P30 Pro nebo P30

vojbarz  
upraveno 6. May v Huawei P30 Pro
Ahoj, jako vlastnik P10 chci provest upgrade na P30/P30pro. Uz nejaky ten patek je pro me hlavnim duvodem upgradu telefonu pouze a jenom fotak, hry na nem nehraji a tak mi vykonove bohate dostacovala jak P9, ci aktualni P10. Takze:

- fotak (zajima me hlavni fotak, selfie neresim) - pokud to chapu, tak pro ma vetsi zoom a TOF senzor
- procak i rozliseni je stejne - pro me mozna trosku nevydoda je vetsi velikost
- pokud bych koupil verzi se 6GB RAM, tak i pamet je shodna
- P30 ma mensi vodeodolnost
- pro ma barometr

Stoji za to si priplatit za pro verzi a pokud bych sel do pro, tak ma smysl jit do 8GB RAM anebo to neresit a vzit 6GB. Mobil vetisnou porizuji na 2-3 roky a pak ho posunu detem.

Je nejaky zasadni rozdil, ktery jsem prehlidnul?
«13

Komentáře

• Čo sa týka pamäte, tak ono skôr ako o tých 6/8GB RAM ide o interné úložisko. Tam je rozdiel väčší, keďže 6GB RAM je spojená so 128GB úložiskom a 8GB RAM s 256GB úložiskom. Samotná RAM je dostačujúca aj vo verzii 6GB. Skôr si je treba zhodnotiť to, či ti bude stačiť 128GB úložisko, pretože povedzme si úprimne, rozšírenie internej pamäte pomocou Huawei NanoMemory Card nie je práve najlepšie a ani najlacnejšie riešenie...
    Poděkovat autorovi 1
  • lublub  
    pro nemá barometr
    Poděkovat autorovi 1
  • vojbarz  
    upraveno 6. May
    Peter_Kmec napsal(a):

Čo sa týka pamäte, tak ono skôr ako o tých 6/8GB RAM ide o interné úložisko. Tam je rozdiel väčší, keďže 6GB RAM je spojená so 128GB úložiskom a 8GB RAM s 256GB úložiskom. Samotná RAM je dostačujúca aj vo verzii 6GB. Skôr si je treba zhodnotiť to, či ti bude stačiť 128GB úložisko, pretože povedzme si úprimne, rozšírenie internej pamäte pomocou Huawei NanoMemory Card nie je práve najlepšie a ani najlacnejšie riešenie...

Aha, dobry poznatek, toto jsem vubec netusil - koukam ze huawei karta 128GB stoji 2k, coz uz asi bude lepsi si to koupit rovnou a mit vice ramky. Ikdyz aktualne mam z 64GB volnych 5,5GB, tak snad by mi 128 bohate stacilo. Ikdyz na druhou stranu to mozna decka, az dostanou mobil oceni, tem furt v mobilu misto chybi ;-)
    Poděkovat autorovi 0
  • xenon04xenon04  
    upraveno 6. May
    pokud Ti jde o foťák, vlevo p30 pro, vpravo p30
    PRO má lepší světelnost na hlavním, širokoúhlý má vyšší rozlišení a o kousíček širší záběr a teleobjektiv má větším přiblížení
    komplet porovnání tady: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9635&idPhone2=9530
    image
    pro někoho ještě důležité: p30 má 3,5mm jack, p30 PRO zase infraport a větší baterku/výdrž na jedno nabití + rychlejší nabíjení
    p30pro_p30.JPG
    758 x 273 - 62K
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobne nepatrím medzi ľudí, čo majú telefón zaplnený rôznymi vecami (na mojej P20 Pro mám využitých asi 25GB/128GB), ale nájdu sa aj takí, ktorí budú fotiť do RAW formátu, kde jedna fotka môže mať ľahko aj 70+MB, alebo (ako už tu na fóre niekto písal) si niekto dá do telefónu "tonu" kvalitnej hudby, kde sa pamäť tiež ľahko zaplní... Rovnako tak aj 4K video (kto ho natáča) vie celkom zaplniť telefón ;)
    Proste, ak pre teba tých 2500Kč nerobí až taký veľký problém a chceš telefón na dlhšiu dobu (možno aj viac ako 2 roky), tak by som išiel asi radšej do vyššej varianty. Nároky aplikácii ako takých, a rovnako aj nároky na interné úložisko, budú len narastať, takže... ;)

PS: Ja osobne by som si vystačil s variantou 6/128GB, to ale neznamená, že pre niekoho nebude málo aj tá s 8/256GB. Treba dobre uvážiť, či sa ti tých 2500Kč vyplatí alebo nie :)
    PS 2: Pre mňa osobne by sa vyplatilo iba z dôvodu farebnej variácie "Amber Sunrise", ktorá sa predáva (teda snáď sa začne niekedy predávať) iba vo verzii 8/256GB :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • A pokiaľ si tak ešte neurobil, tak si choď oba telefóny najskôr osahať. P30 Pro už je pomerne veľký telefón a ťažký telefón so zahnutým displejom (to ale isto vieš), ktorý nemusí vyhovovať každému ;)
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud je mobil na 2-3 roky a pak dětem, tak bych vzal P30 Pro. Pokud bych uvážil, že si připlatím třeba 1500 za rok a celou dobu budu mít k dispozici topmodel, smysl mi to dává. Stran 8/256 - sám mám, ale reálně mám využito nějakých 50 GB. A upřímně reálně je 100 GB prostoru prostě dost, pokud si nejseš jistý jestli potřebuješ 256, tak ji skoro jistě nepotřebuješ :smile:

