Huawei P30 Pro | Samsung Galaxy S10+ | Test rychlosti nabíjení

Telefony od společnosti Huawei se už několik let pyšní podporou rychlého nabíjení, navíc tuto technologii postupně vylepšujeme. Ačkoliv má tedy Huawei P30 Pro vysokou kapacitu baterie, jsme schopni baterii tohoto přístroje nabít ve velmi krátkém čase. Pokud porovnáme rychlost nabíjení s vlajkovou lodí společnosti Samsung (modelem Galaxy S10+), je rozdíl skutečně značný. Průběh testu jsem natočil na video, na kterém je hezky vidět, že energii umíme do našich telefonů doplnit skutečně výrazně rychleji. Na sto procent se Huawei P30 Pro dostanete ještě před uplynutím jedné hodny, majitelé modelu Galaxy S10+ si se stejnou kapacitou baterie počkají výrazně déle. Osobně vnímám podporu rychlého nabíjení jako velmi důležitou věc, ne vždycky mám čas nechat telefon nabíjet delší dobu a oceňuji, když pro doplnění většiny kapacity stačí pár desítek minut, což v případě našeho nejnovějšího topmodelu platí téměř doslova. Jak jste spokojeni s rychlostí nabíjení u Huawei P30 series?

Komentáře

• Urcite je to dulezita vlastnost... Opravdu nekdy potřebujeme rychle odejit s rozumně nabitou baterii... I kdyz rychle nabijeni moc nepouzivam, pouzivam pomalejsi bezdrat pres noc... nebot obecne pri rychlejším nabijeni clovek do aku nedostane tolik energie a samozrejme i to muze mit vliv mirne na zivotnost. Na druhou stranu zde mame rychlost 1az 2 C, coz neni nic mimoradneho z pohledu zatizeni. Rychle nabijeni je 6 az 10 C a vic... coz je 10 resp. 6 minut... Ale to bude casem...
    Jsem na pomalem pripojeni, nicmene vidim 79 a 100 pct, takze je zde rizdil cca 21 ct, coz v realu muze byt 20 ale spis 30 az 40 pct casu navic... Nabit aku v poslednich fazich nabijeni trva pomaleji, nebot se prepina z constant current na constant voltage rezim, kdy se proud snizuje az do limitu odpojeni nabijeni... Tolik zase ma vedecka vlozka. :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Docela by mě zajímalo jaký vliv na životnost baterie bude mít používání pouze 40w nabíječky. Já dal mate 10 pro přítelkyni, takže teď ani jinej charger právě nemám.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já používám nejrychlejší nabíjení už dlouho, starší model vždy pak putuje do rodiny a nevidím nějaký výraznější vliv na kapacitu, nic co by se vymykalo. @TSH - je to tak, obrázek trochu klame právě z důvodu, že poslední procenta jsou u obou pomalejší.
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 15. May
    na životnost baterie při nabíjení nemá vliv proud ale teplota!.. jelikož moderní baterie mají malý vnitřní odpor, moc velké teplo nevzniká a p30p je i na rychlonabíječce mírně vlažná tj cca 36°C.. takže absolutní pohoda.. pamatuji různé telefony kdy při nabíjení na obyč 1-2 ampérové nabíječce jste na founu mohli smažit vajíčka (a to nedej bože když se při nabíjení hrála nějaká hra) :) takže závěr: netřeba se v tomto případě vyhýbat rychlonabíjení..
    Poděkovat autorovi 0
  • Jo tez bych se toho vubec nebal , ktomu baterie tak ci tak proste ztraci kapacitu casem + podle poctu nabijecich cyklu. A stejne mobily menime jak ponozky :smiley:
    Ale kdo ma strach , at pouziva pomale nabijeni , je to na kazdem.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nabíjení na P30 PRO a výdrž baterie je jedna z věcí, kvůli které jsem si tenhle telefon pořídila. Kdyby mi vydržel jen jeden, den protože by měl menší baterii, bylo by to pro mne nepřípustné a koupila bych u konkurence, foťák nefoťák.

Můj starší Lenovo Vibe P1 sice nebyl žádné žihadlo, ale vydržel 3-5 dní lehčího provozu (!!! A po 3 letech teď putoval mamince a té vydrží ještě déle) a nabíjel relativně rychle a svou dobu. S P30 Pro jsem na dvou dnech, ale rychlost nabíjení je naštěstí taková, že jsem si zvykla a nevadí mi to. Měla jsem před tím Lenovem telefon Sony Xperia a s baterií která vydržela jeden den se absolutně nedalo žít a pracovat. Musela jsem ho dát pryč.

