[NÁVOD] (Android 6) Zmena customizácie Huawei P9 Lite na európsku verziu C432

167891012»

Komentáře

• aspot napsal(a):

Zdravim. Moje starosti s Huawei zasa potrdili,ze clovek sa uci kazdy den a je dobre zdielat si "skusenosti". Takze moj telefon sa brickol kvoli zlemu flashovaniu. Neakceptoval ziadne upgrady (>5%) a koncil na Huawei eRecovery.
    Na "znovuzrodenie" je potreba :
    * DC-Phoenix v14 - €15
    * full FW (zavisi od modelu) - nie OTA, v mojom pripade VNS-L31C432B130-FULL
    *nainstalovane HiSuite a ADB/Fastboot drivery

Najprv som skusal najnovsiu verziu DC-Phoenix v.24, co napalilo v pohode ale po zapnuti sa telefon bootoval do Huawei eRecovery. Nakoniec,po podrobnom prestudovani som pouzil v14 lebo tam je jedna podstatna funkcia, ktora chyba v ostatnych verziach, a tou je Recovery selection
    Skusal som napalit nasledovne
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash custom cust.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    ale zasa to bootovalo do Huawei eRecovery.

Nakoniec som pripojil telefon k DC Phoenix a spustil normalne flashovanie. Akonahle sa mi na displeji objavilo Phone : Unlocked a FRP : Unlocked, vypol som DC-Phoenix, a vo folderi Android-SDK-Windows som otvoril CMD. Predtym som tam nakopiroval potrebne subory (system.img a boot.img a cust.img a recovery.img).

Potom som pripojil telefon a zadal nasledovne prikazy :
    *fastboot erase system
    *fastboot erase boot
    *fastboot erase recovery
    nasledne som zadal tieto prikazy :
    *fastboot flash system system.img
    *fastboot flash boot boot.img
    *fastboot flash custom cust.img
    *fastboot flash recovery recovery.img
    a nakoniec fastboot reboot.
    Telefon som vypol, necakal na full boot. Dal zasa do fastboot modu a napalil cely FW cez DC-Phoenix

Nemůžu spustit dc phoenix verzi 14, vžycky to zahlási že je update a vypne se

Poděkovat autorovi 0
  • Mam to s anglinou blbý, ať do toho koukám jak chci tak tam nějak odpověď nevidím.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jde o verzi v39 , taky tam nekdo hledal Rec.selection, odpoved:
    "Stačí vybrat soubor a stisknout aktualizaci, nová / beta verze provede vše automaticky ".
    Vic nevim, ani tam uz nic neni.
    Poděkovat autorovi 1
  • 3nec  
    upraveno 5. October 2017
    je to zvláštní ale mě to pustí jen na verzi 35, 39 není :)
    už jsem to našel
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 5. October 2017
    Tak Junior Member BlockABoots tvrdi, ze existuje :smile:
    "I have downloaded DC-Phoenix v39, in the tutorial video it shows a 'fastboot' and also 'recovery selection' option..... "
    Poděkovat autorovi 0
  • Jo mám to funguje akorát jsem momentálně na sestavení c900b161, ještě s tím musím zapracovat, každopádně mooooc dík za ten odkaz, fakt. Mobil je aspoň znovu v provozu.
    Poděkovat autorovi 1
  • No diky bohu. Nebo tomu Junior Memberovi ? :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • nebo díky 15 euro :D ,každopádně všem dík ,prošel jsem všemi návody a už mám c432b161 a jdou aktualizace, jsem šťastnej
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.