Vzal bych P30 Pro 128/6
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    2500Kč se rozhodně vyplatí připlatit v každém případě.. než si říkat že pokud budu potřebovat koupím za téměř obdobný peníz kartu..
    Poděkovat autorovi 0
  • GabbeGabbe  
    upraveno 6. May
    P30 ma výborný pomer cena/výkon. Pokiaľ je nutnosť alebo proste chceš mať úplne top foťák a vlajkovú loď, tak zobrat P30 PRO 6/128. Ten príplatok za 8/256 sa podľa mňa neoplatí. Väčšiu RAM nepocítis, zvlášť keď EMUI kvôli vydrží batérie zatvára zbytočne aplikácie. 128 GB je luxusný úložný priestor, v dnešnej dobe nie je potreba si všetko sťahovať do zariadenia, keď sa to dá pozerať, počúvať priamo online
    Poděkovat autorovi 0
  • Já osobně bych už počkal na mate 30pro. Teda pokud nemáš v úmyslu kupovat p30 -pro z druhé ruky.
    Poděkovat autorovi 0
  • @KubeP30pro Do Mate30 series je ešte veľmi ďaleko (cca pol roka). To by si potom zase mohol povedať o P40 series a tak stále dookola...
    Veď keď si to zoberieš, tak P30 Pro sa ešte ani len nezačala predávať vo farbe "Amber Sunrise", ktorá má prísť o niečo neskôr, a ty ten telefón "odpisuješ" v (ne)prospech Mate30 series :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • P30 Pro je samozrejme v necem lepsi ale mezi P30 a P30 Pro ve stejne pameti je rozdil pres 7000kc. Nehlede na to ze Pro uz je opravdu velky telefon s velkym displayem. P30 je za me tak akorat velky telefon ale porad s velkym displayem.

Pokud se na to budes divat z hlediska vyhodnosti tak urcite ne....nevyplati se priplacet tolik za ty veci "navic". Kazdopadne u highendu se na pomer cena/vykon neda koukat. V tom nikdy zadnej nevynikne. Bez do obchodu a oba si poradne osahaj. Sam uvidis.

Co je jiste tak obrovskej upgrade bude skok z P10 i na P30.
    Poděkovat autorovi 0
  • Kvuli fotaku jasne P30 Pro, Procko ma i OIS a telac je super, vzal bych 8GB/256GB, na pametovku uz roky kaslu :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. May
    Osobně jsem volila mezi konkurenčním telefonem s relativně slušným foťákem a výhodnou cenou x Huawei P30 Pro (perfektní foťák na dnešní dobu, s cenou která mi vadila).

Koupila jsem P30 PRO a musím smeknout nad fotkami ve špatném světle, resp. večer doma.
    Zoom 5x venku mne naopak nepotěšil, focus je proti zrcadlovce pomalý, až jsem se před chvílí ptala, jestli nemám vadný kus - no, asi nemám. Snad pomůže update. Už chci po telefonu moc a hlavně roky fotím jen zrcadlovkou a to je prostě brutální srovnání i na P30 PRO. ;-)

Shrnuto, nemusíš mít hi-end pokud opravdu nepotřebuješ hi-end.
    Pokud chceš ale opravdu fotit a to včetně indoor fotek večer, potřebuješ pravděpodobně to, co má P30 PRO navíc od ostatních telefonů včetně P30 - tj. lepší světelnost. A pokud chceš fotit hodně, nebo do RAWu, tak 256 GB určitě dává z dlouhodobého hlediska smysl, příplatek už je v porovnání s celkovou cenou irrelevantní.
    Poděkovat autorovi 1
  • Je to na tobe , kolik penez chces vyplaznout.
    P30 je top v pomeru vykon/cena.
    Pokud neresis zoom a chces mensi mob tak P30.
    Poděkovat autorovi 0
  • Abych do sveho rozhodovaciho procesu vznesl trosku svetla - rozdil v cene p30 a p30pro me nezrujnuje, ale zase si umim predstavit ze bych ty penize investoval jinde. Zajima me cena bez DPH a v ni dela rozdil 4.821 Kc.

Kdyz nad tim tak spekuluji, tak si taky rikam, ze preplacet za pro verzi je mozna zbytecne, zoom bych asi moc nevyuzil, leda ta lepsi svetelnost by se sikla na horsi svetelne podminky, ale za cenovku skoro 5k?! To uz mi vyhazi mozna lepe tu p30 za rok prodat na bazaru a koupit p40, ta urcite bude mit lepsi fotak.

Uvidim, necham to ulezet a treba zvitezi rozum anebo si udelam radost ;-)

Poděkovat autorovi 0
  • @vojbarz Skoro 5000Kč je podľa mňa celkom veľký rozdiel. Veď to je cca 20% ceny P30 Pro. Ale je jasné, že každý na to pozeráme inak a preto ti to neberiem ;)
    Na ceny ročných telefónov sa však nespoliehaj. Svoju rok používanú, ako novú, P20 Pro by som dnes horko ťažko predal za 350€ z pôvodnej ceny 850€...
    Poděkovat autorovi 0
  • Souhlas , ceny vsech vlajek po roce jdou na 50% ceny.
    Poděkovat autorovi 0

• @Hurec no nevim, schvalne jsem se dival na net za kolik se tak prodava P20 Pro a vychazi to kolem 8k, coz je vlastne jeste trochu mene nez pise @Peter_Kmec. Takze otazka jestli by jsi to za 50%, coz je tusim 10-11k vubec prodal.

Ten drop cen u elektroniky ktera jde vyvojove strasne rychle dopredu me taky sere, ale to je uz holt zivot.
    Poděkovat autorovi 0
  • Po roku je takmer na polovičnej pôvodnej cene úplne nová ročná vlajková loď, používané musia ísť za menej
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.