Jaké jsou prosím časy nabíjení přes drát versus originální bezdrátová nabíječka CP60?
    Uvažuji o koupi. Jen ta bílá barva je tragédie, vůbec se mi nehodí do interieru. Fňuk.
    Poděkovat autorovi 0
  • @GreywolfinCZ k CP60 potrebujes ten Supercharge 40W original adapter, aby nabijala 15W, inak nabija ako kazda ina, pomaly :)
    Poděkovat autorovi 1
  • lublub  
    upraveno 15. May
    moje filozofie je že bezdrátová nabíječka nemusí nabíjet vůbec rychle.. důvod je že je na ní telefon vlastně odložen (má ležet na stole nebo na nabíječce?!) a za tu dobu jej nabije i nabíječka z ali za tři dolary - osobní zkušenost takovou mám v kanclu a do plného nabití vydudané baterky potřebuje tak cca půl šichty.. pokud jednou za čas opravdu potřebuju nabít rychle píchnu origo 40W a do pár desítek minut hotovo (toto rychlé nabití stejně neřeší žádný bezdrát).. dávat litr za rychlejší bezdrát je zbytečnost páč z principu používání (odloženej foun na nočním stolu přes noc či jako u mě v kanclu spolehlivě nabije i ta levná)

edit: a když už chci mermomocí ten litr utratit, tak si za něj koupím deset těch levnejch a rozmístím je do všech koutů kde se pohybuji :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • @lub Chápu a nijak Ti ten názor vyvracet nebudu. Kdybych seděla půl dne v kanclu, měla pracovní dobu od-do nebo dávala mobil na noční stolek, tak proč neušetřit.

Jenže různý lidi různý potřeby. V některých situacích zase doslova platí, že Tvůj čas, psychická pohoda a fungující a nabitý telefon může mít mnohem větší hodnotu než ušetřený koruny. Dokonce v případě chaotického zaměstnání i finanční.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano samozřejmě teplota je ten faktor tez a vyznamny, ale rekneme pri interkalaci lithia pri nabijeni se trosku meni objem, kdyz to nabijim rychle probiha to mene citliveji, nez pri pomalem nabijeni... Vznikaji mikropraskliny, ktere narusuji integritu elektrodovych vrstev a tim se muze rapidneji menit kapacita... Trosku blbe to pripodobnim k nafukovacimu balonku, kdyz ho budu nafukovat rychle, praskne pri mensim poctu cyklu, nez kdyz ho budu nafukovat pomalu... Pak jsou i parazitni elektrochemicke deje co jsou pritomne pri vyssich C tez...

Nicmene dnesni aku jsou testovany na 1000 +cyklu, nekterre umi 10000... Takze to nenusime tak moc resit, oze driv vymenime z jinych duvodu... Spis to clovek dela nebot vime ze vymena u soucasnych mobilu je narocna a pripadne jsme nekolik dni bez mobilu... Atd....
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 15. May
    Výdrž baterie a rychlost nabíjení je u Hua opravdu super, jeden z mnoha důvodů proč mám Hua, je to super na výletech, v hospůdce rychle dobiju než si dám pivsona, na výletě s rychlou powerbankou rychle doplním šťávu do mobilu než dorazím do cíle atd. :smiley: , všechny Hua co jsem měl prostě v nabíjení vždy o krůček lepší než konkurence :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • P10+ z 50% nabijen na 5w super chargeru z 50% v noci na 1w. Po roce a pul telefon na reklamaci z duvodu ze nafouknuta baterie s cca 50% kapacitou deformovala zadni kryt, odloupla display a hrozilo zniceni telefonu. Coz mi u telefonu za tenkrat 22.000 neprijde zrovna super. Ale jinak absolutni spokojenost. Rychlost nabijeni je dulezita, hlavne pro lidi co nepracuji na 1 miste u zasuvky a pul hodinova pauza jim staci na doplneni kapacity na zbytek dne.
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobně jsem názoru, po zkušenosti, že je jedno, jak člověk nabíjí. U P10 používaná normální 2A nabíječka bez rychlonabíjení a po roce běžného používání reklamace na vypínání při focení, teploty byly okolo 10 stupňů, možná víc...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.