako stredna az vysoka intenzita, aj ked hodinky nic nezaznamenaju a aj po synchronizacii ukazuju 0
2. Raz mi zaznamenali sustavnu chodzu aj hodinky, vtedy sa v Activity Records objavilo cislo 11 minut a to sa zosynchronizovalo aj do aplikacie Zdravie v telefone
3. Vcera som hral badminton, na hodinkach som manualne zapol Workout - Other. Po skonceni cvicenia som pozrel tri kruhy a tvarili sa, ze doba aktivity bola 0, pricom report o workoute bol k dispozicii v hodinkach aj v telefone
4. Dnes som cca 40 minut cvicil zakladne cardio cviky v ramci malej miestnosti, opat som mal manualne zapnuty workout - other ale po skonceni hovoria hodinky v Activity Records je cvicenie 0 minut

Na zaklade vyssie uvedeneho predpokladam, ze hodinky pocitaju strednu az vysoku intenzitu (tak je to nazvane v appke Zdravie v telefone) a cvicenie (tak je to nazvane v Acitivty Records v hodinkach) iba ked zaznamenaju sustavnu chodzu alebo beh, ktora trva dlhsie ako 10 minut. Z nejakeho dovodu vsak neberu do uvahy cas cvicenia pri manualnom spusteni Workout - Other. Mate rovnake skusenosti?

Komentáře

• Aj mne sa to stáva a pripadá mi to dosť divne, chodím von so psom aj pol hodku, predtým to registrovalo a po poslednej aktualizácii je tam stále nula
    Poděkovat autorovi 0
  • Dnes som cvičil polhodinu, cca 15 minút som mal podľa záznamu cvičenia tep v rovine "aerobik" a na hodinách mám 14 minút aktivity.

Opäť som to meral ako workout - other. Ale mám pocit, že hodinky berú do úvahy tep a podľa toho určujú čas aktivity a telefón počas chôdze/behu podla času, keď je daná aktivita aspoň 10 minút sústavná

Každopádne by som ocenil ak by sa do času aktivity automaticky zaznamenal aj celý čas workoutu, ktorý si manuálne trackujem
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak ja neviem, niečo inžinieri v Huawei pokazili. Dnes som chodil bez prerušenia cca 45 minút a hodinky NULA
    Poděkovat autorovi 0
  • Tiež tak. Včera outdoor walk 1:50hod a aktivita nula. Čo už, počkáme na ďalší FW.
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.